• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Canon 600D sa 3 objektiva

Started by dedskin114500, August 03, 2023, 07:50:58 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dedskin114500

Imam na prodaju Canon 600d koji sam izabrao izmedju 5 , uključujući tu 2 550D al isti je senzor .
Snimao sam i slikao u mraku , ISO 6400 bez ijedne tačke , što su svi ostali imali , pa cenim bar 70% ih na tržištu ima . Kad ljudi kupuju televizor pitaju za mrtve piksele , a sa kamere ne pitaju , a isti je vrag . PA možda to u AStrofotografiji neko ceni . Može se montirati i hladjenje , kao i modifikacija .
Ranije sam bio u mogućnosti da dam jeftino 550D i 600D , ali svi su imali neke mane , i nisu bili savršeni , ovaj je savršen . Čist kao suza .
Dolazi sa kit 18 do 55mm IS , isti takav samo bez IS , i Sigma APO 70-300 ali nešto baguje , radila mi je zadnji put al skroz otvorena i na manuelnom fokusu , mislim da je kabal ili matična .
Baterija je nova , kit objektiv ima poklopce prednji i zadnji i filter .
Mogu da ponudim i odgovarajući M48 adapter
Ide u paketu za 200e , i zbog toga nisam ostavljao oglas ovde , ali možda nekog interesuje jer je stvarno najbolji senzor koji sam video , a znaju ljudi na forumu da sam ih video dosta , nekima sam radio i modifikacije .
Sve gume su utegnute , sve je tu , sve radi pa ako ima zainteresovanih , javite se , ako se ne javljam otiđite na KP i nađite sa fitlerom Canon 600D , i odmah će te videti koji ide sa  3 objektiva , i tu imate telefon pa me možete nazvati , kada ode , ili odlučim da ga zadržim . Javiću ovde .
Pa ako ima zainteresovanih budući da je AStro forum , adapter samo ovde ide džaba . Ali nije T adapter nego m48 za SW ED teleskope , a moguće i neke njutne , dakle M48 ne T adapter .
Hvala .
 

Astro_fun_times

Znam tri coveka sa foruma i ja cetvrti koji su kupovali od tebe i nisu zadovoljni kupovinom.
Sve te prica o "savrsenim, jedan u 1000 senzora" je samo marketing i žvaka.

Ako bi postojao review kao sto postoji na stranim forumima u sekcijama za prodaju, ovaj prodavac ne bi imao vise od 2/5 zvezdica a mozda cak i samo jednu zvezdicu.

Mislim da je fer prema drugima (eventuaonim potencijalnim kupcima) da se kazu iskustva i nezadovoljstvo prethodnih kupaca.

Mozemo i konkretno pricati ali ne znam ima li potrebe.
Cisto sam morao da kazem za ta četiri negativma iskustva sa prodavcem, od ne znam koliko ih je bilo ali verovatno ni nije bilo puno vise prodaja od strane njega.

Edit: i ja sam planirao da kupim neki DSLR od njega
Medjutim posle kupovine montaze i kad sam cuo kako su ostali prosli odustao sam i kupio na drugom mestu

Hvala
SkyWatcher Quattro 150P
SkyWatcher HEQ5 Pro
ZWO ASI533MC Pro; Canon 600D (astromod); ASI120MM guidecam
Optolong L-eXtreme; Svbony UV/IR; Askar D2

dedskin114500

A to ste vi kolega , jel neradi montaža , jel pokidana ?
Ja verujem da nije , da radi savršeno .
Nego ste vi mislili aha sad ću ja to odma , evo ih slike .
Meni je trebalo 2g da savladam .
I vama sam rekao uzmite moj adapter i kabal , pre nego ste otišli .
Što ste odbili , da bi se kasnije 2 nedelje raspravljali i javam poslao kabal
i radi .
A kolega budući da imate takve stavove , možete da vratite montažu .
Aj sad da vidim .
Što se tiče fotoaparata ,i ostalih usluga koje sam od svog vremena odvajao za ovaj forum nema više ništa .
Aparat više nije na prodaju .
Zahvaljujući kolegi koji slika sa mojom montažom za koju priča da je neispravna . Eto mu je u opisu .
Vrlo korektno kolega .
Može lok admin .