• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesijeov maraton 25.03.2006.

Started by gucic, March 10, 2006, 11:29:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Sich,

Vec sam se zabrinuo da li cemo imati predstavnika u Turskoj.

Samo salji izvestaj i fotografije.

Srecan put  8)

gucic

Vazan dodatak.

Na Fruskoj gori najverovatnije jos uvek ima ostataka snega. Cak i ako su se ti ostaci istopili, bice jako hladno, narocito uvece. Zato molim sve da je bolje poneti vise stvari (odece, carapa, rukavica, kapa...) nego manje, pa se posle smrzavati. Ako bude duvao vetar, racunajte da nece biti prijatno. To pricam iz iskustva....i mog, a i tudjeg.
Pocetak takmicenja odredjuje sudija - Janko Mravik (clan-mravic), a to bi trebalo da bude oko 20h. Skupljanje je u proseku 2-3 sata pre pocetka...
to za sada....

SrdjanP

ZR update:

Kako sad stvari stoje stizemo oko 18 h. Nazalost, necemo imati mesta u kolima pa ne mozemo nikog pokupiti usput. Bice nas 7-8 a kako imamo jedan valjan teleskop oformicemo samo jednu grupu.

Vidimo se.

Sasa

Interesantno je sto ce izgleda doci dosta ljudi iako je mnogo njih otkazalo dolazak iz zbilja razumljivih i opravdanih razloga (odlazak u Tursku i slicno).

Jedan od onih koji su nameravali da dodju - pa ne mogu, je nas novi astronomski prijatelj Svetislav Goncic. Goncic je rekao da moze da dodje oko podne, ali da uvece ima probu i da do tada mora da se vrati u BG... (ko ne zna SG je glumac). Kako nasa zabava pocinje uvece i nema svrhe da bilo ko dolazi preko dana ostalo je da se vidimo s njim drugi put (za sad stoji dogovor da to bude krajem juna kada budemo pravili kamp).

Gugi

Ha-ha! Dosao je i taj dan: LETENKA-M. Maraton! Zbilja VEDRO NEBO zelim svima koji veceras polaze gore na druzenje.
Ja ne mogu ovog puta, ali vec odavno kujem plan za 3 dana na letnjem M. maratonu!
Druzite se, zabiljezite stogod i u pismenoj formi, a i kroz fotografiju kako biste nama ostalima prenijeli dozivljaj!

S R E T N O!!!

SrdjanP

Lep dan danas. Vedro nebo bez oblacka..

Poslednja provera:
* Karte - tu
* Teleskopi - tu
* Koverat za sudiju - tu
* Dvogledi - tu
* Sendvici - tu
* Crvena lampa - tu

Steta sto Gugi ne dolazis, ajd sledece godine nema izgovora..

Pozdrav svima,
vidimo se za par sati..

Sasa

Mislim da je Nedljko sad vec na putu do Letenke. Beogradjani verovatno jos malo pa krecu.

gucic

Maraton zavrsen. Sve je proslo kako treba. Bio je poprilican broj posetilaca, a i takmicara.
Ostali ce dati malo siri izvestaj...

astromilke

SW Newton 76/900
EOS 1200D

GENESIS

Maratonci,

Molim Vas opsiran izvestaj sa maratona.
Kakvo je bilo vreme ?
Ko je bio od forumasa ?
Ko je pobedio ?
Kakva je oprema bila na maratonu?
Da li je neko prodavao opremu i po kojoj ceni ?

Srdacan pozdrav  :roll:


francuski astronom Charles Messier

mravic

Mislim da bi najbolje bilo da se svako od forumasa koji su bili sam javi. Ja sam video samo Sasu, Srdjana P, Gucica, Nemanju M, i ja a mozda je bio jos neko ali ja ne znam da je on clan ovog foruma ili sam ga zaboravio. :roll:
Vreme je bilo poprilicno lose za osmatranje sto nije omelo odrzavanje maratona.
:)
rezultati ce biti objavljeni na sajtu Astronomije verovatno vec danas ako se Sasa probudio.
Inace nas moderator je bio prvi.
Opreme je bilo dovoljno i za neke koji su dosli praznih ruku. Moglo se pogledati i kroz raznorazne dvoglede ali i kroz teleskope od 10 inca.
Bilo je i opreme na prodaju.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

Hvala Mravic za izvestaj  :roll:

SrdjanP

Maratoni su sve bolji i bolji.. Steta samo zbog loseg vremena, mada prosle godine je bilo vise oblaka i kise.

Atmosfera super, 6 ekipa i dosta prisutnih sa strane.

Sasa je u AM postavio kratak info sa grupnom slikom. Osmoclana ekipa iz Zr-a nije na slici jer smo takmicenje zavrsili oko 02 h (po starom vremenu).

http://www.astronomija.co.rs/dubokisvemir/m/maraton/2006/mm2006Izvestaj.htm

Dakle, lista je sledeca:

"Prvo mesto je zauzeo Milan Gucić
druga je ekipa Aristarh iz Kragujevca
treći je Nemanja Martinović
Zatim sledi ekipa ADNOS I,
Ekipa iz Zrenjanina i na kraju ekipa
ADNOS II"


Zao mi je samo sto nema rezultata, odnosno broja pronadjenih M-ova. Do 02 h mi smo ulovili 10 ili 11, zaboravih. :)

Cestitke Gucicu i ostalima, vidimo se na MMaratonu 2007.

Sasa

Janko je poslao izvestaj, ali danas on nije mogo da bude objavljen... bice sutra. Evo rezultata (nadam se da Janko nema protiv sto ih bez njegovog znanja stavljam ovde)

1. Milan Gucic ----------------36M-ova
2. AD Aristarh------------------29M-ova
3. Kudravi------------------------27M-ova
4. Adnos 2----------------------17M-ova
5. Zranjanin---------------------12M-ova
6. Adnos 1-----------------------4 M-a

Ocekujem fotografije i pojedinacne izvestaje. Sve ce biti postaljeno u toku dana kad pristignu.

Bilo je divnih sprava. Jankov dvogled izaziva nervozu kad ga covek pogleda. Valda ce neko poslati i sliku tog dvogleda pa cemo je objaviti.
Aristarhovci su takodje doneli impozatan instrument....

GENESIS

Da li ima na Letenci neki prostor gde moze da se covek skloni kada je nevreme ?
Da li ima neka kafana ili prodavnica prehrane , ili moraju da se nose sendvici i sokovi od kuce ?
:roll: