• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Neckermann teleskop!

Started by astromilke, February 27, 2006, 10:58:17 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

Quote from: "gucic"Ogledalo je sasvim zadovoljavajuce, a okulari jesu losi kao i montaza. Gledao sam kroz taj teleskop i nista mu ne fali. Ne mozemo da trazimo dlaku u jajetu za teleskop od EUR100.


Uzeo sam dobre okulare i direktno uporedio sliku sa meade-om od 4 inca i mogu da kazem da je ga je meade izuo, sto bi se reklo. Slika na mesecu je vidno losija. Vrlo lose za moje standarde.
Mada sto ne znaci to ne ispuljava necije druge standarde.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

gucic

Hm. A koliko kosta Meade, a koliko Optisan-kod nas? Ponekad su ljudi ograniceni novcem. OK, covek je rekao da ima oko 400-500 Eura ako se ne varam. Ne znam...ovde tesko da ce naci dobar teleskop i za te pare.

GENESIS

"Teleskop" Optisan Star 70076 NE TREBA kupovati  :!:

Bolje je stedeti pa kupiti ozbiljan teleskop preko naseg gastarbajtera.

Stalno se upecate  na jeftin "teleskop" koji brzo zavrsi u podrumu  :(

vmiro

@GENESIS:
Bolje je stedeti pa kupiti ozbiljan teleskop preko naseg gastarbajtera.

Sa ovim se i ja slazem, definitivno. Zato i stedim vec godinu i po dana za LXD75, kao sto Polaris rece uvijek nesto iskrsne pa potrosim pare a i problem je gdje ga kupiti. Ali kupicu ga pa makar morao licno ici u "germaniju" :)

astromilke

Definitivno ste svi u pravu za ove trash jeftine teleskope!!

Problem je u tome sto je zelja da imas teleskop (bar kod mene) prevelika i onda gledas da kupis sto je pre moguce, naravno kvalitet smetnes sa uma i eto...

Strpljenje, i stednja za nesto kao LXD75 je prava stvar!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Gugi

Quote from: "vmiro"

Sa ovim se i ja slazem, definitivno. Zato i stedim vec godinu i po dana za LXD75, kao sto Polaris rece uvijek nesto iskrsne pa potrosim pare a i problem je gdje ga kupiti. Ali kupicu ga pa makar morao licno ici u "germaniju" :)


Reci mi nesto: sto mislis koliko ces dati novaca dok teleskop ne dodje u tvoje dvoriste? Zanima me koja se to kolicina love skuplja.