• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatranje u Vojvodinu

Started by Miki FR, July 10, 2020, 04:45:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miki FR

July 10, 2020, 04:45:13 pm Last Edit: July 10, 2020, 04:54:51 pm by Miki FR
Dobar dan svima,

Kao prvo, teo bih da se unapred inzvinem za gramatiske greske :D

Nesto kratko o meni:
Zovem se Miki i zivim u Fransusku. Bavim se astronomije vec par godine. Slikam u posmatram.
imam par instumenta (Intes M703, Takahashi FS102, Televue 85). Svake godine dolozim na letovanje u Crvenku (vojvodina).

Ove godine cu biti na odmor od 22og jula do 7og avgusta, pa bih zeleo da znam dali je neko interesovan za zajednicko posmatranje (i druzenje). Geograficki, mogu se kretati kroz celu vojvodinu.

U svakom slucaju, drago mi je da vas pratim na ovaj forum.

Pozdrav

Miki FR

Sinisa

Dobrodošao,Miki! Gramatika je sasvim okej,razumljiv tekst :)
Ovo bi bila lepa alternativa astronomskom kampu koji se trebao održati ovog meseca :) Iako nemam da izvedem tako lepu opremu,ja sam raspoložen za druženje ako se još ljudi zainteresuje.
150/750 EQ3

Miki FR

Zdravo Sinisa

Izvini za kasni odgovor, tek sam danas dobio tvoj odgovor  ::), nisam sve svatio na ovaj forum, sad je ok  :-[

Hvala na docek i na razpolozenje za zajednicko posmatranje.

Ako i dalje stoji ponuda, kako bih teo da se organizujemo?

Miki

Sinisa

Ja sam slobodan svako veče,ali ne znam šta ja lično mogu ponuditi,Imam svega jedan teleskop (Newton Skywatcher 150/750 na EQ3) i jednu kamericu (EOS4000D).Ne znam da li će tebi biti vredno putovanja do mog mesta (Zrenjanin),sa obzirom na to da ja nemam vozilo. Voleo bih da se jos neko sa foruma ponudi pa da bude to malko veće jednonoćno druženje na nekoj lokaciji,da bude vredno.  :)
150/750 EQ3

Miki FR

Cao Sinisa,

Nije tolko bitno oprema, i ja neću moći da dođem sa tešku opremu jer nemam puno mesta. Imaću dobre okulare. Panoptic 41mm, Pentax xw 20mm, Delos 12mm i 4,5mm, delite 7mm. Bitno je da se drużimo.
Stižem u Crventku u utorak 21og, dogovoriće mo se. Imam auto.

Pozdrav.

Miki FR

Ako se naslonimo na AVEX kartu, ima jako dobri mesto za posmatranja (tamno zeleno) nedaleko od Zrenjanin 8) You cannot see attachments on this board. 

Miki FR

Pakujem se, gledaćemo široko  8)

Sinisa

Ja sam sa zapadne strane Zrenjanina (Aradac),i prema tisi ima dosta lepih lokacija sa kojih sam posmatrao,i to mi zapravo više odgovara zato što ja lično nemam automobil. Datumi koji su mi trenutno zauzeti su 22. jul i 25. jul,svaki drugi datum bi trebalo da odgovara.
150/750 EQ3

Miki FR

Cao Sinisa

Evo ja dobro stigao u Srbiji🙂

Treba mi malo vreme da se organizujem, daću ti predlog za datum većeras.

Imam veliki auto, pa ako ti odgovara, mogu te pokupiti i vratiti kući, nije mi teśko.

Ima jedna tamno zelena zona na sever/zapad od zrenjnanin. Šta misliś?

Pozdrav, Miki

Miki FR

Możemo i da odemo na lokacije koje si već bino, meni sve jedno.

Sinisa

Quote from: Miki FR on July 21, 2020, 03:43:15 pmEvo ja dobro stigao u Srbiji🙂
Dobro nam došao!

Quote from: Miki FR on July 21, 2020, 03:43:15 pmImam veliki auto, pa ako ti odgovara, mogu te pokupiti i vratiti kući, nije mi teśko.

Ima jedna tamno zelena zona na sever/zapad od zrenjnanin. Šta misliś?
U ovom slučaju možemo ići bilo gde oko zrenjanina,hvala! :) Slažem se sa tom tamno zelenom zonom u tom slučaju.
150/750 EQ3

Miki FR

Odlićno,

Većeras nisi slobodan.taćno?

Gledacemo prognozu pa dogovoriće mo se u toku ove il sledeće nedelje. Izgleda da oblaci stižu sutra 😥

Miki FR

U slućaju ako si slobodan većeras, sa mene je ok.

Sinisa

Večeras i 25. jula nisam slobodan,svi ostali datumi su ok  ;D
150/750 EQ3

Astro_fun_times

Ovo je super stvar. Da li je doslo do realizovanja druzenja? Nema nikakav izvestaj.

Da li se ljudi sami organizuju pa se okupe sa teleskopima na nekoj lokaciji da posmatraju?
Vidim da su se ranije organizovali astro kampovi ali ove godine nista cini mi se.

Mozda smo mogli da se jedno vece organizujemo pa da odemo na Letenku ili neku drugu lokaciju ako se uslovi poprave.
SkyWatcher Quattro 150P
SkyWatcher HEQ5 Pro
ZWO ASI533MC Pro; Canon 600D (astromod); ASI120MM guidecam
Optolong L-eXtreme; Svbony UV/IR; Askar D2