• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Bla, bla, bla ali zasto...?

Started by astromilke, February 10, 2006, 01:27:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

To je ipak sarena laza koja lepo izgleda i nista vise.

Skyw@lker

Dobro de, mozda je sarena laza, ali je lepo mastati! A koliko je svemir raznolik, ne bi me cudilo da ne postoji i neko takvo nebo!
Ima sigurno lepsih neba od nasega, na nekim drugim planetama, koje su npr. malo iznad galakticke ravni, ili sa meseca nekih dzinovskih planeta, ili oko visestrukih sistema zvezda, naravno govorim o onome sto bi videli kada bi smo se tamo nasli, a ne kada bi gledali kroz teleskop...
Meni je nase nebo lepo u smislu da se vidi Mlecni Put, Mesec i ponekad neka kometa i polarna svelost, ali nije ni nesto sad spektakularno razlicito i lepse od neba nekih planeta koje mogu da zamislim, a kakve sigurno postoje...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

astromilke

Pa mislim da je granica izmedju sarene laze i realnosti u "beskrajnom" svemiru vrlo mala.

Ako se osvrnemo na istoriju astro mashtanja, a i mashtanja drugih stvari vidimo da se dosta sarenih lazi pretvorilo u realnost. To je neprocenljiva cinjenica ako moze tako da se kaze... Verujem da cu ovo moci i da napisem za nekih 60 godina :). Jos smo mi mlada civilizacija.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

GENESIS

Astromilke,

Predlazem ti da dodjes na MESIJEOV MARATON.

Srdacan pozdrav  :roll:

astromilke

Hvala na pozivu ali ako mi je potreban teleskop kao ulaznica, tesko posto ga jos nemam.

A i trebalo bi da malo utvrdim znanje jer sam relativno newbie, u svakom slucaju to stoji u planu, a kad - videcemo...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

gucic

Za bilo kakav skup u organizaciji AM-a i Astronomije nije potrebna ulaznica. Cak nije potrebno i da volis astronomiju. Samo treba da dodjes, vidis i ...i sigurno ostajes sa nama. :)

mravic

Ko nema teleskop da bi gledao moze da se uzda da ce barem da gleda na dvogled. Ja cu poneti sva tri moja tako da nece faliti.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

astromilke

Koji bi ja ljubitelj/fanatik/newbie bio da nemam bar dvogled :) !Jeste da nije neki ali sluzi,ipak bolje je poceti od pocetka nego od sredine! ALI  :x  i dan danas strasno zelim da premlatim carinika koji se odlucio da nam oduzme teleskop a ne dvogled! :x  :x  :x
Ipak, ovu priliku svesno propustam i zbog drugih stvari,a do sledeceg mozda i nabavim neku spravicu!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

GENESIS

Astromilke,

Sustina je u okupljanju i druzenju ljudi koji vole astronomiju. Vecina nas nema teleskop ali to nije bitno. Bitno je da covek razmenjuje iskustva i usavrsava svoje znanje.

Kad god vidis u najavi neko predavanje samo idi.

Srdacan pozdrav  :roll:

Sasa

Na astronomskim okupljanjima uvek je do sada bilo slobodnih teleskopa i kogod da je hteo mogao je celu noc da posmatra....

astromilke

Nisam ni mislio da je atmosfera na tim desavanjima drugacija.

U svakom slucaju zapamticu to za predavanja!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Skyw@lker

Quote from: "Sasa"Na astronomskim okupljanjima uvek je do sada bilo slobodnih teleskopa i kogod da je hteo mogao je celu noc da posmatra....


Cool, imaco to u vidu!  :D Ja isto nikako da nabavim teleskop, pa se nekako snalazim sa dvogledom.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Pa jeste, uvek je bio bar jedan teleskop slobodan.

Hmm, hajde Janko, za svaki slucaj, ponesi ti sem dvogleda i teleskop. Vidis da ce trebati.

gucic

Janko, ponesi i brusni prah pa da izbrusimo na licu mesta jedan teleskop ako bude guzve.