• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

teleskop

Started by misko, February 12, 2006, 09:22:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

misko

Zeleo bih da kupim teleskop za pocetnike s obzirom da se ne razumem u to, molim vas za savet. Ako imate neke ponude, posaljite na forum. :?   :roll:

gucic

Koliko planiras da ispraznis dzep? :)  To je osnova za dalju pricu...na zalost.

misko

zanima me da li moze da se kupi ok. teleskop do 200 evra jer sam trenutno toliko u mogucnosti da dam. :)

andromeda 2

Predlazem da za otprilike te pare od Janka Mravika iz Backe Palanke kupis opticku cev Newtona od 150 mm, napravis kao i ja dobson montazu i resis problem za duzi period jer ces imati veoma kvalitetan teleskop.

nesal

ili da kupis od mene... :)


Yagodinac

130/900 na EQ2 montaži, odlično za početnika. Uklapa se u cenu i može s njim da se vidi štošta. Nemoj samo Optisan - osim ako nisi lovac pa da od njega napraviš dobar snajper  :)

Ljubo

Hej, to je oglas star 3,5 godine! Ako ga dosad nije nabavio, teško da će sad naprečac :)
:) :)

lajosk

Pogledaj naš sajt www.teleskop.rs
Preporučujem 130/900 za početak odličan izbor!!!

cola

Ipak prodajes i montazu?Sta si odlucio da kupis, Yagodinac?
PS ja sam cuo da se uz optisan dobija i natalna karta, umesto karte neba ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Ma ne prodajem ja ništa, makar skupljalo prašinu. Nego da sam početnik opet bih uzeo 130/900, ili bolje 130/650; u suštini mojim sam zadovoljan (uzevši u obzir na prvom mestu cenu). A uz optisan dobiješ metak da se ubiješ.

goranm

Primecuje li neko da je Misko u februaru 2006.g. postavio pitanje i da se vise ne javlja, a sada je septembar 2009. (3 i po godine)?

Peca


Yagodinac

Ala smo se ispalili... pa dobro. ::)