• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Okulari, Barlow...prodaja

Started by Drazen, March 08, 2021, 07:55:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Drazen

Prodajem:
1. Okular Super 25 mm - 1500 dinara
2. Okular Super 10 mm - 1500 dinara
3. Okular  Wild Switzerland 10x (25 mm), široki okular za mikroskop prilagođen za teleskop, izuzetan kvalitet, široko vidno polje! - 2500 dinara
3. Barlow 2x - 2500 dinara

Drazen


Drazen

Prodajem i dve knjige bitne za astronome:

1. Najveća priča ikada ispričana - Lorens M. Kraus  (1000 dinara)
2. Elegantni kosmos - Brajan Grin (1000 dinara)

Obe možete videti na KP, preko gornje sajta - svi moji oglasi.

Drazen


Drazen

Dajem popust na kupljena 3 okulara, umesto 5500 samo 4000 dinara.

Boka76

March 12, 2021, 06:49:16 pm #5 Last Edit: March 12, 2021, 07:24:45 pm by Boka76
Stigao barlow. Sve ok sto se tice prodavca ,sve izposovano uzeo sam barlow socivo jer svbony  i interesovalo me kakav je i trebalo mi jedan,stose tice kucista sve odradjeno kako treba  okulari bas u milimikron ulaze unutra bez lufta unutra ima dosta reflexije ajd da kazemo da moze to da se sredi sa velurom i mat crnom bojom al srce barlova je ocaj. Pise prodaje se kao fully multy coated , samo socivo je obicno staklo sa udubljenjem sa unutrasnje strane sa spoljasnje ravno    socivo okolo opste nije ofarbano crno  ali i to moze dase sredi. Al ne da je fully multi coated nego uopste nikakav coated nema na sebi obican komad stakla koji su kinezi mozda izvadili iz spijunke za vrata a ubedjen sam da bi to bolju sliku dao. Cisto iz radoznalosti sam kupio barlow prodavac nije kriv nizasta. Al  u velikom luku izbegavajta svbony jer verovatno i okulary i sve ostalo bude ovakvog kvaliteta .steta za trud majstora koji je kuciste lepo uradio kad staklo nije ni za dati deci da se igraju njime.

Boka76

Quote from: Boka76 on March 12, 2021, 06:49:16 pmStigao barlow. Sve ok sto se tice prodavca ,sve izposovano uzeo sam barlow socivo jer svbony  i interesovalo me kakav je ,i trebalo mi jedan.Sto se tice kucista sve odradjeno kako treba  okulari bas u milimikron ulaze unutra bez lufta unutra ima dosta reflexije ajd da kazemo da moze to da se sredi sa velurom i mat crnom bojom al srce barlova je ocaj. Pise prodaje se kao fully multy coated , samo socivo je obicno staklo sa udubljenjem sa unutrasnje strane sa spoljasnje ravno    socivo okolo opste nije ofarbano crno  ali i to moze dase sredi. Al ne da je fully multi coated nego uopste nikakav coated nema na sebi obican komad stakla koji su kinezi mozda izvadili iz spijunke za vrata a ubedjen sam da bi to bolju sliku dao. Cisto iz radoznalosti sam kupio barlow prodavac nije kriv nizasta. Al  u velikom luku izbegavajta svbony jer verovatno i okulary i sve ostalo bude ovakvog kvaliteta .steta za trud majstora koji je kuciste lepo uradio kad staklo nije ni za dati deci da se igraju njime.

Drazen

E, žao mi je što to čujem, ja ga nisam koristio pošto imam Binoviewer, pa nemam gde da ga stavim, bio mi je višak opreme, kako i okulari koje prodajem. Kupovao sam neke druge stvari preko aliexpresa, recimo digitalni mikroskop sa kamerom i pokazalo se da odlično radi, i optika i kamera.

Drazen