• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Planeta Zemlja,Darvinova teorija,Matrix

Started by GENESIS, February 26, 2006, 02:17:01 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Postoje mnoga istrazivanja koja dokazuju da takvih planeta kao sto je nasa nema u blizini. Na nasoj planeti su optimalni uslovi za razvoj zivota. Darvinove teorije koje smo morali da ucimo u skoli padaju u vodu.Sta mislite kako je nastala nasa planeta ? Kako je nastalo savrseno bice kao sto je covek ? Zivimo li mi u nekom Matrixu ?

Srdacan pozdrav  8)

sashastar

Prvo sta tebi predstavlja "u blizini" ?
Ako si mislio na Suncev sistem to je O.K.
A ako si mislio na obliznje komsije zvezde onda nista nije dokazano.
Po cemu si zakljucio da je Darvinova teorija pala u vodu ?
I ko kaze da smo mi savrsena bica ?
Ako ti mislis da si savrseno bice onda stvarno zivis u Matrixu.

Skyw@lker

Quote from: "GENESIS"Zivimo li mi u nekom Matrixu ?

Srdacan pozdrav  8)


Neki da, ocigledno se jos nisu probudili...  :grin:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

1. Na nasoj planeti vladaju optimalni uslovi ZA NAS i samo za nas. Ako na Marsu, Titanu ili na nekom drugom mestu ima zivota onda na tom mestu vladaju optimalni uslovi za taj zivot.
Optimalni uslovi za kita vladaju u okeanima. Za ptice to nisu optimalni uslovi.

2. Naravno da Darvinova teorija NE PADA u vodu. Ona, naprotiv dobija potvrde sa novim istrazivanjima. Darvinovu teoriju danas osporavaju samo fundementalni kreacionisti po kojima je svet nastao pre 6000 godina. Koliko mi je poznato danas i pravoslavna i katolicka crkva prihvataju teoriju evolucije.

3. Naravno da takvih planeta kao sto je nasa nema ne samo u blizini, vec ni u daljini. Isto je i sa buba marama. Nigde neces naci dve potpuno iste buba mare. Ma svaka mora da se u necemu razlikuje od ostalih.

Gugi

Quote from: "Sasa"

2. Naravno da Darvinova teorija NE PADA u vodu. Ona, naprotiv dobija potvrde sa novim istrazivanjima. Darvinovu teoriju danas osporavaju samo fundementalni kreacionisti po kojima je svet nastao pre 6000 godina. Koliko mi je poznato danas i pravoslavna i katolicka crkva prihvataju teoriju evolucije.




Sasa je u pravu: crkva prihvaca teoriju evolucije jer se ne kosi sa pogledom na svijet koji daje Biblija.
Jedino je tumacenje ovako: ljudsko TIJELO jest produkt evolucije (dopusta se to tumacenje) ali dusa kao takva ima izvor u Bogu odn. Bog je njezin stvoritelj (to dolazi od onoga s prvih stranica Biblije: "Na svoju sliku stvori Bog covjeka" gdje se na dusu misli koja je vjecna, neunistiva). Ajd jos malo dopune o stvaranju covjeka iz Biblije:
1. prva "poduhvat" je "nacini Bog covjeka od praha zemaljskoga"
2. drugi poduhvat je "u nosnice mu udahne dah života. Tako postade covjek ziva dusa." (drugo poglavlje, 7 redak knjige Postanka). Izmedju prve i druge tocke imamo covjekove pretke (teor. evolucije odn. paleontologija ih naziva homo erectus, neandertalac i sl. a homo sapiens je vec covjek, ono sto smo mi).

Ovo su vrlo vazne misli i podudaraju se sa postankom svijeta i covjeka kako tumaci i teorija evolucije.

Ne znam odakle ti to GENESIS da Darwinova teorija pada u vodu? Hoces li objasniti to...primjerom, citatom, bilo cime?