• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Opasnost po Zemlju!!!???

Started by Miranda, February 15, 2006, 11:18:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

Quote from: "nobody"
Quote.. i kada bi se ustanovilo da se Zemlja nalazi na Aprofizinom kursu, mislim da ne bi trebalo da bude mesta panici. Kad se pogleda kakav smo napredak postigli u nauci, i šta smo sve u stanju da uradimo, skretanje jedne stene sa kursa bi trebalo da bude ostvarljivo.



prijatelju...znanost se danas, realno govoreci, nalazi u veoma teskom vremenu, sve su sanse da cemo uci u novo srednjovjekovno razdoblje...a sto se tice toga sto smo postigli?
ajd pokusaj staviti na papir sto smo postigli nakon 1970..al sto smo zaista postigli - rezultat je porazavajuci!
covjecanstvo vec desetljecima nema niceg Novog..ako gledamo na svemirske letjelice...1961 smo letjeli u svemir 1969 smo bili na mjesecu...tehnologija je obecavala, bas kao i znanost - a tada je sve stopirano...ili ne mislis valjda da je na podrucju racunala napredak kada procesor sa 100MHz "ubrzamo" na "novi" procesor od 3000MHz? ili kada nam 2.1mpx nakon godina zamijene sa 3.1mpx na foticima...ili kada nam ponude novi auto koji osim CB EPS ABS CL ASR ima i "AUK"?
novi pokreti, politike, masoni, religije... cine sve kako bi znanje bilo zaustavljeno jer ono je opasno za vladare svijeta i one koji to zele postati... ljudi bi uz znanje mogli shvatiti da ih se vodi gladne i zedne preko bogate trpeze..
svi se cudimo i placemo kako iz nasih skola, fakulteta izlaze ljudi koji neznaju ni svoj posao ni znanje (cast izuzecima!) al skole su zapravo moderni zatvori da se ljudi drze pod kontrolom i usmjeravaju... dam mojih zadnjih 300eur koliko imam doma (nakon sto sam zgotovio shoping materijala za konacno useljenje u novu kucu) da od stotinu zavrsenih fakultetlija njih 90 ne bi bilo sposobno zivjeti u izoliranim uvjetima..da ne bi bili u stanju kroz dvije tri generacije zadrzati a kamo li usavrsiti ni dijelic postojeceg znanja i tehnika

moram se vratiti postavljati drveni pod u moju radnu sobu i isprika svima na ovom teskom OT ali moramo znati da je situacija takva a biti ce po svemu sudeci jos gora

ukoliko savez znanosti i rimokatolicke crkve uspje, stvari bi se mogle zadrzati pod kontrolom, ukoliko to ne bude tako, znanost sama nemoze pobijediti i ubrzo cemo se vratiti u vrlo tamna vremena

zasto taj savez? upitat ce se netko
znanost je svijesna kako je izgubila tlo pod nogama..sama nemoze napred, rimokatolicka crkva je takodjer svijesna kako i njoj izmice tlo pod nogama i da je nakon kapitulacije znanja, ona slijedeca na redu..dva tabora, ma kako naizgled bili daleko - ovaj ce puta morati zajedno jer inace ce oboje nestati a i mi sa njima



m
Vidulini Observatory

GENESIS

Za svaki bliski susret treba biti spreman. Hvala nebesima da se ne pripremaju svi u minut do 12:00 h.  8)

vanillasky

Pa dobro Marino nije bas sve tako crno kao sto ti kazes ( bar je to moje misljenje ). Uvek ce se naci jedan Tesla od njih 100 ako treba pa i 1000.
Sta smo samo mi u zadnjih godinu dana postovali ovde ? Zar to nije neki napredak ( mislim na info-e ) ?

NShappy

Marino je debelo u pravu. Ne znam da li je to nametnut ili spontan proces (ja više verujem da je spontan, ne verujem baš u teorije zavera) ali na dobrom smo putu ka jednoumlju i mraku srednjeg veka. Iako smo tehnološki napredni, intelektualno smo sve nazadniji.

Sve krupne naučne i tehničke stvari su otkrivene u 19. i do sredine 20. veka a onda je počelo samo ceđenje para iz tih dostignuća. :verysad:

sashastar

Svaki napredak nosi i nazadak.
Gledajuci najrazvijeniji 20 vek i videci da je tom veku bilo
dva svetska rata i jos gomila drugih da sve sto covek napravi
upotrebi protiv samog sebe i oko sebe , ostaje samo da se zapitamo ?

Da li su stari Mudraci bili upravu kada su rekli da je korisnije
ljude drzati u neznanju a da se znanje sme prenositi samo posebno
odabranima i da se znanje samo koristi u kriticnim momentima
kada je neophodno i potrebno.

Skyw@lker

Definitivno jesu... Uostalom zasto sluzi ovaj forum ovde?!  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Gugi

Quote from: "sashastar"Da li su stari Mudraci bili upravu kada su rekli da je korisnije
ljude drzati u neznanju a da se znanje sme prenositi samo posebno
odabranima i da se znanje samo koristi u kriticnim momentima
kada je neophodno i potrebno.


Meni se jako svidja ono sto je rekao takodjer jedan stari mudrac po imenu Sokrat: "Neznanje je zlo!" Ako ne poznajes stvari, ako se ne raspitujes, uzet ces sve zdravo za gotovo i radit ces sve sto ti kazu. Sjetimo se primjera ratova oko nas. Na poziv jednog, dvojce ili trojce vodja cijela (stado) nacija odaziva se na "klanje".
O tome govori i Sven Hassel u knjizi "Legija prokletih". Njemci su u pocetku vjerovali u ideale koje su im nametnuli. Na ratistu pak, uslijed bezbroj uzasa, promijenili su misljenje i htjeli smaknuti firera i tako se osloboditi uzasa...Onu koji su SHVATILI, prebjegli su na vrijeme u inozemstvo.


sashastar

Uredu je Gugi to sto si rekao samo nema veze sa onim sto sam ja rekao.
Jer neznanje i glupost su sasvim dve razlicite pojave.

Miranda

Quote from: "sashastar"Miranda e to bas nije tako.
Jer sve veci kamencici opasni za zemlju se otkriju.
A sto se tice manjih koji moze u sobu da upadnu od toga za sad nema spasa

A ako se pticurine potomci dinosaurusa osvete za ono u praistoriji
Evo njima Apofiza pa sve onda ispocetka.



Daj Boze da je tako....Ali seti se pre dve godine(cini mi se)....Primetili su asteroid recimo dva dana pre nego sto je mogo da udari....A sta cemo kad bude kasno ili ga uopste ne primete....?

sashastar

Miranda treba da se navede i koji je to asteroid.

GENESIS

Miranda,

Svi smo zabrinuti oko asteroida koji mogu da nas ugroze. Apophis asteroid moze da napravi veliku stetu na planeti. Sta meni znaci podeok koji zauzima na Torino skali ?  Za mene postoje dve opcije : ili nas asteroid ugrozava ili nas ne ugrozava. Ako ljudi koji su daleko strucniji od mene , na konferenciji pozivaju vlade svojih zemalja da pocnu pripreme za skretanje asteroida meni to znaci da oni krajnje posteno obavljaju svoj posao. Zasto postoje Ujedinjene Nacije ? Oni treba da sazovu vanrednu konferenciju na kojoj ce da se dogovore kako zajednicki da se suprotstavimo opasnosti.

Mislim da sa buducnoscu planete ne mozemo da se kockamo jer rezervnu planetu nemamo.

Srdacan pozdrav  8)

marino

Quote from: "Miranda"...Ali seti se pre dve godine(cini mi se)....Primetili su asteroid recimo dva dana pre nego sto je mogo da udari....A sta cemo kad bude kasno ili ga uopste ne primete....?


evo jednog koji je prosao jako blizu...nakraju ga nismo ni mi ni ekipa sa Rijecke zvjezdarnice uspjeli vidjeti;
http://www.astronomija.net/article.php?sid=258&mode=thread&order=0

i jos jedan, koji je zapazen NAKON sto je prosao preblizu zemlje;
http://www.astronomija.net/article.php?sid=249&mode=thread&order=0

m

PS Miranda, podebljane rijeci citiranog teksta, "trebale" bi glasiti;
SMO,
NE PRIMJETIMO

dakle NE "oni", vec "mi", mi smo svi u istoj kasi i gabuli..."oni" nisu nadnaravna a ni nepoznata bica - "oni" su "mi"
Vidulini Observatory

Miranda

QuotePS Miranda, podebljane rijeci citiranog teksta, "trebale" bi glasiti;
SMO,
NE PRIMJETIMO

dakle NE "oni", vec "mi", mi smo svi u istoj kasi i gabuli..."oni" nisu nadnaravna a ni nepoznata bica - "oni" su "mi"



Hehe....Ok.... :) A mislio sam na taj koji je prosao blizu a nismo ga primetili....Odnosno jesmo ali tek posto je prosao...

Marino,nadam se da sam napredovao... :) :cheers:

Djorvoz

Quote from: "marino"dakle NE "oni", vec "mi", mi smo svi u istoj kasi i gabuli..."oni" nisu nadnaravna a ni nepoznata bica - "oni" su "mi"


Ja nekako shvatam dda su oni ti koji su za to odgovorni. Pa onda u tom smislu oni. Nismo MI bacili nuklearnu bombu nego ONI (amerikanci) ili nismo MI uhvatili lopova nego oni (koji su za to odgovorni (policajci))

Miranda

Hehehe....Ma ne misli on u tom smislu....samo opusteno.... :D