• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Obican PC ne moze da IZBROJI

Started by sashastar, February 03, 2006, 12:04:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sashastar

Bil Gejts, osnivač kompanije 'Majkrosoft' i najbogatiji čovek na svetu, izjavio je da je poreska služba SAD bila primorana da zbog veličine njegovog bogatstva sve podatke koji ga se tiču pohrani na poseban kompjuter. 'Moja prijava poreza mora da bude uneta u specijalni kompjuter, pošto obični kompjuteri ne mogu da vladaju njenim brojkama', rekao je Gejts na konferenciji za novinare kompanije 'Majkrosoft' održanoj u Lisabonu.

'Stalno dobijam dopise u kome me opominju da nisam platio ovo ili ono, a problem je jednostavno u neodgovarajućem kompjuteru', naveo je Gejts, a prenela agencija AFP. 'Posle toga obavezno mi šalju novi dopis u kom se izvinjavaju zbog načinjene greške', dodao je on.

Bogatstvo Bila Gejtsa procenjuje se na 47 milijardi dolara [38,9 milijardi evra]. Prošlog meseca časopis 'Tajm' proglasio je Gejtsa, njegovu suprugu Melindu i rok zvezdu Bonoa za 'Ličnosti godine' za 2005. zbog njihovih aktivnostima u humanitarne svrhe i napora u borbi protiv siromaštva u svetu. Fondacija Bila i Melinde Gejts, sa kapitalom od 29 milijardi dolara, najveća je dobrotvorna institucija na svetu.

Gugi

Na adresi http://www.krstarica.com/lat/kurs/ stoji ovo:
Evropska unija   1 evro   EUR   srednji kurs je 87,0255
a za
Amerika   1 dolar   USD 72,0529

Neka mi matematicari kazu da li onda ovo OK:  "47 milijardi dolara [38,9 milijardi evra]" Ne bi li trebalo biti obrnuto-vise eura a manje dolara?

Cekaj, fondacija iz koje pomaze (koga-siromasne?) stoji 29 milijardi? Toliko je odlucio darovati drugima? I Oprah Winfrey je odlucila pomoci drugima: MTV kad je govorio o njoj (one emisije o bogatima&slavnima) rekao je kako je odlucila u humanitarne svrhe jednom prilikom darovati tu negdje oko 500.000 dolara! STA JE TO NJOJ LJUDI kad ona, prema MTV-ju dnevno zaradi MILIJUN DOLARA??? NIJE NI OSJETILA! Pola dnevnice kod nas stoji ravno 250 DINARA! Osjetili bi mi to kad bi morali "otkinuti" od sebe? To mi je smjesno! Smeta mi sto su napravili BUM od toga da je ona darovala tamo nekima potrebnima pola milijuna dolara! Daj par milijuna, desetak, stotinu da osjetis da si nekome stvarno pomogao i zbilja dao nesto od svoga!

sashastar

Ma nije bitno da li je dolar ili je evro bitna je cifra
i
sta ce sa tolikim novcima a hoce jos,jos.jos.......... :grin:

Sich

Quote from: "Gugi"Na adresi http://www.krstarica.com/lat/kurs/ stoji ovo:
Evropska unija   1 evro   EUR   srednji kurs je 87,0255
a za
Amerika   1 dolar   USD 72,0529

Neka mi matematicari kazu da li onda ovo OK:  "47 milijardi dolara [38,9 milijardi evra]" Ne bi li trebalo biti obrnuto-vise eura a manje dolara?



Pa ako je potrebno da das vise dinara za jedan evro nego za jedan dolar to znaci a je € jaci od $ to jest je je manja suma evra jednaka vecoj sumi dolara.
Sto negde ne pogledas medusobni odnos te dve valute. Mada i ovako treba da ti bude jasno.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Gugi

Quote from: "Sich"..Mada i ovako treba da ti bude jasno.

No, tek sad mi je  jasno! :wink:

Sulaco

Gugijevo pitanje je fascinantno :D , a i dobro me nasmejalo :D !
Mada nisam matematicar :D

stefan


Skyw@lker

Eh sto li Bilija malo vise ne interesuje i svemir pored kompjutera, kada bi privatno ulozio u NASA-u recimo, svasta bi bilo!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

vanillasky

Ma nek ulozi ovde na forum a mi ravnopravno da podelimo. Naravno najvise ce dobiti oni sa funkcijama ( sashastar ti si odbio funkciju pa tebi ide malo veci deo nego nama , cisto zbog cifre :) ). Gledam i ja te emisije o slavnim licnostima, sad je bila o Christini Aguilera. Ima dijamantsku ogrlicu od ni manje ni vise nego 5.500.000 $. Kod mene celo naselje nema tolike pare   :verysad:   . Da ne pricam o bacanju para na odela za dzukce.