• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Canon EOS 750D vs Nikon D5300

Started by mboskovic, August 26, 2020, 01:33:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Novost je da TS više ne nudi delove za modifikaciju za 100e, već samo njihovu modifikaciju sa garancijom za 300e  ;D (i ne nude za Nikon...)
A propo zrnca prašine između senzora i stakla, to sve rešava flet krajnje efikasno. Međutim, za svakodnevnu fotografiju ili video flet jednostavno nije praktičan.

CyberianIce

Primeti da to taman košta kao ASI kamera :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

dedskin114500

September 25, 2020, 03:22:36 am #17 Last Edit: September 25, 2020, 03:28:11 am by Dedskin
Bas sam hteo da postavim temu CANON VS NIKON
ali vidim ima


Ono sto mene opredeljuje ovde je Cena , a tu negde sad moze da se nadje Canon 400d , i Nikon 200d

Ja sam na Sony pa me interesuje kako bi tu prosao sto se tice ostale opreme , objektivi

Nekako mi u glavi da je tu skuplji Canon, a video sam za Nijon Sigmu objektiv 100-300 APO ili tako nesto |
za telativno male pare .
Dok za CANON objektivi bas znaju biti skupi, 200mm L serija Canon polovna oko 200e ..300e
Za nikon ne znam koji bi bio pandan.

Taj neki raspon mi je bitan 100-250(300) , ovaj Canon 200 idealan al skup. Sigma 70-300 APO moze da se nadje pristupacno 100e mislim.
Verovatno bi je Canon 200L pojeo al .. i  kosta
Sta vi mislite

Yagodinac

Nemoj da gledaš L objektive, taj 200L je šleper a Sigma traktor ferguson; to je sve top_of_the_line vrsta proizvoda i namenjeni su surovim uslovima eksploatacije tj profesionalcima. Gledaj obične Canon objektive za krop - od prajmova: 24STM, 35 2.0, 50 1.8/1.4, 100 2.0... Od zumova 10-18, 55-250, 70-300... Od third_party: Tamron 17-50 2.8, Sigme raznorazne široke (ona 70-300 ne blista preko 200, važi za sve verzije), Tokine, Tamron 70-300...
Naravno, gledaj polovno jer to je ono što je jeftinije, ako gledaš novo onda su cene N i C vrlo slične. Ovde važi pravilo da neizostavno dobiješ onoliko koliko platiš.

Od L objektiva praktično svi su za preporuku ali je logično da kad već daješ tolike pare onda imaš barem i FF telo, da se iskoristi pun potencijal koje staklo daje. Jedino što ne blista u astrofoto vodama je stari 24 1.4L (prva verzija) jer ima tragičnu komu po periferiji. Njega šije i jeftiniji Samiyang 24 1.4 i to poprilično; svi ostali L-ovi su praktično odlični. Npr bilo koji 70-200 od šest verzija kojih ima je naprosto vrh za astro, samo smisliš kako da mu ukočiš zum (one čičak-trake mi padaju na pamet). Svi su zaptiveni protiv rose i imaju ED stakla, zapravo ne ED stakla već Canon jedini koristi sintetički fluorit koji oni prave i koji je ispred bilo kog drugog ED stakla tako da slobodno možeš da zamisliš da imaš mali APO.

dedskin114500

@Yagodinac

Ej bre yagodinac odakle tebi to svo znanje o objektivima :)

Haha. Salu na stranu , navuko sam se na ED stakla

KAd sam video Video sniman na 80Ed sa ispravljacem polja , naspram moje
Minolte 100-300 ne APO verzija.

Ajoj.

Instant spoiling .

I onda sta gledam samo Canon L serije :)

Mada eto Video sam i tu Sigmu 70-300 G , Apo , slika joj je bez malo kao na 80ED, al bez malo nije bas .I nije na svim podesavanjima.

Al na 70mm sa nekim F6 , vrlo blizu.

A vidim sad ima ona i za Canon i za Nikon.

Imam lose iskustvo sa ovom Minoltom 100-300 , mislim nije ona losa , al ne danije APO nego ubija Chroma , a i po ugloivma razvlaci super .

Ne bas kao Helios 44 , on ubija coskove al je zato u centru APO fazon.

Zato volim PRajmove , gde radi radi.

I zato mi taj Canon 200L sladak , mada kontam , brda je to kesa,  moze se uzeti 60mm neki APO teleskop za te pare .

Al je objektiv korisniji.


Ne znam sta cu , Vucem na Nikon jer mi se svidjaju tela pro su vise , a cini mi se Adapteri i objektivi malo manje kostaju .

Ako se ja ne varam.

Tacnije razmisljam izmedju Canona 400d i Nikona 200D , oba su stara i jeftina , to mi je prioritet jer sam puko brda para a radice mi i to bolje nego ovaj Sony , pa kasnije cu uzeti i ja Canon R :) za 20 godina to jest :)

dedskin114500

 A sta vi momci mislite
Nasao sam Canon 4000D , 2000D , 100D  to su sve modeli sa WiFi pristupacni
Al ja nemam pojma dal medju njima ima neki zgodniji za modifikaciju od drugog, za hladjenje i  skidanje filtera

A od Nikona sam nasao D3300 , D3500 i ima ona 5000 serija i 7000 al to vec ode u 300 evra , pa realno D3300 uglavnom gledam.

Za sad meni se najvise "DJA" sto kazu 4000D Canon, al ne znam za modifikaciju kakav je a i generalno kakav je