• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NA PRODAJU...

Started by dulef90, February 12, 2006, 01:37:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dulef90

Evo ovih dana sam nabavio jedan vrlo kvalitetan "Carl Zeiss" okular, 1.25" zizne daljine 12.5mm, za ugao cu morati jos da proverim, ali negde oko 60 stepeni, polovan, ali sjajno ocuvan.
PODRAZUMEVA SE DA JE PREMAZAN VISESLOJNIM ANTI-REFLEKSNIM PREMAZOM :!: , a ima japansku ( :shock: ) kosuljicu sa navojima i precnika koji odgovara standardnim 1.25" LPR filterima (i ne samo LPR vec i drugim filterima slicne namene i vrste).
Vrlo je kvalitetan, no ja ne znam je li to ortoskopski, astigmaticni ili neki sasvim treci!

Preporucem ga kako mladima tako i starijima, od 7 do 77 godina :wink:  :D , ali ovakav okular zasluzuje da bude na teleskopu tipa  :arrow: Maksut-Cassegrain,  :arrow: Shimd-Cassegrain,  :roll: Achromat,  :arrow: Apochromat, a ne na Newton-ne! :x

Cena po dogovoru, prihvatam i zamenu (uz eventualnu doplatu sa moje strane) za polovan ali ocuvan okular od 30 i vise milimetara! Odgovore ostavljati na ovom forumu ili na moj e-mail: misa2003@ptt.yu , hvala :!:  :wink:

PS_Ne znam kako da ubacim slike na ovaj forum, pa cete ih dobijati ako mi posaljete e-mail na gore spomenutu adresu.

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sekula

Oglas je stariji vise od godinu dana - LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |