• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Šta smo ono rekli, jel ima neko strug?

Started by vlaiv, November 20, 2020, 11:34:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlaiv

Meni treba, ako neko ima strug, ili komšiju ili kuma, ili zeta ili već neku rodbinsku odrednicu, ko ima strug i može za pola džabe a pola za badava da mi odradi jedan adapter.

Šalim se naravno za to, pola za džabe, pola za badava, ali bio sam do jednog strugara u NS i tražio mi je otprilike isto koliko bi me izašlo da naručim adapter iz TS-a sve sa poštarinom i dadžbinama.

Koliko sam video, aluminijum za to stvarno nije skup, a treba mi sa jedne strane M90 a sa druge flange za 96mm - Skywather tubus. Hoću da adaptiram M90 monorail fokuser sa RCa (koji sam zamenio sa 2.5" verzijom) na EvoStar 102mm SW refraktor.

Ako se ne varam, a morao bih opet premeriti, tubus je ID 96mm i ima 3 šrafa na 120 stepeni, šrafići su M3 verovatno, opet kažem moram da proverim. M90 je standardni metrički navoj M90, 1mm čini mi se (mislim da nije 0.75 - fini navoj nego 1mm, al opet mora provera).

Sve u svemu, ako be me izašlo neku razumnu cifru za izradu, to bi mi značilo, jer moram još i da ga "eloksiram" (bar sam tako čuo da to zovu - ono kad se nanese crni zaštitni sloj nekim elektro postupkom).

U svakom slučaju, ako neko ima nekog da preporuči ...
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

mboskovic

Ja sam pre jedno godinu dana išao kod stanovitog Đorđeta strugara negde na podbaru.
Ne sećam se tačno ulice.
Obrađivao mi je neke alu remenice i to je bilo dobro, brzo i jeftino (mada je posao mnogo jednostavniji pa ne znam koliko je informacija o jeftinoći merodavna).
Evo ti kontakt (čovek koristi Viber, možeš ga i tako cimnuti): 0643363026
pa pitaj...

vlaiv

Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC