• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jos knjiga iz astronomije

Started by GENESIS, June 11, 2006, 08:05:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vmiro

Quote from: sale11472 on May 16, 2007, 11:09:31 am
O, da mislim da imam sve navedeno :)
BTW ljubitelji torrenta mogu da skinu PhysicsComplete (valjda se tako zove) torrent fajl to je nekih 5+ GB knjiga iz fizike medju kojima je i poprilicna kolicina naslova iz Astronomije, Astrofizikem, Optike... za druge klijente ne znam ali mikro-torrent omogucava da se skidaju smao pojedini fajlovi tako da ne mora da se skida gomila GB...
Kao sto rekoh ako su vake reklame neprimerene ;)


U brate, to mi je trebalo. Kad ovo skinem, zabicu se u svoj kutak i nema me jedno 10 godina :P

mjovicic

Cisto sumnjam da ces to da procitas za 1000 godina hehehe

sale11472

Vidi stameni ja licno sam od pojave google-a prestao bilo sta da pamtimi zapisujem ;)

No salu na stranu najjednostavnije je da odes na npr www.mininova.org ili www.isohunt.com ili narvno thepiratebay.org i potrazis konkretan torren, kao sto rekoh mikrotorrentom sam skinuo smao ono sto sam hteo a spisak je onako poduzi...........
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

flintviking

Zahvalan bih bio svima koji bi mi mejlom poslali knjige u pdf ili word formatu, ali samo na srpskom ili hrvatskom ili nekom nama razumljivom jeziku. Moje znanje engleskog nije dovoljno da citam strucnu literaturu.

adresa      acani72@yahoo.com

hvala svima na dobroj volji

ovde sam video puno ponuda

Dušan


flintviking

May 17, 2007, 12:57:38 am #20 Last Edit: May 17, 2007, 12:59:19 am by flintviking
Nemoj da me zezas za knjige iz astrologije, znas da sam alergican na te budale  ??? :'( ??? ??? ???

sale11472

Sto te zeza ???
Pa lepo covek kaze ako hoce astrologiju ima ako hoces astronomiju mrka kapa (a i tiraz im je takav da bi bilo greota skenirati to i deliti po forumima) a predpostavljam da imas one free stvari kao sto je Uranogeometrija B.Bracuna i slicno (lepo za pocetnika kao sto sam ja mada sam ga malko prevazisao)

BTW ako neko ima elektronsku veriziju neke knjige o dvogledima u astronomiji pa feel free da bacite koju rec na pm ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

flintviking

Nisam siguran da sam te dobro razumeo

Sasa

Trazi se knjiga: "Prva 3 minuta". Ima li je negde da se kupi?

sale11472

Quote from: flintviking on May 17, 2007, 10:59:59 pm
Nisam siguran da sam te dobro razumeo



OK sad je nisam razumeo sta ti to nisi razmeo ;) ;D

@ Sasa, na zalost zbog teskoce pri nalazenju literature ja sam i postao veliki ljubitelj knjiga u elektronskom formatu ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


mjovicic

Imam to na srpskom da se ne patis na engleskom :)  ;D

Sasa

Gucicu, hvala na adresu.

Knjigu trazi jedna nasa citateljka. Hoce da je kupi.

mjovicic

Koliko je meni poznato ta knjiga je izdata u izdanju Svjetlost Sarajevo jos pre rata u BiH. Pre ce je naci na ulici ili antikvarnicama. U svakom slucaju imam ebook sarajevske verzije :)

gucic

Quote from: mjovicic on May 18, 2007, 08:46:50 am
Imam to na srpskom da se ne patis na engleskom :)  ;D


Imas u e-formatu ili stampano?