• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Beogradski Astronomski Vikend 2006.

Started by Galactica, June 13, 2006, 04:48:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Galactica

Podsecam Vas da je Beogradski Astronomski Vikend u subotu i nedelju 24.6.2006. i 25.6.2006. u prostorijama ADRB , Kalemegdan , Beograd.

Prenosi fudbalskih utakmica u te dane su od 17:00 h i 21:00 h

Ja dolazim sigurno i bicu prisutan dok ne krenu utakmice.

Kakva je situacija kod Vas ?

Dolazite li na Beogradski Astronomski Vikend (BAV)  ?

mravic

Ja dolazim jer imam neku nazovi Prezentaciju Astronomskog drustva.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Ja cu gledati da dodjem mada nista ne mogu sigurno da potvrdim! Zaista mi se dolazi ali me zezaju obaveze oko ispitnog roka. U koliko sati pocinje cela manifestacija i sta ce se sve dogadjati? Jel ce biti neka predavanja?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

Iskrena da budem, ni ja nemam pojma kada ce se sta izdesavati. Da li Mravic zna kada ce odrzati svoje predavanje? Na to bih volela da dodjem.

mravic

Rekli su mi da ce mi javiti kada sam ja na redu.
Nemoj uopste da dolazis da mene slusas jer nemas sta da cujes.
Sve sto imam da kazem se moze reci u nekoliko recenica ali sta je tu je mi smo drustvo u osnivanju.
Iduce godine cu valjda imati o cemu da pricam.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

АсÑ,рономско друшÑ,во „РуÑ'ер Ð'ошковић”; Калемегдан, Ð"орњи Ð"рад 16, 11 000 Ð'еоград;  Ñ,елâ,,Ñ,,акс: (011)30-32-133; e-mail: adrb@adrb.org; инÑ,ернеÑ, презенÑ,ација: www.adrb.org


24. Ð'ЕОÐ"РАÐ"СКИ АСТРОНОМСКИ Ð'ИКЕНÐ"
ПланеÑ,аријум на Калемегдану â€" 24, 25. јун 2006.




ПРОÐ"РАМ:


СубоÑ,а, 24. јун 2006.

12:30 ОÑ,варање 24. београдског асÑ,рономског викенда (Јелена Милоградов-Турин, Милан Јеличић â€" АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”)
13:00 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско удружење „Андромеда”, Књажевац (Ми- лан ЈевÑ,овић, Милош Марјановић â€" АУ „Андромеда”)
13:15 Приказ рада: „ПланеÑ,е и гравиÑ,ација” (Јелена Ð"рагићевић, Милош Јере- мић â€" АУ „Андромеда”)
13:35 Приказ рада: „Ð"оказ књажевачкиÑ... амониÑ,а да се Месец удаљава од   Ð--емље” (СÑ,еÑ,,ан Ð-ивковић, Никола СÑ,анојевић â€" АУ  â€žÐÐ½Ð´Ñ€Ð¾Ð¼ÐµÐ´Ð°â€)
14:05 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско друшÑ,во „Ð,ордано Ð'руно”, Ð'ели Манас- Ñ,ир (Оливера СÑ,ојановић â€" АÐ" „Ð,ордано Ð'руно”)
14:35 Промоција књиге: „АсÑ,ролагија â€" однос асÑ,рономије и асÑ,рологије кроз векове”, ауÑ,ори: НаÑ,аша СÑ,анић и МилуÑ,ин Тадић (говоре рецензенÑ,и и ауÑ,ори)
15:35 ПредсÑ,ављање: ОпсерваÑ,орија „Ð'аџа”, Ð'ачки ПеÑ,ровац (Јарослав Ð"Ñ€- ња â€" О „Ð'аџа”)
15:55 Предавање: „ТераÑ,,ормирање â€" измеÑ'у визије и (не)могућносÑ,и” (Ð"ра- ган Лазаревић â€" ПÐ" „Ð"еа”, Ð'ршац)
17:05 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско друшÑ,во „МилуÑ,ин Миланковић”, Ð--ре- њанин (СрÑ'ан Пењивраг â€" АÐ" „МилуÑ,ин Миланковић”)
17:35 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско друшÑ,во „Универзум”, Ð'ачка Паланка (Јанко Мравик â€" АÐ" „Универзум”)
17:45 Приказ рада: „ПоÑ,пуно помрачење Сунца â€" ваљевска експедиција у  ÐÐ½Ñ,алији 2006.” (чланови АсÑ,рономске групе Ð"И „Ð'лади- мир Мандић Манда” из Ð'аљева)
18:40 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономска секција Природњачког друшÑ,ва „Ð"еа”, Ð'ршац (Ð"раган Лазаревић â€" ПÐ" „Ð"еа”)
19:00 ПланеÑ,аријумска пројекција: „Ð--анимљива васиона” (Ана Ð--лаÑ,ановић â€" АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”)
20:00 Предавање: „Касини-Хајгенс мисија на СаÑ,урн и ТиÑ,ан” (СрÑ'ан Пењивраг â€" АÐ" „МилуÑ,ин Миланковић”, Ð--рењанин)
21:00 ПосмаÑ,рања са Народне опсерваÑ,орије





Недеља, 25. јун 2006.

13:00 ПредсÑ,ављање: „АмаÑ,ерска радио-асÑ,рономска опсерваÑ,орија”, Ð'ор (Ð-ан Ð"исÑ,ерло â€" АРАО)
13:30 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско друшÑ,во „Нови Пазар”, Нови Пазар (Енес Маљевац â€" АÐ" „Нови Пазар”)
14:10 ПредсÑ,ављање: „Програм асÑ,рономије у ПеÑ,ници” (Никола Ð'ожић â€" ИС „ПеÑ,ница”, ПеÑ,ница)
15:00 ПредсÑ,ављање: АсÑ,рономско друшÑ,во „РуÑ'ер Ð'ошковић”, Ð'еоград (Ð"ушан Ð"олубић â€" АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”)
15:45 Промоција књиге: „ПоследњиÑ... 14 милијарди година â€" асÑ,рономија у 609 пиÑ,ања и одговора”, ауÑ,ори: Милан Ћирковић, Александар Ð--оркић и Слободан Спремо (говори Никола Ð'ожић)
16:15 ПредсÑ,ављање: V свеÑ,ски конгрес „Инспирација асÑ,рономским Ñ,,ено- менима у умеÑ,носÑ,и â€" Чикаго 2005.” (НаÑ,аша СÑ,анић â€" АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”)
17:25 Приказ радова: „РезулÑ,аÑ,и посмаÑ,рања на Народној опсерваÑ,орији” (Ð"ушан Ð'учковић, Ð'ранко Симоновић, Ð'ладимир Ненезић, Ненад Филиповић â€" АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”)
19:00 Организовани полазак са Народне опсерваÑ,орије на АсÑ,рономску опсерваÑ,орију на Ð--вездари. Окупљање испред улаза у АсÑ,рономску опсерваÑ,орију (улаз код ресÑ,орана „Ð'ели багрем”) је у 20:00. Ово важи и за оне који сами долазе на опсерваÑ,орију. Од 20:00 до 22:00 обилазак опсерваÑ,орије уз упознавање са инсÑ,руменÑ,има и акÑ,ивносÑ,има и, ако Ñ,еÑ...нички и временски услови дозволе, посмаÑ,рање на неком од Ñ,елескопа.
21:00 ПосмаÑ,рања са Народне опсерваÑ,орије (за оне који не иду на Ð--вездару)  




     Ð--а време 24. београдског асÑ,рономског викенда у ПланеÑ,аријуму ће биÑ,и посÑ,ављени продајни шÑ,андови часописа „АсÑ,рономија” из Новог Сада, Ð--авода за уџбенике и насÑ,авна средсÑ,ва из Ð'еограда и АÐ" „РуÑ'ер Ð'ошковић”, на којима ћеÑ,е моћи да купиÑ,е издања овиÑ... кућа.





УЛАÐ-- У ПЛАНЕТАРИЈУМ ЈЕ Ð'ЕСПЛАТАН

stameni

Prema programu BAV-a, ovo bi trebalo da bude jedan od manje "naučno orijentisanih" vikenada, jer se dosta toga svodi na prezentacije astronomskih društava i promovisanje astronomske literature. Na kraju krajeva, možda to i nije loše. Valja doći, makar da pružimo moralnu podršku mravicu (Janku) :)

Nego, gde se FAMA-ovci i FAMA-ovke okupljaju? Ko sve dolazi? Ko ne zna kako doći, a hteo bi...?

Marcony

Hoce li opservatorija biti otvorena celu noc, ili samo do 22h?

SrdjanP

Quote from: "Galactica"Prenosi fudbalskih utakmica u te dane su od 17:00 h i 21:00 h


Ih.. bas u vreme mojih prezentacija. Moracu neki TV da postavim pored platna.

GENESIS

Quote from: "SrdjanP"Ih.. bas u vreme mojih prezentacija. Moracu neki TV da postavim pored platna.


Predlazem ti da predavanje objavis na forumu kao word doc (COPY-PASTE)

Srdacan pozdrav

charlie

Sto se rada Narodne opservatorije tice, ne bi trebalo da radi duze od 22h. U nedelju, kada se bude islo na AOB bice super! Informacije iz prve ruke  :D .

charlie

Sto se rada Narodne opservatorije tice, ne bi trebalo da radi duze od 22h. U nedelju, kada se bude islo na AOB trebalo bi da bude super!  :D

Gugi

Quote from: "SrdjanP"
Quote from: "Galactica"Prenosi fudbalskih utakmica u te dane su od 17:00 h i 21:00 h


Ih.. bas u vreme mojih prezentacija. Moracu neki TV da postavim pored platna.


Hej PRIJATELJI, pa sto vam je vaznije: ASTRONOMIJA ili UTAKMICE? Pa nemojte sad da cujem da se tako lako odricete astronomskog hepeninga  :) Ozbiljno kazem.
Doduse, mozda je ipak vrlo osjetljiva tema pa ne bi bilo zgodno o tome dalje raspravljati-ipak smo te utakmice...dugo cekali!!!

Sasa

Evo, ja se vratih sa BAVa. Meni je bilo i prijatno i korisno. Istina, nisam se bas naslusao predavanja jer sam umesto slusanja izabrao da pricam sa starim i novim astronomskim prijateljima. Ponesto smo se i dogovorili i isplanirali.

Inace, cujem da je Srdjan sjajno pricao. Propustio sam tu pricu, ali nadam se da cu je cuti na Letenci.

SrdjanP

Quote from: "Sasa"Propustio sam tu pricu, ali nadam se da cu je cuti na Letenci.


:x
Bice jos nekih predavanja iz astronautike u avgustu ili septembru u Planetarijumu, a sto se tice Letenke - racunajte na mene.

Jucerasnji dan na BAV-u zaista je bio zanimljiv. Falila je malo veca pauza za rucak ili slicno jer je dosta ljudi tu bilo neprekidno od 12 h pa sve do 21 h. Ja sam uspeo da odslusam sva predavanja. Veoma zanimljiva je bila Lazina prica o teraformiranju Marsa i Venere, Valjevci su imali dobar prikaz svoje ekspedicije Antalija 2006 a i bila je tu i Natasina prezentacije knjige Astrolagija.

Sasa je prisutnima, kojih je izgleda najmanje bilo iz Beograda, predstavio casopis "Astronomija" a ekipa Alfa studija je snimila kamerom sva desavanja na BAVu.

Drago mi je da sam upoznao Galaktiku sa foruma, ali cujem da je bilo jos forumasa, nazalost nisam imao prilike da popricam sa njima. Drugi put.  :)