• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Neckermann teleskop!

Started by astromilke, February 27, 2006, 10:58:17 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

OPTISAN STAR 70076

-refraktorski teleskop
-fokusna duzina 700 mm
-precnik objektiva 76mm
-okulari (1.25 incha)
-SR4?
-H12?
-H20?
-povecava od 35 do 350 puta
-okular na izvlacenje
-trazilac 5 x 25
-2x Barlow sociva


Sta je SR4, H12, H20 ?

E sad, znam da preko ovakvih shopova ne treba kupovati ovakve stvari ali sta moze kod ovog teleskopa da bude lose? A + mu je cena 8.695 sto mislim da je veoma jeftino za ovakav tel i + ovo bi mi bio prvi teleskop!
Pomozite....
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Gugi

Vidi se tko je tu "NEWBIE" pa se ne snalazi na forumu  8)
Predlazem ovo: gore desno imas rubriku SEARCH. Upisi tamo "OPTISAN STAR" i otvorit ce ti se bezbroj nasih postova na doticnu temu!
Njuskaj malo prijatelju, NEMOZ sve besplatno! Sala!   :D
No, isplati se procitati sve te postove!

astromilke

Vidi se ko je "Advanced" !

Ok za search to mi je promaklo thnx ali me interesuje da li je neko uopste narucivao preko doticnog lista, magazina ili sta vec?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

mravic

Samo ti procitaj pomenute postove i sve ce ti jasno biti.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

eyej

Ja sam narucivao preko doticnog sajta i firme.. ali ne teleskope! Sve je ok! A sto se tice Optisan Star 70076, kupio sam jedan takav!
I poslusaj savete ostalih clanova, procitaj postove jer smo drvili oko toga prethodnih par meseci..da ne pricamo opet isto! Kad sve to procitas, ako ima nesto sto te zanima, ti pitaj..

gucic

Nema sta. Sto Evrica. To je ta cena, otprilike. Mozda da pogledas u Beogradjanki pa ustedis par stotina dinara. To je OK teleskop za sam pocetak. Nije nista posebno ali je OK...jedino ta montaza nije dobra.

Sich

ma montaza i nije toliko zastrasujuca

nego ogledalo nije dobro, a okulari su katastrofalni
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Eto to tako to ide
Spojis Gucicevu losu montazu zatim Sichovo lose ogledalo i okulare.
Jos ti nije niko rekao skupljaj novac pa kupi nesto bolje.
Na kraju dobijes............................:?

gucic

Ogledalo je sasvim zadovoljavajuce, a okulari jesu losi kao i montaza. Gledao sam kroz taj teleskop i nista mu ne fali. Ne mozemo da trazimo dlaku u jajetu za teleskop od EUR100.

astromilke

Pa bas to! 100 E. Iako se za sada ne razumem bas toliko u teleskope mislim da je to mala cena za pocetnika. Prvo sam mislio da dam oko 400-500 (dok nisam shvatio da mi je ustvari potrebnije nesto drugo-na\zalost) pa sam viodeo ovaj i ucinilo mi se da moze da zadovolji pocetnicke potrebe do nekog odredjenog vremena! Citao sam ranije postove i cini mi se da je neko spomenuo to kako ovaj tel daje zadovoljavajucu sliku u odnosu na druge teleskope koji isto kostaju. Ne znam, malo su me sad gucic i sich pokolebali... Znam samo da ne bi voleo da blejim u mesec dok ne kupim malo bolji tel...  :?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

sashastar

Da ti kazem nesto Astromilke.
Ako ja mogu kroz neatronomski kinesko italijanski zoom dvogled sa
takode neidentificiranim fotoatalkom a sve to me kostalo kao taj teleskop
da posmatram zvezde onda ces i ti isto tako moci jos i bolje.
Kupi i gotova prica.

astromilke

hehe... Nemam drugog izbora...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

mravic

Ja bih ti ipak savetovao da malo razmislis.  Pitaj nekoga na forumu ko ima takav teleskop, dali je on zadovoljan.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Polaris

Eto i ja sam naručio teleskop iz neckermanna. Htio sam da kupim malo bolji ali kao i uvijek nešto iskrsne i potrošim većinu novca.
Kako je krenulo osnovaćemo Optisan Star klub  :D

Maxscope

Ja mislim da ste vi u nizu onih koji prave kardinalnu gresku, ali neka vam bude, jer novac je vas.
Nadam se samo da ne ocekujes da ces sa ovim teleskopom "blajati" u  mnogo vise osim Meseca?
Sto se tice oznaka "H" na okularu oznacava "Huygenian" dizajn. Ovo je prastari dizajn jos iz 17-og veka bez ikakave znacajnije i pomena vredne karakteristike. Ovi okulari su cesto ukljuceni uz lose teleskope (a u sta cete se i sami ocigledno ubrzo uveriti) sto ceo komplet cini jos losijim a koji se prodaju po raznim prodavnicama svega i svacega. Ovo su zapravo okulari i teleskopi koje neces naci u prodavnicama astronomske opreme, sto bi vam trebalo nesto govoriti.
Druga oznaka "SR" je za "Symmetrical Ramsden" dizajn.
Jos jedan primitivni dizajn koji se sastoji iz dva elementa a bez ikakve vrednosti. Pogled kroz ove okulare je mutan i jako tunelast sa veoma malim "eye relief"-om.
Jedino okulari ovog dizajna sa oznakom "AR" za "Achromatic Ramsden" mozda vrede nesto malo jer je kod ovih dodat treci elemenat.