• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRO KAMP Letenka

Started by Astro_fun_times, July 15, 2023, 12:03:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Astro_fun_times

Cao ljudi, ne znam da li je svako upoznat sa time ali upravo traje astrokamp na Letenki. Danas je zadnji dan tako da ko nije znao a zeli da dodje, danas mu je prilika.
SkyWatcher Quattro 150P
SkyWatcher HEQ5 Pro
ZWO ASI533MC Pro; Canon 600D (astromod); ASI120MM guidecam
Optolong L-eXtreme; Svbony UV/IR; Askar D2

Yagodinac

Sinoć prošao pored NS u povratku iz DE. Planirao sam da svratim i da se pozdravim sa poznatim ljudima na pola sata ali... Posle jedno 15-16h vožnje i klasične torture po pitanju gužve - ta opcija je otpala.
Pozz svim učesnicima kampa :-)

mboskovic

Kamp je ove godine bio odličan.
Bile su dve prelepe večeri (petak i subota). Tople, vedre i (za Letenku) sasvim pristojnog neba.
Bilo je jako puno teleskopa i još više posetilaca koji su došli da malo razgledaju šta se to dešava.
Super provod!!

Astro_fun_times

Ovo je bio moj prvi Astrokamp. Zaista je bilo prelepo, pocevsi od atmosfere, ljudi, iskustava. Sjajno.
Puno dece koje cemo nadam se zaraziti ovim hobijem, neki ce mozda postati naucnici, neki amateri astronomi.
Delila su se znanja i iskustva, price, posmatrali su se najzanimljiviji objekti.
Svako ko je zeleo mogao je da pogleda kroz razne teleskope i "pogleda u prošlost".
Jako mi je drago sto je posecenost bila toliko velika ali mi je sad zao sto moramo da cekamo godinu dana do sledeceg kampa.
Hvala svim divnim ljudima koje sam upoznao i naravno članovima nase male astro grupe.
SkyWatcher Quattro 150P
SkyWatcher HEQ5 Pro
ZWO ASI533MC Pro; Canon 600D (astromod); ASI120MM guidecam
Optolong L-eXtreme; Svbony UV/IR; Askar D2