• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prodavnica teleskopa u Beogradu

Started by GENESIS, March 04, 2006, 10:29:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Molim sve forumase da se izjasne o otvaranju prodavnice teleskopa u Beogradu. Prodavnica bi bila locirana blizu Knez Mihajlove ulice.
Za pocetak bi se prodavala oprema za pocetnike a nesto posebno bi se narucivalo iz kataloga od proverenih proizvodjaca. Svu robu bi donosio DHL.
U prodavnici bi radili samo provereni strucnjaci sa velikim iskustvom na polju teleskopa. Naravno da bi mogli da se pretplatimo na sve moguce svetske magazine i da narucimo sve knjige koje nas zanimaju. Bio bi tu kutak za strucne sastanke forumasa i da se popije neko pice (bezalkoholno)

Ovo su neka moja razmisljanja. Za sve ovo treba brdo para. Morao bih da  poltronisem na sve strane.Imam dobru volju za lepe stvari.

Zato me interesuje upravo Vase misljenje. :roll:

gucic

To bi bilo sjajno. Gde god da bude locirana prodavnica...samo neka je opremljena kako treba, da je prate ljudi koji znaju sta pricaju i da su cene realne, a ne da njutn teleskop od 4" kosta EUR400. Jedino tu pravi problem DHL. Njihove usluge su preskupe, a nisu ni pazljivi pri transportu. Samim tim bi se cena proizvoda visetruko uvecala i tako odbijala musterije. Kao kutak bi bio odlican. Tu bi stalno visili zaludjenici za astronomiju. Mozda bi to bila prodavnica otvorenog tipa-kao Mamut - sa kaficem ili nesto slicno. Za takvu stvar mora da se ima opako iskustvo i vetar u ledjima. Ma sve moze, samo neka cene i proizvodi budu u realnom skladu. Ne interesuje me ko ce da otvori i ko ce da drzi radnju, samo da bude sve po propisu. Bahatost i divljastvo sa cenama i ponudjenim proizvodima ne podnosim.....

vanillasky

A sta treba da se izjasnimo ? Svi sa foruma bi verovatno voleli da postioji jedna takva prodavnica. Da lepo odes i kupis sta ti treba (kad imas para). Eto kako smo se mi snasli pa koliko bi se ljudi onda vise upecalo na teleskope ako imaju prodavnicu u blizini.

mravic

Mislim da bi ti teleskopi, koliko god se ti trudio, bili preskupi. Jedino ako nemas neku vezu kod proizvodjaca.
Kad uracunas nabavnu cenu, carinu, porez, doprinose, kiriju i minimalnu zaradu to ti je dupla cena od one u inostranstvu.
Ispravi me. Mozda se varam. :)  :verysad:
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Da zaista je lepo mastati...  :D

Ja bih zaista voleo da to bude jednog dana, ali koliko para toliko i muzike.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

astromilke

U svakom slucaju je odlicno da grad ima takvu radnju.Sigurno je da ce dolaziti fanovi i cavrljati sve i svasta. E sad, kako ce raditi to je veliko pitanje. Da je u pitanju seljacka diskoteka ne bi bilo nikakve sumnje da ce shljakati extra! Srbija! I mislim da je ta ideja sa DHL-om definitivno nezahvalna u svakom smislu a prvenstveno finansijskom! Jel postoji drugo resenje za transport?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

vmiro

Stvarno je malo cudno da u citavoj SCG nema nijedna jedina radna koja se bavi prodajom opreme. Vjerovatno se ne isplati, u stvari sigurno.
U par brojeva astronomije je bio jedan oglas o prodaji MEADE proizvoda, prodavnica je u NS ne znam kako se zove, znam da je ulica Temerinska :)
Posle jedno dva mjeseca od izlaska oglasa nazvao sam prodavnicu i rekli su mi da je to bio samo probni oglas da vide koliko je interesovanje i.....pogadjate: "...uvoz i prodaja MEADE proizvoda se ne isplati zbog veoma malog interesovanja"

Sasa

Zaista svi sa nestrpljenjem ocekujemo neku pravu radnju. U NS su se pojavile dve radnje za koje smo mislili da ce biti korisne, ali ispostavilo se da vlasnici nemaju pojma o teleskopima i da su manje vise slucajno u svoju ponudu ubacili i po neki teleskop.

gucic

Bas je to i problem...ti, bukvalno, pijacni teleskopi. Uz paprike i meso, ubaci se i neki kineski "teleskop"...

GENESIS

Bas sam gledao cene teleskopa u Nemackoj. U pravu su ljudi da se dobar amaterski teleskop ne moze nabaviti kod Neckermann-a.

Evo na primer cene Celestron teleskopa - Newtonov reflektor - Dobson montaza (ukljucen Mehrwertsteuer)

Star Hopper 6"      358 Evra
Star Hopper 8"      465 Evra
Star Hopper 10"    795 Evra
Star Hopper 12"  1295 Evra

Ove podatke sam nasao kod dilera Celestrona za Nemacku na adresi:

www.celestron-nexstar.de

:(


NShappy

Ne verujem da bi takva prodavnica kod nas mogla da radi. Promet bi morao biti veliki da bi mogla da opstane. A kod nas se takva roba slabo prodaje. Bolje bi radila neka on-line prodaja gde bi se izbegavala cena prstora, osoblja i poneka taxa.

Cene bi bile one napolju + carina + PDV + neka marža što mu dođe previše. A da bi vam proizvođač dao povoljnije, morali bi prodavati velike količine te robe. Što kod nas neće ići. Malo smo tržište.

Inače, mislim da sam već spominjao sajt www.bhphotovideo.com koji je dosta dobro opremljen astronomskom opremom ( http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=mainbanner&A=FetchChildren&Q=&ci=978 ) a i isporučuje opremu poštom u ovu smešnu zemlju. Kolege fotografi su poručivali od njih raznu fotoopremu i nikada nisu imali nikakvih problema. Za neke sitnice tipa okulara i sl. je jeftina poštarina a i do 100eur se ne plaća carina.

vmiro

Dobar je sajt ali za manje stvari jer postarina za npr. Meade LXD75 izadje oko 840$ ! :grin:

gucic

Quote from: "vmiro"Dobar je sajt ali za manje stvari jer postarina za npr. Meade LXD75 izadje oko 840$ ! :grin:



Aaa? :shock:  :shock:  :shock:
Strasno....

NShappy

Quote from: "vmiro"Dobar je sajt ali za manje stvari jer postarina za npr. Meade LXD75 izadje oko 840$ ! :grin:

Tja, jedino da potežemo rodbinske i prijateljske veze.  :P

astromilke

Cekaj, ukupno ili samo postarina???? :shock:  :?  :shock:
SW Newton 76/900
EOS 1200D