• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Rad na profesionalnoj opservatoriji

Started by Danijel, April 29, 2015, 12:22:21 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Quote from: Danijel on August 20, 2020, 05:25:35 pmDa izvučem ovu temu iz prašine. :)

Sekula, zanima me koji softver koristite u opservatoriji Vidojevica na teleskopima za snimanje astrokamerama?

Ja dugo ne zalazih na ovaj forum. Izvini što se javljam sa kašnjenjem više od četiri meseca... :(
Da odgovorim, koristimo MaximDL.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

spadej

Uh, dobro je...nisu te oteli vanzemaljci  ;)

Danijel

Quote from: Sekula on December 31, 2020, 07:11:44 amJa dugo ne zalazih na ovaj forum. Izvini što se javljam sa kašnjenjem više od četiri meseca... :(
Da odgovorim, koristimo MaximDL.

Aha, hvala. Nego, kako ide upravljanje teleskopom? Koristi li se neki od softvera koje i mi amateri koristimo ili je možda riječ o posebnom programu koji je proizvođač teleskopa napravio? Znam da ide preko ASCOM-a koji je svojevrsni interfejs između teleskopa i kompjutera, no nečime treba upravljati. Ja recimo koristim 95% komercijalni program AstroPlanner, a 5% Sky Chart/CdC.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT