• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Trazim ZICANI OKIDAC za CANON EOS 300D

Started by Gugi, March 27, 2006, 11:00:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gugi

Moze li mi netko pomoci nabaviti zicani okidac za CANON EOS 300D? Naime, taj digitalac daje maximum expozicije 30 sekundi ili beskonacno ako drzim prst na okidacu (sto ne zelim zbog odredjenih turbulencija na teleskop u toku snimanja). Meni treba zicani okidac!

Kao prvo, ima li netko to sto trazim na podrucju SCG? A za prodaju? Ili na POKLON?  :lol:

Pomozite Gugiju a on ce vam uzvratiti FOTKAMA koje ce uslikati kada nabavi taj okidac!

Mogu samo zamisliti svoju srecu kad ugledam fotku koju sam preko tog digitalca snimio uz ekpoziciju 2, 3, 5 ili 10 minuta! :D

NShappy

Pročitaj ovo: http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=10108&hl=daljinski

Inače, u BG imaš fotoberzu 09.04. u SKC-u i tu će sigurno biti da se kupi. Na prošloj je bilo i novih i polovnih. Ja sam uzeo sebi za Minoltu 5D polovan daljinac za 10 eur. Takođe, ako hoćeš novo, orginal zapakovano, probaj da zoveš lika sa ovog sajta: http://www.axelfoto.com . On ima sigurno.

Viđao sam i te hand made i lepo rade a lako se pravi.

NShappy

Gugi, rešio li si nešto po ovom pitanju?

Gugi

Uops, oprosti sto se nisam javio odn. zahvalio se n savjetima!
U medjuvremenu sam vidio kod jednog astro-amatera kako je rijesio problem koji ja imam. Uglavnom, koristi standardni zicani okidac koji je namontirao na jedan stalak preko kojega moze koristiti taj zic. okidac.

Mislim da cu i ja tako rijesiti tu stvar, samo da se raspitam tocno za dimenzije tog stalka.

Malo se teze izrazavam (valjda si razumio) ali mislim da se tako najlakse moze rijesiti problem.

Evo taj standardni zic. okidac BEZ one montaze-stalka (mozda zamolim tog prijatelja da posalje fotku).




NShappy

Da! Stari aparati su imali tu rupu sa navojem na okidaču gde se kačio žičani okidač a ovi digitalci to nemaju. Mada se može i to rešiti sa malo gumene trake i dva šrafa. Ajd srećno. Ali ipak, probaj da iskopaš pravi električni okidač. Pouzdaniji je.