• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Zadaci - pomoc!

Started by MB, June 11, 2006, 03:45:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maxydelanoche

Ma, ja idem od decembra, pa mi nista ne vredi  :)

Kako rece Ratomirka par puta:"Don't worry, be happy."

P.S. Taj sa asteroidom nisam ni pokusala da uradim  :D

P.P.S. Pa znas T, uzmes 5800 ili 5900 (o Suncu se bese radi, ne?).

MB

ma opusteno, i sve ce biti cuki-puki...

maxydelanoche

Quotesve ce biti cuki-puki


Odakle li mi je to poznato  :)  pitam se pitam...

Dakle, koji je opsti utisak o Nacionalnoj danas???

Sich

kakvi su bili zadaci?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

MB

nisam prosao kao sto sam ocekivao, uostalom spremao sam se od marta i to ne nesto preterano, ali sledece godine cu lepo od pocetka... ovi obicni su solidno teski, delicev nije normalan, a onaj praktican uopste nisam razumeo, kako se radi on uopste???

maxydelanoche

Onaj Delicev, na sesti valjda mislis, dobila sam 6.5 od 20 bodova za izvodjenje dveju lakih formula. Ono sa elipsom, ja nisam uopste razumela. Mi smo radili sa kocenjem na casu i to je bilo ok, ali brzina dv normalna na ovu, lele...

Onaj prakticni, meni je konacan rezultat tacno oko 10 puta veci od tacnog. Uzas! Ali trebalo bi da mi prizna dosta stvari, poredila sam sa ostalima. Steta sto su rezultati tek u ponedeljak. Al' ajde, i Goran ima pravo na neradnu nedelju. A meni danas nije uopste bio dan, dva puta mi je u toku testa pozlilo, a na prakticnom zamalo da zaspim.

Taj prakticni, ja sam jedva ukapirala, ove dve su isto tako radile, kako sam razumela. Ono postepeno paljenje se javlja usled toga sto nam je jedan kraj dalji, pa dok svetlost predje i to dp, tek onda je najjaci sjaj. Za sada sam treca (po teorijskom delu), ali... Sto vise razmisljam, cini mi se da ce se to promeniti :-) na gore ( u smislu: komparativ od loseg)...

Ali tu su next years...

charlie

Drago mi je sto vam je sve delovalo ok. Goran sigurno ne moze da istakne rezultate pre ponedeljka jer fakultet nije otvoren, a Narodna opservatorija takodje ne radi nedeljom.

MB

ala je Matija podbacio :shock:

koliko sam video u seniore su prosle Ivana i Stasja (sto je bilo za ocekivati) a u juniore Luka i Natasa (sto je takodje bilo za ocekivati), a za trece mesto se borite ti i Vasiljkovic, s' tim sto si ti u prednosti...

MB

trebala si da vidis delicev pod v, to su imali samo seniori, znaci decko nije normalan, niko ga nije resio (btw. taj zadatak je posvetio matiji i luki) radi se nesto preko kv. jna itd

maxydelanoche

Znam za to pod v. "Dva mala astrofizicara" ili nesto slicno...

Kod nas sesti pod b niko nije resio, jedino sto je Luka najdalje stigao. A Delic je posle zalbi rekao:"Ne znam da li ste primetili, ali i ono moje resenje ima... neke greske..." :-) Kod juniora je samo Vasiljkovic imao maximum na prvom zadatku - koordinatni sistemi. Strasno, doduse ovi neki su samo primenjivali formule, bez slike, pa su im skidali po dva boda. Ja sam na prvom imala nula.

Pa dobro, Stasja i Ivana idu cele godine, par vas srednjoskolaca je zaista dosta propustilo. Ali, dogodine. Samo vam je dogodine mnooogo zesca konkurencija, tako da... Sto se tice juniora, da, ja mislim da Natasa i Luka sigurno prolaze, a mislim i da ce me Vasiljkovic prestici. Doduse, ne znam kako je on uradio prakticni (nije sigurno dobio 10 puta veci rezultat :-) Pa dobro, docekacemo i taj ponedeljak... Sve u svemu, takmicenje kao takmicenje, ali je bila super atmosfera i to sve...

A sto se tice Matije... On je zaista lik, ne znam dal' si ga cuo posle takmicenja:"Trazicu da se ponovi takmicenje zbog nekih... neregularnosti... Tri eksera su mi virila iz stola..."

MB

Matija je kralj najveci (sve vreme je zajebavao Bozica na takmicenju) ... da stvarno je atmosfera bila max opustena sto na samom takmicenju, sto na predavanima, cemu je i milerka dosta doprinela... ja sam max uzeo na suncu, a smradovi su sto teraju da znas napamet aps. velicinu sunca, meni je sa kvazarom sve bilo cuki-puki, ali zato sto sam stavio da je ap. velicina sunca 21 (lol) a ne 4, 6 skinuli su mi 6 poena...

maxydelanoche

4,75 zapravo. Znam, zeznuto je to. Ja sam zapamtila dok sam radila neke zadatke...

MB

ja kada sam ,,vezbao" sve sam radio preko opstih brojeva a nisam znao da to treba da se pamti ... ja sam bubao ono da jedan pc ima 206265 au itd.

maxydelanoche

E, to isto je jako vazno, da znas. Mnogo ti je lakse da zapamtis odnose pc>>ly>>AU i da zapamtis koliko je 1[AU], nego da znas vrednosti ly i pc u km. Bar je meni bilo lakse... Doduse ako bismo bili jos tacniji bilo bi 206264,80625... He he...  :D

I na kraju, idu Stasja i Ivana, a nadam se da cete se i vi ostali truditi i dogodine :-) A od juniora... Pa, Natasa i Luka idu, to je i bilo sigurno. A na trecem mestu, nakon rezultata i svih zalbi, Vasiljkovic i ja smo izjednaceni... Vala jeste smesno... Sad, ili cemo raditi samo on i ja test ponovo, ili ce gledati rezultate kontrolnih vezbi koje smo radili na casovima... Ni oni sami jos ne znaju...  :grin:

Anyway, mnogo je super sto smo uopste imali prilike da pohadjamo casove kod Ratomirke. Meni je sad nezamislivo da se ove osnovne trigonometrijske funkcije i logaritmi uce tek u srednjoj, prva ili druga godina. Mnogo sam naucila, ne samo iz astronomije, a to je valjda i najbitnije???  :)

MB

znaci ipak ste izjednaceni...  :?

pa sumnjam da ce te raditi novi test, pre ce biti da ce  ili da gledaju kontrolne vezbe, ili kao da ce da vas malo propitaju, pa ko bude bolji... a jel ovako ide redosled?

Natasa
Luka
Ti, Vasiljkovic
Ognjen
Milosevicka
Matija

a mozda cak Vasiljkovic posto je vec prosao na 2 olimpijade, ovo mesto prepusti tebi... bilo kako bilo vidimo se od novembra na novim predavanjima :wink: