• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

impact risk

Started by GENESIS, June 15, 2006, 04:57:37 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vmiro

Quote from: "GENESIS"Moj savet za mladje forumase.

Zavrsite fakultete i naucite strane jezike. Kopajte i rukama i nogama da odete iz "nase" "zemlje" da makar malo pozivite kao ljudi.

Ko ostane ovde ranije ili kasnije ce se gorko pokajati. :(


Jel ti to iz iskustva??

I nije ti neki savjet. Evo ti moj savjet:
Zavrsi fakultet, uci strane jezike, ako treba idi u inostranstvo na koju godinu vidi kako je tamo, pokupi znanje, vrati se i to iskoristi ovdje i kopaj rukama i nogama da napravis i popravis situaciju tako da onaj stranac kroz par decenija kaze to sto si ti rekao...!

Djorvoz

Svi pricaju o tome kako je "tamo" i kako je ovde. Niko ne prica o tome ko treba na napravi da bude dobro i ovde.

charlie

Svako treba da krene sam da radi na svojoj buducnosti, ali tako da ne ugrozava drugog. Pri tome, ako dobije pomoc - super. Ne vidim gde i u kome bi mogli da trazimo uzor. Nazalost, u takvoj smo situaciji. Misim da smo svi dovoljno pametni da neke stvari uradimo sami. Ako ne uspemo, od sistema uzimamo koliko se to moze. Jedini problem u celoj prici nastaje kada krenemo da se jadamo i zalimo kako nam je tesko i niko nas ne razume.
@Genesisi: ima razloga da mislis na nacin koji si napisao. Vecina nas je ili razmisljala ili jos uvek razmislja o odlasku. Ali kako da steknes stav ako ne znas sta se desava u svetu (nesrecne 90-te). Cinjenica je da je doslo vreme da se mi "mladji" izborimo sa onim matorcima kojima je stalo samo da nekako doguraju do penzije ali da nista novo ne urade jer NEMAJU POJMA. Mislim da to mozemo. I cast izuzecima (!), od starije generacije, koji su uspeli da ne zavrse u zatvoru ili ludari jer su radili pravu stvar - ostali normalni i dosledni.

Djorvoz

Koje stvari bi trebalo da radimo sami?

charlie

Krene od onoga sto su te ucili mama i/ili tata, a mozes da ukljucis baku ili dedu (ukoliko si ih imao ili imas...). A na to onda nadogradis svoje ciljeve i teznje, koje valjda imas, pa opet pitas nekoga kako dalje (biraj koga hoces, valjda imas koga ces) i rintas ko "magarac" da bi svoje zelje ostvario. Pri tom se boris sa kojekakvim "azdajama" koje ili nece da ti pomognu, ili ti podmetnu nogu (to neki zovu "takmicarskih  duhom" i vrlo je popularan na zapadu) i ti nekako naucis kako da se ubacis u taj sistem i prezivis.
Otprilike, ovo radis sam!

Djorvoz

Ro rade svi i svuge... negde manje negde više...
Nego kakve to ima veze sa:
Svi pricaju o tome kako je "tamo" i kako je ovde. Niko ne prica o tome ko treba na napravi da bude dobro i ovde.
?

Ovde je teško ali neće biti bolje ako odu najbolji a ostanu... (oni koji ne mogu da odu).
Ni jednog trenutka nisam rekao da je lako. I ja sam sam mislio da je najbolje otići i gledati svoju korist (uslovno rečeno).
Ali sam nešto razmišljao pre par dana i došao sam do sledećeg zaključka:
Svi uspešni ljudi su mi govorili: gledaj svoju korist, a svi ljudi koje sam poštovao govorili su: postoji nešto više. Ko zna možda grešim. Moj gore pomenuti deda mi je rekao:
Unuk, sad ču ti nešto reči: ja sam u životu mnogo radio, od ničega sam napravio svašta. Nikad nikakvo priznanje nisam dobio za to sve što sam radio, a najmanje sam radio sebi. Pored mene niko nije bio ni gladan ni tužan. Nikad ništa nikome nisam uzeo i zato sad nisam bogat. Sve bih radio povo isto ovako. Nimalo drugačije. Ispalo je dobro. Tudom unuk!

Skyw@lker

Zaista lepo receno, deda ti je bio veoma pametan i posten covek - posle ovih reci samo to mogu reci... :idea:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Skyw@lker

Quote from: "maxydelanoche"Skywalker: ti si nesto naostren na nasu drzavu??? Ako, mozda jedina stvar koju imaju mladi od toga sto ih niko ne shvata ozbiljno, jeste sloboda govora :-)


Nisam naostren, cak naprotiv... Naostren sam na nase politicare koji nas samo unazadjuju. Inace u potpunosti se slazem sa onim sto su rekli Djorvoz i Charlie.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

Trebalo je da se stariji od mene (a kamoli od tebe Djorvoze) pobrinu za "dobrobit". To je jasno, k'o sto je jasno da ako nama bude dobro, bice i nasim potomcima dobro.  Moramo da krenemo iz pocetka.

Mislim da "gledaj svoju korist" je nesto sto cemo i mi jos dugo uciti svoju decu (neko bukvalno, a neko u blazem obliku).

A ono sto ti je deda rekao, svidja mi se! To je ona najjednostavnija misao, bez suvisne filozofije koja govori skoro sve.

E, ajde mi da ucimo i budemo pametni i onda kada steknemo "pozicije", nesto pameto i uradimo. E, zar to nije dobra fora  :shock:  :?:

stefan

Quote from: "GENESIS"Moj savet za mladje forumase.

Zavrsite fakultete i naucite strane jezike. Kopajte i rukama i nogama da odete iz "nase" "zemlje" da makar malo pozivite kao ljudi. :(

Gresis.Zavrsite fakultete i naucite strane jezike.Kopajte i nogama i rukama da srbija bude kao  Svajcarska,Nemacka...(i bolja).
Postujte zakone nemojte da ubijate,kradete  ali branite svoju drzavu i borite se za nju.Volite da volite a mrzite da mrzite sve maloumnike koje se bore protiv nase drzave i koji su se borili.
Budite OPTIMISTI.

I zadnja recenica HOCU,MOGU,MORAM,ZNAM ne odustajte.

GENESIS

Ja Vam predlazem okupljanje za 15 godina. Cuce se sasvim nove price od totalno promenjenih ljudi.

Srdacan pozdrav

Djorvoz

Ja Vam predlazem okupljanje za 15 godina. Cuce se sasvim nove price od totalno poremecenih ljudi.

Srdacan pozdrav

stefan

Zbog takvih pesimista cemo biti poremeceni.
:x
Sram vas bre bilo,ko da ste teroristi pa sve protiv SRBIJE bre.

mravic

Nazalost mislim da su ti pesimisti u pravu. Ja sam do pre koju godinu mislio kao i svi ali sada...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

nikolab

gledao sam jednu hrvatsku emisiju o bijeloj kugi(koja pogadja nas vise nego njih),pa se dohvatili raznih tema,pa i privatizacije,i jedan od njih trojice,koliko ih je bilo rekao je nesto veoma pametno i potpuno tacno
to glasi otprilike ovako:
ako jedna drzava prodaje svoje kompanije,svoje banke,svoje hotele,svoju zemlju,ta zemlja nece imati ni svoju DJECU
u studiu je nastao muk,niko nije imao nista vise da kaze jer i nema vise nista da se kaze i voditelj je nekako smotano(dirnut ovom recenicom)presao na drugu temu na koju je receno isto dosta istine,nazalost dosta zrne.