• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kvark

Started by eyej, March 12, 2006, 05:19:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Ljudi, zanima me da li je neko gledao emisiju Kvark na Studiju B, kao i da cujem vase impresije, komentare..itd! Po meni su mnogo gotivne ovakve emisije, gde se iznose i istorijski i naucni podaci! Podsetila me na knjigu "Ajnstajnov kosmos", gde je na slican nacin opisan naucni rad Ajnstajna..

Sich

Ja sam propustio, ne 'vatam studio B.

Kako je bilo?

Pa i ti eyej reci nesto, utiske, impresije... :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Da,koji maler i ja od 70 kablovskih kanala nemam Studio B

Sasa

Na zalost Studio B nije u kablovskoj ponudi. Ja sam pisao direktorici Studija B i sugerisao da emisije puste i preko Interneta. Ponudio sam za tu svrhu i prostor na nasem serveru. Ali, kao sto se moglo i ocekivati, odgovora nema. OK, Cirkovic kaze da ce on (odgovor) ipak stici. Videcemo. Mozd biste mogli da pisete i vi. Eto, to bi mozda moglo da pomogne.

eyej

Aaaa, pa ne znate sta ste propustili! Meni je emisija bila fenomenalna, kao i gosti koji su se pojavili! Bila je bas po mom ukusu! Gosti su vise pricali kao istoricari nauke nego kao naucnici! Hronoloski je opisan nastanak mnogih ideja i teorema, dato je mnogo anegdota i naucnoistorijskih zanimljivosti i izneto je mnogo naucnih informacija a sve to upakovano i prilagodjeno prosecnom gledaocu koji nema neko ogromno znanje, kako iz oblasti nauke, tako i iz oblasti istorije nauke(dakle, neko kao sto sam ja)!
Moja jedina zamerka bi bila duzina trajanja emisije (mozda sat-sat i po), jer bih ovakvu emisiju mogao da slusam ceo dan! A o broju emisija nedeljno necu ni da komentarisem! Eto.. kako god okrenes dolazimo do iste stvari! Spanske serije se daju 6 puta dnevno a ovakve neke emisije se daju 0,5 puta nedeljno! Naravno, ne mislim da su autori emisije krivi zbog toga, ali mislim da svi zajedno..kolektivno snosimo odgovornost zbog toga!

wexy

Da, emisija je bila super i zanimljiva, jedino što je dužina tajanja problem (trajala je 1 sat, možda malo više). Voditelj je stigao tek 6 pitanja da postavi :) Možda se nisu baš lepo uklopili sa "tajmingom" u prvoj emisiji, nadam se da će sledeće biti malo dinamičnije i duže. Takođe, mislim da neki usputni prolozi ne bi bili na odmet (bile su neke slike i 2 animacije koliko sam video).

U svakom slučaju jako zanimljivo, čekamo sledeću, ne znam da li i kada ima repriza ove epizode.

eyej

Bila je..subota na nedelju, oko pola 3 AM! Znam samo da se zavrsila oko 4 AM! I nije im neki termin..sta mislite? :D

wexy

Užas.., mada opet, ja sam prethodnu poruku poslao u 04:10 am :P

eyej

:D Sve nocne ptice.. a opet niko nije uhvatio onako dobru emisiju! :) Steta, za onako lose termine! Ljudi zasluzuju mnogo vise! A da im savetujemo da ubace jednog astrologa u emisiju, pa ce im dati "prime time", ono petak u 20 casova! A oni u pauzama mogu da pricaju o Ajnstajnu! :D Uzas!

wexy

Quote from: "eyej":D Sve nocne ptice.. a opet niko nije uhvatio onako dobru emisiju! :)


Ja jesam ako na mene misliš :)
^

stameni

Mada o ovome ponekad i sam razmišljam, noćašnji "Kvark" me podseti da postavim (polu)retoričko pitanje: zašto se popularisanju kvantne mehanike posvećuje značajno manje pažnje nego npr. teoriji relativnosti? Mislim, obe ove oblasti ukazuju na prilično neverovatne fenomene, ali jedna je većini ljudi bliskija. Da nije reč o tome (parafraziraše Faynmana) što kvantnu mehaniku još niko živi ne razume?

Eh, da: kako su beše preveli "entanglement"? Spletenost? Često nailazim na pojam u literaturi i sajtovima na engleskom, a nemam pojma kako prevesti...

Što reče eyej, može se gledati ceo dan :)

Dr Živković pomenu eventualna (i ne samo eventualna) repriziranja: zna li ko kada?

Skyw@lker

Gledao sam je veceras, zaista odlicna emisija, steta sto sam je ranije propustao! Na zalost ne znam kada su reprize....  :(
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

Sto se Kvarka tice problem lezi u tome sto program nije prilagodjen prosecnom gledaocu. Naravno da se vecina sa foruma snasla, mada mora se priznati da nisu se ovcice na broju kada Cira krene da brza. Ipak, odajem mu priznanje za trud i zalaganje.
Voditelj nikada smoreniji. Mogao bi da promeni izraz lica sa vremena na vreme. Preporucujem da celu stvar prepusti Ciri.

wexy

Super emisija, jedina zamerka je na to što emisija definitivno nije prilagođena prosečnom gledaocu, pa čak i oni koji imaju kakvo takvo znanje iz te oblasti imaju problema da prate (tu ubrajam sebe).

Mislim da bi u sledećim emisijama morali da porade na tom segmentu, više primera kojima će opisati to što govore i manje skakanja sa teme na temu, nije baš "uspešna" emisija ako je razumeju tri čoveka u studiju + 0.01% populacije (ova zadnja emisija je bila baš takva, po meni). Naravno, nije emisija namenjena svima ali opet...

Inače, svaka im čast za emisiju!
Repriza je subotom tj. danas već u 12:10h (ujutru) i postoji još jedan termin koji ide kasno naveče, negde oko 3h ali ne znam kojim danom.

Takođe ne znam da li je neko primetio ali tokom emisije u program se konstantno mešao neki glas u pozadini?!

Sasa

Evo i ja sam uspeo da pogledam 1,5 epizodu. Zamerke mogu da se odnose samo na: vrlo oskudnu, zapravo neprijatnu scenografiju (zbilja, ruzno, neprijtno), na reziju i kameru. Bilo bi mnogo bolje da su sve snimali npr. na AOB u njihovoj biblioteci.

Osvetljenje je takodje ocajno (grube, crne senke). Svi deluju malo ukoceno, napeto, nema spontanosti....

Kao radio emisija Kvark bi bio mnogo bolji.

Inace, sto se price tice - sjajno. (OK, nije za one koji ne poznaju bar malo od temu).