• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sony SLT Savet /Test Skidanje SLT ogledala

Started by dedskin114500, September 27, 2020, 07:55:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dedskin114500

Koristim Sony Alpha 55 SLT DSLR , koji ima Ogledalo ispred senzora koje salje 1/3 svetla na senzor za Autofokus. Ovo je dobar fokus sistem za video i tako to , precizan fazni fokus .

Medjutim za astrofoto gde fokus ne treba a svetlo treba to je 0, cak nije ni nula nego- debeli.

I sinoc slucajno proguglam skidanje ogledala , i moze se , 

Pa da ostavim savet drugima ako ima neki nesrecnik ko ja na SLT tehnologiji :)

Razlika je velika boga mi , rekao bi i rezolucija da je malo veca .


Takodje sam proverio na DXO mark , ako bi uzimao neki Canon a mislio sam kakvi su scorovi.

I tamo stoji da je Alpha 55 za Low Light oko 750 ocena , Dok je neki Canon stariji ili te generacije na tom nivou ili ispod . Par njih je iznad ali ne mnogo do 800, 900 ocena ,
Pa sad racunam sa skinutim ogledalom , Alpha 55 bi bila trecinu veca ocena to jest 1000, sto je bolje od Canona nekih pristupacnih , pa cak i od Nikona.

Gledao sam taj Quantum Efficiency da probam da ocenim sta bi mi najbolje skupljalo fotone , ali nigde da nadjem neko poredjenje da se to vidi, ili neki savet .

Ne planiram da dam vise od 100-150e za Telo , bilo to Canon ili nikon. Nasao sam Canon 60D za 200e ima ga komsija pa cu probati da testiram al posto nemam istu Optiku na oba , bice tesko, ali za ulaganje od 200e plus optika adapteri morao bi videti neko poboljsanje .


Bez ogledala https://drive.google.com/file/d/1Tu1gGT9-6apXp4ijQxvkEJna7hs60I8J/view?usp=sharing
Sa ogledalom https://drive.google.com/file/d/1wrkl0pVZ3mMsReamoVl607x-nxfoPlwn/view?usp=sharing


dedskin114500

Geldam ovaj Astrophotography Tool APT program za kameru

Jer to bi hteo da slikam sa kompjutera i da odma dobijam slike na kompjuter

i nadjem kod komsije Canon 30D , za 120evra , ali na APT stranici kaze za njega da je
Quantum Eficency 26% https://www.astrophotography.app/EOS.php

Ali mi to nije jasno , gledam tu statistiku i nista mi tu ne ide u glavu ,
recimo Canon 1D mark 3 losiji  od 1D mark 2
dok je Canon 5D losiji od ovog 30D po QE statistici

Sto je ako ja dobro razumem kolicina svetla tj fotona koja se sakupi. To znaci najbolje bi mi radio onaj sto ima najveci QE , ako je sve ostalo isto.

Pa sad razmisljam sta da uzmem kad sam video kolika je razlika kad skinem ogledalo. Znaci povecam QE i dobijem
sliku za 3 minuta koliku bi sa ogledalom dobio za 4 ili 5 minuta.

Pa vec ako je to tako da dobro odaberem senzor , naravno najbolje je koristiti pravu AStro Kameru ,ali mnogo su skupe .

Luger

Zaboravi na te stare Canone, 20d, 30, sa Digic 2 procesorom, kao i sve koji nemaju live view.
Za ove sa Digic 2 procesorom moras da nabavis DSUSB ili RS232 okidac za Bulb ekspozicije, znaci, ne mozes direktno da ubodes USB kabl i da kontrolises aparat sa kompa bez toga.
Live view ti je neophodan za fokusiranje u APT programu.
Kupi neki 450D, 500D, 1000D... i zavrsio si posao bez dodatnog hardvera i troskova.

dedskin114500

To .

Sveo sam izbor na Canon 4000D , 2000D , 100D  jer oni imaju Wifi , i Live View .
Doziveo sam brda puta sa Sony-jem da me pitaju a gde su te slike , i ja kazem pa eno ih na aparatu,
zato WiFi , a moze i bezicno tako da se kontrolise sve ,sto je super .

A NIKON : D3300 , i D5300 , ne znam dal sam neki jos sa WiFi opciom preskocio.

Sad izmedju tih najvise mi se svidja 4000D jer najeftiniji je i  ima tacno ono sto mi apsolutno treba i nista preko.
Ekran mu je  2,7inch i male je rezolucije 0,2Mpix , ali ima Wifi a ja na Telefonu imam 4K
Tako da to mi ne smeta .Sasvim je dovoljno.
Druge neke funkcije nema , to je sto je , a voleo bi da ima Tiltujuci ekran , al ne zbog ekrana nego da mogu da nakacim Peltier hladjenje na tu poledjinu , tako mi je najlakse na brzinu ohladiti za 10ak stepeni kameru .
A vako sa ekranom ne znam dal moze to .

Svidja mi se i Nikon D3300 , al ne znam dal mi 24Mpix  bolje rade nego 18Mpix na Canon 4000D
to jest , da li mi velicina Foto Diode na senzoru bolje odgovara da je manja ili veca .
Na Canonu je veca 4.3 mikrona  naspram 3.9.
znam da neki objektivi imaju  izrazenije Chroma  aberacije na sitnijim foto diodama , tj foto mestima , kako kazu Foto sites na senzoru, al nemam pojma u sustini nagadjam.

Kad bi nasao neki da ima Tilt ekran i Wifi , a da je pristupacan , nasao sam Canon 77D , al za njega traze 400evra ili tako nesto , mnogo.