• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlozi za poster

Started by GENESIS, March 05, 2006, 10:50:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Onda je najbolje neke vrsta forumskog glasanja.
Na osnovu cega bi se videlo ko je zasta zainteresovan.




Skyw@lker

Sasa, slika koju si postavio je vrhunska zaista, nivo detalja je neverovatan ali je i rezolucija ogromna pa slika tezi oko 26 MB!!! Elem, posteri u Astronomiji su do sada bili skroz korektni, a mislim da je sada Mars pravi izbor!  ;)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Pa dobro, videcemo, videcemo sta ce jos stici. Izgleda da tek predstoje prave slike.

Daphne

Eh ljudi, ja vise nemam mesta na zidovima za postere  ;D pocecu da ih lepim u kuhinji, kupatilu, terasi...
Salim se, samo napred! Nadam se da ce Astronomija da izlazi bar jos 5 milijardi godina pa ce svakome
biti ispunjena zelja oko postera... Mada ja bas volim sfanzin

Skyw@lker

Hehehe pa ti me podsecas na jednu blesavu devojku koju znam u cijoj sobi se maltene zidovi ne vide od postera "Astronomije" i drugih astro - magazina!!!!  :)
Ali ako ako!!!I ja podrzavam ideju postera mada imam malu sobu pa mi je muka kada treb da odaberem najbolje medju najboljima!  ;)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dušan

Zdravo svima! Pošto je forum proradio odlučio sam da se prijavim jer mnogo volim astronomiju.
Voleo bih da mi u sobi visi poster Sunca (veličina kao poster Orion magline). Ne znam da li se ostali slažu, ali mislim da veliki poster Sunca svaki astronom treba da ima u sobi, kuhinji, trpezariji...  :)

SrdjanP

Dobro dosao Dusane.

Ideja za poster je dobra. Zadnjih meseci su se pojavile odlicne slike Sunca pa bi ono moglo da se nadje na posteru u nekom od narednih brojeva. Nisam siguran da poster moze da bude veliki kao Orion, ali nikad se ne zna.

Dušan

QuoteZadnjih meseci su se pojavile odlicne slike Sunca pa bi ono moglo da se nadje na posteru u nekom od narednih brojeva.

Pojavljuju se zbog toga sto je 2007. internacionalna godina heliofizike i mislim da bi bio red da se jedan poster posvecen tome pojavi u Astronomiji.

gucic

Ja sam za!
Samo da nagovorimo Sašu.

Dušan

Pristace valjda! Kad bi bio kao Orion...  ::)

Sasa

Pa evo Srdjan i ja upravo tragamo za nekom kvalitetnom velikom slikom Sunca, ali izgleda da je nema u velicini koja nama trebe.


sashastar

Vidim da je navedeno da je ova godina "Godina Sunca".
Eto i SF film se sprema sa nazivom "Sunce".
Naravno da je potrebno dobro propratiti ovaku temu.
Slazem se da se napravi poster Sunca.
Samo mislim da bi trebalo jos malo sacekati jer
ce tek da bude kvalitetnih slika nase zvezde.
Jer bi bilo dobro imati neku noviju sliku za poster
a posto ce ih sigurno mnogo biti a za poster treba
da slika bude "super teska"-visoke rezolucije
takvih slika ce se tek pojaviti.




Dušan

Sta je bilo sa posterom? Da li ste nasli neku sliku? Koja se rezolucija uopste koristi za takve stvari?

sashastar

Po mogucstvu slike teske i po nekoliko stotina MB

Sasa

Sunce je konacno otpalo zbog nedostatka vremena. Ono ostaje za neki drugi put. A sto kaze sashastar, mozda ce se pojaviti i neke nove, atraktivne fotografije.