• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AD "Univerzum"

Started by mravic, April 17, 2006, 09:43:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke



plejade su u pitanju!

Posto me odredjeno vreme nije bilo (tice se topica) pitam se da li je ovo i dalje aktuelno? Ako nije recite da se ne cimam!  :D
SW Newton 76/900
EOS 1200D

blacky

E bas mi je drago da vidim da u Backoj Palanci(odakle sam i ja) ima astronomsko drustvo,prvi put evo citam sad o tome,
do sad nisam verovao da ima neko kod nas da ga zanima astronomija  ;) a sad citam o Janku i njegovim teleskopima!!!
Sta reci,svaka cast!!!   :)
Sta se desavalo do sada sa drustvom,kako funkcionise itd. ,kako i gde se moze postati clan i slicno...

mravic

Ma to ti je jednostavno. Kao prvo treba da se upoznamo. Dodji ove nedelje pre podne u suteren Novosadske banke i javi se onom obucaru da ti da instrukcije oko drustva.
Drustvo ima na raspolaganju nekoliko teleskopa i dvogleda i jedan od clanova (predsednik drustva) jako cesto odlazi na Backopalanacku zaobilaznicu i posmatra sve lepote severnog neba. Taj isti predsednik momentalno radi i na pravljenju web sajta astronomskog drustva pa bi mu dobro dosla svaka pomoc. On se sprema za takmicenje u Mesierovom maratonu koji ce se odrzati na Letenci negde oko marta meseca. I u ovome mu treba jedan pomocnik tako da ako si zainteresovan...
Drustvo ima i opservatoriju sa pravom kupolom koja se nalazi na periferiji grada.
Nadam se da ces ga uskoro upoznati i udruziti se u promovisanje astronomije.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

blacky

Okej! Gledam ovih dana da dodjem kod obucara i da me upozna sa stvarima! 
Kad vidim koliko  astronomi amateri znaju,neznam u koju grupu sebe da svrstam  ;D
Ali trudim se  8)
Rado bih pomogao oko tih stvari.... koliko budem mogao!

mravic

Vidis da nije bilo nista strasno oko upoznavanja. Steta sto je vreme ovako lose a koliko cujem bice duze vreme pa ne mozemo da se sretnemo negde izvan grada i malo prosaramo po nebu.
Alo bice jos vremena.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

blacky

Ma jok,nisi tako srasan  ;)
Poslao sam ti jednu privatnu poruku danas,da razmenimo filmove ako si zainteresovan!