• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Potrebni diskovi!

Started by eyej, February 09, 2006, 03:01:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Ljudi, potrebna mi je vasa pomoc!! Trebaju mi svi dokumentarci vezani za astrolog..ups, astronomiju! :D Salu na stranu! Ako neko hoce da mi izadje u susret, bio bih mu zahvalan! Ali me vise, za sada, zanima sta clanovi foruma imaju u arhivi i sta su spremni da podele a vezano za ovu temu! Takodje me zanimaju i neki dobri SF-ovi! Po mogucstvu sa glavnom tematikom vezanom za svemir! A ako nemate disk a znate da je u pitanju dobar SF, mozete da mi kazete ime, i to bi mi znacilo posto cu se potruditi da nabavim disk! Hvala unapred svima!

eyej

Aaa, ljudi! 29 pregledavanja teme i niko da mi odgovori! Pa zar je moguce da niko nema nikakav disk vezan za astronomiju!? Ili nece da podeli sa mnom!? :verysad:

sashastar

Ja bas posmatram i necu nista da reagujem da vidim sta ce biti.
I kao sto vidis nista.
Ja bih ti pomogao da si mi blizi.

Inace kazi bar nesto konkretno ja ti mogu predlagati ali otkud znam da li si gledao neki film ili dokumentarac i sl.
Da li recimo gledas dokumentarce koje ja svremena na vreme najavim.

eyej

Quote from: "sashastar"Ja bas posmatram i necu nista da reagujem da vidim sta ce biti.
I kao sto vidis nista.

Vala bas, da nema tebe na ovom forumu, smorili bismo se! :D U svakom slucaju, za sada mi mozes pomoci tako sto ces mi preporuciti neki bas bas dobar SF vezan za svemir, ili neku bas bas dobru dokumentarnu emisiju, a ja cu se potruditi da ih nabavim ili da skinem sa neta!

sashastar

A jesi li video sajt u topiku "Volite SF"
Eto tamo mozes da skidas sa neta sta hoces.

sashastar


eyej

Hvala! Tek sam sad provalio linkove za torente! :D
Mislio sam da je neko skidao nesto pre mene pa da mi skrati muke ali.. nema veze, kad skinem nesto, obavesticu vas pa ako nekom zatreba!

Sich

Sta ce ti SVI dokumentarci iz astronomije. To je malo puno :)

Imam ja nesto, ali ne privlaci me vise da skidam takve programe. U njima vise ne nalazim puno zanimljivih stvari. Valjda sam prerastao takve programe.

Idi na mvgroup.org
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

eyej

Ne, ne..nisam rekao svi! Ali bih voleo da pogledam neki dobar! Cisto neki koji je vama, koji ste gledali puno takvih stvari, ostao u secanju kao jedan od boljih ili najbolji, i slicno!

Skyw@lker

Eyej, ja imam gomilu stvari koje bi te mozda interesovale, ali postoji jedan problem. Da budem iskren, cimanje mi je. Pre svega, sada mi je ispitni rok i nemam vremena da rezem diskove. A tu je gomila, ali GOMILA emisija, SF serija i filmova koje sam ja mnogo godina mukotrpno nabavljao i snimao pa ako i ti imas nesto interesantno mozemo da napravimo neku razmenu, ali kada mi prodje ispitni rok i kada nadjem malo slobodnog vremena. Nazalost nemam neki spisak, ali imas moj tel. pa cemo se cuti vec da se dogovorimo...
Sto se emisija tice, poslednje sto sam nabavio je serijal "U setnji sa astronautima" koji se davao na B-92 i "Planete" koji se sastoji od osam epizoda i mislim da se takodje davao na TV-u. Eto to ti preporucujem da skines obavezno sa Net-a, ili sacekaj da snimis od mene. Ipak mislim da je onaj "Cosmos" sto sam snimio tebi i tvojoj devojci jedna od najboljih dokumentarnih serija na temu astronomije i svemira sto sam gledao do sada.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

nobody

Evo šta ja imam da ponudim

BBC Documentay Space

Imax Cosmic vojage

Imax Mission to Mir

Hubble 15 zears of discovery


Sa SFom sam nešto bolji


Blade runner

Space Oddisey 2001

THX 1138

Gattaca

Solaris (orginalna verzija)

Stalker (ovo više ide na Fantaziju)

12 Monkeys

Clockwork Orange

Farenheit 451

E.T

A.I.

Until the end of the world

K-Pax

Ghost in the shell

Brazil (uskoro bi trebalo da ga nabavim)

Rat svetova -Legendarno  Orson Velsovo izvođenje na radiju, koje je uspaničilo pola Amerike (takođe ovih dana)

Ako ti nešto od ovog treba reci poslaću ti.

eyej

Cool! Znao sam da mogu da racunam na vas! :D Ovako, ja sam uspeo da skinem BBC emisiju "Inside the space shuttle" a veceras cu zavrsiti skidanje filma "Wing Commander"! Prva emisija je skroz dobra, objasnjava sve vezano za space shuttle (kako joj i i me govori), kvalitet je ok, a film Wing Commander je skroz dobar, bar meni i ako ga neko nije gledao mora da ga pogleda! Radnja je skroz vezana za svemir, meni kao laiku deluje i realno! :D Nobody, zainteresovan sam za neke stvari! Kako bi ti to meni poslao?  Ako si iz Bg-a, nije problem ali ako si dalje mora da kombinujemo nekako! Skywalker, cucemo se.. pa cemo lako da se dogovorimo!

eyej

A iskreno da ti kazem, naostrio sam se da skinem svih osam epizoda "The Planets"! Po imenima serija bih rekao da je extra! Mada, za to ce mi trebati par dana danonocnog downloada! Da li bi ti bila frka taj disk da mi narezes uskoro pa bih dosao po njega i doneo ti prazan disk!? Cisto da ne skidam isto to jer je bolje da za to vreme skidam nesto sto ce znaciti i tebi i meni! U svakom slucaju..cucemo se pa cemo se dogovoriti, da ne gusimo topic!

nobody

QuoteNobody, zainteresovan sam za neke stvari! Kako bi ti to meni poslao? Ako si iz Bg-a, nije problem ali ako si dalje mora da kombinujemo nekako!


Pošto sam nekih 250km istočno od BGa, mislim da je pošta najbolje rešenje.

Za detalje ćemo na PM