• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

pronadjena voda na Enceladus-u!!!!!

Started by pip, March 10, 2006, 07:24:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pip


sashastar

Američki naučnici otkrili su znake prisustva vode na jednom od Saturnovih satelita, Enceladi, saopštila je predstavnica Instituta za izučavanje kosmosa iz Boldera [Kolorado], Karolin Porko.

'Nismo našli vodu, nego dokaze njenog prisustva. Pretpostavljamo da ispod površine satelita postoje tzv. džepovi s vodom. To potvrđuju i otkriveni gejzeri koji šikljaju iz tih džepova', izjavila je Porko.

Prema rečima američkog eksperta, prisustvo vode svedoči o mogućem postojanju života na Enceladi. 'Nismo ocekivali da na tom mestu u našem Sunčevom sistemu pronaćemo takvu sredinu u kojoj su se mogli roditi živi organizmi. No dok se tamo nadjemo o tome precizno ne možemo da govorimo', izjavila je Porko.

Specijalisti NASA Torens Džonson, koji je izučavao snimke 'Kasinija', istakao je 'da ako im uspe da nađu više mesta sa tragovima vode, tamo onda ima i neophodnih izvora energije, pa je sasvim moguće da na tzv. ledenim satelitima drugih zvezda ili planeta postoje uslovi za život'. 'To može da izmeni dosadašnji naučni pristup izučavanja ovih nebeskih tela ', rekao je Džonson.

Površinu Encelade je istraživala automatska kosmička sonda 'Kasini' koju su napravili specijalisti američke agencije za istraživanje kosmosa, NASA i Evropske kosmičke agencije.


wexy

... jel mogla veća slika ikako?

Pored toga što je daleko bolje rešenje mala slika koja vodi ka ovoj većoj pa onaj ko želi može da pogleda i tu veću i što recimo da sam želeo da proverim forum sa mobilnog telefona ne bi mogao jer je neko rešio da nakači 6500x8000px sliku na forum ovakvo ponašanje spada pod NEKULTURNO na internetu.
QuoteKnow how large a message you are sending.  Including large files
such as Postscript files or programs may make your message so
large that it cannot be delivered or at least consumes excessive
resources.  A good rule of thumb would be not to send a file
larger than 50 Kilobytes.  Consider file transfer as an
alternative, or cutting the file into smaller chunks and sending
each as a separate message.


http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt


astromilke

SW Newton 76/900
EOS 1200D

Skyw@lker

Ne znam zasto bi sa mobilnog telefona gledao ovakvu sliku koja iziskuje da bude sto veca zbog detalja - pa pricamo o vodi koja je nadjena na njemu, a za to treba sto detaljnija slika! Ako si nestrpljiv, neces nikad biti dobar astronom ili dzedaj, svejedno!  :wink:
Slika je fenomenalna (ova veca), a i manja je ok za nestrpljive.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

vmiro

Quote from: "wexy"... jel mogla veća slika ikako?

Pored toga što je daleko bolje rešenje mala slika koja vodi ka ovoj većoj pa onaj ko želi može da pogleda i tu veću i što recimo da sam želeo da proverim forum sa mobilnog telefona ne bi mogao jer je neko rešio da nakači 6500x8000px sliku na forum ovakvo ponašanje spada pod NEKULTURNO na internetu.


Momak je samo stavio link ka slici, nije je "okacio" na forum!  :wink:

sashastar

Da ne bi bilo ovde neke zabune Wexy je upravu i dobro je reagovao.
Slucajno u zurbi ja sam bio okacio sliku jer sam bio odusevljen sa njome
i hteo sam sto pre da je podelim sa forumasima.
Kada sam to uradio ubrzo zatim pukla mi je konekcija i nisam mogao dugo da se konektujem tako da nisam ni video okacenu sliku.
Cak je nisam ni sebi skinuo sa neta.

Kasnije uvidevsi da je slika ogromna i da nije za forum odmah sam
sliku sklonio i stavio link.
Reagovanje od strane Wexya je bilo sasvim OK.

Skyw@lker

Dobro de, slazem se, ali ipak se meni dopala ona ogromna slika, detalji na njoj su prosto fenomenalni!!!  :)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

wexy

Quote from: "Skyw@lker"Ne znam zasto bi sa mobilnog telefona gledao ovakvu sliku koja iziskuje da bude sto veca zbog detalja - pa pricamo o vodi koja je nadjena na njemu, a za to treba sto detaljnija slika! Ako si nestrpljiv, neces nikad biti dobar astronom ili dzedaj, svejedno!  :wink:
Slika je fenomenalna (ova veca), a i manja je ok za nestrpljive.


A vidim ti si toliko strpljiv da čak nisi ni razmislio malo pre nego što si stavio reply, ako ćeš u buduće ti da mi plaćaš račun za mobilni telefon zbog downloada 5mb slike preko GPRS-a samo izvoli.

Quote from: "vmiro"
Quote from: "wexy"... jel mogla veća slika ikako?

Pored toga što je daleko bolje rešenje mala slika koja vodi ka ovoj većoj pa onaj ko želi može da pogleda i tu veću i što recimo da sam želeo da proverim forum sa mobilnog telefona ne bi mogao jer je neko rešio da nakači 6500x8000px sliku na forum ovakvo ponašanje spada pod NEKULTURNO na internetu.


Momak je samo stavio link ka slici, nije je "okacio" na forum!  :wink:


Momak je zamenio sliku sa linkom posle te poruke koju citiraš.