• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astrologija nije opasnost....

Started by Maxscope, February 24, 2006, 03:46:12 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

kreacionizam jeste............................................................................


nebeski_setac (¤) - 22. februar 2006. u 03.40 (registrovani član)
,,..između nekih galaksija postoje kao neki "mostovi,, od materije, pri cemu se galaksije međusobno udaljavaju velikim brzinama. Ocigledno je da bi se za milijarde godina takvog "razbezavanja,, galaksija ti mostovi neminovno srusili. Stavice: prije samo par miliona godina takve galaksije bi morale da doticu jedna drugu.
Zavrsavajuci razgovor o kosmogoniji u cjelini, navedimo neke izjave specijalista - astrofizicara.
1989. godina. Casopis "Nature,,: "Ne samo da je teorija ,,velikog praska" neprihvatljiva sa filosofske tacke gledista, - ona predstavlja uzasno uprosten pogled na porijeklo Vasione i teško da će prozivjeti narednih 10 godina. U svim aspektima (osim, naravno, komfora) taj pogled na porijeklo svijeta apsolutno je neodrziv. Nicanje Vasione - to je posledica uzroka koji se ne može niti spoznati, niti čak ni razmatrati,,.
Dr Vilijam Saunders iz Oksforda: "Danas, po prvi put u poslednjih 10 godina, ostali smo bez ikakve prihvatqive teorije koja bi mogla da objasni kosmogoniju u cjelini,,.
1990. godina. Casopis "New Scientis,,: "Mnoge donedavno priznate teorije formiranja galaksija će se raspasti u prah i pepeo, samo ako podaci koje dobijamo i dalje budu potvrdjivali neizotropnost pozadinskog zracenja... Teoriju ,,velikog praska" ocekuju velike neprijatnosti.,,

Sa vjestackih satelita koji su pusteni u orbitu oko Zemlje dobijeni su podaci o tome koliko prasine sveke godine pada na Zemlju i kakav je njen sastav. Za 4,5 milijardi godina, koliko se pretpostavlja da je stara Zemlja, moralo bi da se nakupi 18-metarski sloj takve prasine. Atmosfera i voda, naravno, bi morale smesti tu prasinu i pomijesati je sa svim ostalim slojevima Zemljine kore. Međutim, pokazalo se da u zemljinoj kori postoji ogromni nedostatak nikla - osnovne komponente kosmicke prasine. Stvarni sadrzaj nikla na Zemlji je sto puta manji od onoga koji bi morala donijeti samo kosmicka prasina samo za jednu milijardu godina.
Na Mjesecu, pak, nema niti vode, niti atmosfere. Kosmicku prasinu sa povrsine Meseca nema, prakticno, ko da pomete. Prilikom iskrcavanja kosmickih stanica na Mesec pretpostavljalo se da će stanica u potpunosti utonuti u prasinu. Na aparat koji se spustao bile su ugradjene siroke "sape,,, da ne bi previse utonuo u prah. Ali predostroznost se pokazala kao suvisna. Sloj prasine na Mesecu je mjeren na raznim mestima, i kreće se od jednog do tri milimetra, sto za danasnji tempo talozenja prasine odgovara starosti mjeseca od oko 10 hiljada godina.
Pri tome treba imati u vidu da se opsta kolicina prasine u Suncevom sistemu mora samo smanjivati sa vremenom. Prasina se pod dejstvom gravitacije neprekidno kreće put Sunca, planeta i asteroida, kao i pod dejstvom svetlosnog pritiska. Na taj način ona mora biti stalno "izduvavana,, ili "pometena,, iz Suncevog sistema. Male velicine njenog taloga, pa i samo njeno prisustvo u Suncevom sistemu (prasina još nije "pometena,,) - svedoce da Suncev sistem nije stariji od 10 hiljada godina..."

sashastar

Znaci borimo se na dva fronta imali jos koji.............. :x

Skyw@lker

A a a jos ima slican nick ko moj!!!  :shock:
Strasno!!! Od kreacionista mi se povraca!!! Ko sto je govorila moja pokojna baba (inace je verovala u dosta toga, ali nije bila sujeverna i bese jako pametna zena): "..ne bojim se ja duhova, sine, vec zivih ljudi!!!..."  :)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar


sashastar

Sad sam se setio pre par godina na nekom od lokalnih  TV kanala bila je
emisija gde je covek govorio u vidu nekog predavanja.
Verovatno bi okrenuo na neki drugi kanal kada sam cuo u tom momentu
u recenici koju je izgovarao rec svemir.
Naravno da sam se odmah zaustavio i gledao i slusao sta covek govori.
Vec posle nekoliko minuta slusajuci ga onako uspaljenog
uvideo sam da nesto tu nije uredu.
Izmedu ostalih budalastina sto je govorio a rekao je da:
-Dinosaurusi nisu ni postojali da je to samo izvestan broj vrsta zivotinja
koje su pre par hiljada godina uginule.
- Da je zemlja stara vec gore navedeno od Maxscopa
- Negirao je sve moguce verzije evolucije,mutacije i sl.
- Da ljudima nije uopste moguce da saznaju postojanje bilo cega
jer je do van domasaja ljudskog uma

I.T.D.

Sacekao sam kraj emisije da bas vidim sta je temelj tih budalastina.
I videlo se na kraju sta je.
Prodaja velikih broja razlicitih knjiga sa temama o kome je pricao.
PA SAD KOJEG NAIVNOG NAVUCE NJEMU VISE NOVCA.

Danijel

Evo kako je prošao kreacionist dr. Charles Jackson kada ga je "dohvatio" profesor astrofizike sa Prirodoslovno matematičkog fakulteta u Splitu - dr. sc. Dejan Vinković ;D

Cijelu priču koja stoji iza toga možete naći ovdje :D

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

danicic_predrag

danijel sto nisi ranije ovo javio .... ( btw jel si ti iz virtovitice )

danicic_predrag

a da zamalo da zaboravim astrologija je vrhunac kreacionizma i njegov naj ukorenjniji deo ...

Ne znam kako se protiv toga boriti ( mada bi primenio metode ko u severnoj koreji, bez streljenja ali ono zabrana cenzura itd..)

Danijel

Quote from: danicic_predrag on October 17, 2011, 01:51:25 am
danijel sto nisi ranije ovo javio ....


Pa nisam mogao javiti prije nego se to dogodilo. Brz sam ali još uvijek sporiji od neutrina koji "putuje brže od svjetlosti" ;D

Quote from: danicic_predrag on October 17, 2011, 01:51:25 am( btw jel si ti iz virtovitice )


Aha, točnije, iz Virovitice ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT