• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Enkoderi na ekvatorijalnoj mehanici

Started by CyberianIce, May 03, 2021, 02:22:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Sto se tice slike polar hour, aplikacija izbacuje vec invertovanu sliku kao sto je i u polarnom traziocu tako da je to pitanje reseno, dakle dobro sam koristio to do sada. Ima samo da se odabere tip polarnog trazioca (onaj sa sazvezdjima ili stari tip SkyWatcher, ali nebitno mi je to u sustini oba su ista) A ovo ostalo sto si napisao je tacno ono sto mi treba, dobro objasnjeno, hvala. Jos samo trebam poraditi na tome da razumem koncept local sidereal time koji se koristi kada se gleda u te skale jer ovo sto iscitavamo na nasim satovima zbog zaokruzivanja casovnih zona i letnjeg racunanja vremena nema veze sa astronomijom.

Inace Telescope.touch je android klijent za INDI server pa zato nju koristim, ali osim komandi za montazu (GoTo i rucni daljinski, SkyView) ima i kontrolu kamera, fokusera cak i krovova observatorija ili drugih uredjaja koji su nakaceni na INDI server, klijent za PHD2 autoguiding, dosta se aktivno razvija, stalno dolaze novi update-i i dodaju se nove funkcionalnosti. Stupio sam u kontakt sa developerom i kad mi nesto zatreba ili zasmeta ili primetim neki bug on dosta azurno poradi na tome, osim toga i kod je otvoren pa se moze forkovati.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S