• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jos knjiga iz astronomije

Started by GENESIS, June 11, 2006, 08:05:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Izdavacka kuca DORLING KINDERSLEY BOOK

Ko zeli da vidi sta je ova izdavacka kuca objavila od knjiga iz oblasti astronomije , neka poseti sledeci link:

http://www.dorlingkindersley-uk.co.uk/nf/Browse/BrowseStdPage/0,,58530,00.html

vmiro

Nabavio sam neke knjige iz astronomije u pdf-u pa ko hoce mogu mu poslati na mail:

Astronomy principles and practice   - oko 6MB
Minding the heavens - The story of our discovery of the milky way - oko 28MB

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Ako nije problem posalji i meni na markov211@yahoo.com!
Unapred hvala!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

NemanjaM

I ja bih ti bio zahvalan ukoliko bi mi poslao te knjige na veneficus_82ATyahoo.com.

misko


vmiro

...poslato...!

misko od tebe mi je vratio mail kaze preveliki fajl. Mozda ti je pun mailbox!?

GENESIS


gucic

Jel ima neko jos e-knjiga u pdf formatu?


sale11472

He pa ja kao (omatoreli) pocetnik ima tak neke pocetnicke knjige sad nije da su bas sve free varijanta pa ako je neprimereno forumu brisite ;)

Dakle ima u elektronskoj varijanti:

The Complete Idiot's Guide to Astronomy, 2nd edition

McGraw-Hill--Astronomy Demistified

Astronomy Hack's  (ovo je .chm format)

Ma ima jos toga (naravno i gomila besplatnih stvari ali to valjda svi imaju) samo sto se to trenutno nalazi na CD -ima koje trenutno ne mogu da nadjem.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

Astronomy_-_Principles_and_Practice
astronomydemystified
An_Introduction_to_cosmology__3rd_Ed_-_Roos
An_Introduction_to_the_Science_of_Cosmology
Fundamentals.of.stellar.astrophysics

I jos nesto stvarcica koje bih potencijalno mogao da iskopam na svom racunaru ...  ;D

sale11472

O, da mislim da imam sve navedeno :)
BTW ljubitelji torrenta mogu da skinu PhysicsComplete (valjda se tako zove) torrent fajl to je nekih 5+ GB knjiga iz fizike medju kojima je i poprilicna kolicina naslova iz Astronomije, Astrofizikem, Optike... za druge klijente ne znam ali mikro-torrent omogucava da se skidaju smao pojedini fajlovi tako da ne mora da se skida gomila GB...
Kao sto rekoh ako su vake reklame neprimerene ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni

Quote from: sale11472 on May 16, 2007, 11:09:31 am
BTW ljubitelji torrenta mogu da skinu PhysicsComplete (valjda se tako zove) torrent fajl to je nekih 5+ GB knjiga iz fizike medju kojima je i poprilicna kolicina naslova iz Astronomije, Astrofizikem, Optike... za druge klijente ne znam ali mikro-torrent omogucava da se skidaju smao pojedini fajlovi tako da ne mora da se skida gomila GB...


Imaš li torrent? A imaš li spisak :) Spisak mi treba jer imam priličnu kolekciju (poznatu kao "Kolhoz", mestimično ćirilički napisano (hint: Rusi :) ), pa da ne skidam nepotrebno :)

mjovicic

Hm posto sam imao prilike da vidim obe kolekcije i mislim da ima slicnih fajlova :)