• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

FIFA WORLD CUP GERMANY 2006

Started by GENESIS, June 15, 2006, 05:42:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS


GENESIS

Majstori su pokazali kako se igra fudbal.


gucic

Trce i lete kao glineni golubovi...

Gugi

Imate li i vi informaciju da su se nasa dva fudbalera potukli odmah poslije utakmice?

Sich

Ma katastrofa, gledao sam danas konferenciju za stampu... Jednom recju, kakvi smo nismo bolje ni zasluzili, na konferenciji zucna rasprava (da ne kazem svadja) svih 30+ minuta. Posle vise nisam zeleo da gledam..
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

GENESIS

Uf dobro je sto nece igrati Drogba protiv nas. On bi nam sam dao tri gola.


stefan

sramota.
6 komada  :!:  :!:  :(

gucic

Quote from: GENESISUf dobro je sto nece igrati Drogba protiv nas. On bi nam sam dao tri gola.


Mogu oni i bez njega da nam nabiju tri gola.
Pa kad nemamo ni rezervne igrace...golmani samo sto nisu igrali vezne...

Djorvoz

Nemoj tako, Dudić nam je dao dva.

Sledeće prvenstvo:
Kvalifikacije su prošle fenomenalno a onda su se igrači ponapijali i zabavljali do kasno u noć tako što su igrali poker u skidanje i masne fote.
Pijančenje, bančenje i razvrat pogubno su uticali na na sposobnost naše selekcije na meču koji je usledio sa selekcijom Bušmanije koja nas je pobedila sa ubedljivih 12-0.
Posle utakmice već deo naše selekcije je pohapšen zbog javne golotinje i bludnih radnji u javnosti koji su usledili neposredno pred kraj meča.
Na konferenciji za novinare naš selektor najavio je ostavku dok igrači nisu ništa navavili osim da će nekom j***** m**** Bušmansku.
Selektor je ovo prokomentariso sledećim rečima:
Tučem ih ali ništa ne vredi.
Igrači i selektor izrazili su nadu da će ostvariti bolji rezultat na predstojećem meču sa selekcijom Brazila.
Neki domaći spotrski analitičari predvidjaju da će predstojeća utakmica biti od naučnog značaja. Naime na predstojećem meču ćemo moći da saznamo koliki je tehnički, fizički maksimum golova koji se, u ovom sportu, može ostvariti na jednoj utakmici.

GENESIS

22. jun 2006. | 06:05

Petković: "Sudija nas je oštetio"

Reuters


Selektor SCG Ilija Petković okrivio je sudije za poraz u poslednjem meču naše selekcije na Svetskom prvenstvu.

„I pre nego što smo ostali sa igračem manje, naš protivnik je imao više ljudi na terenu“, rekao je Petković posle meča u kojem je SCG ispustila prednost od 2:0 i doživela treći poraz. Na putu ka pobedi Obala Slonovače imala je dva penala, a SCG ostala je sa igračem manje u 44. minutu.

„JoÅ¡ sam ubeÄ'eniji da je fantastičan uspeh to Å¡to smo uopÅ¡te doÅ¡li ovde, kada gledam kako svi igraju fudbal. ÄŒak i ove zemlje, koje su nekad služile za gol-razliku“.

Saša Ilić, koji je odlično odigrao prvo poluvreme i postigao jedan gol, prokomentarisao je meč kratko.

„Žao mi je zbog ispuštene prilike. Šokirala nas je teška povreda Krstajića, brzo smo ostali i sa igračem manje. Ipak, upkos porazu, mislim da smo bar donekle popravili utisak iz prethodnih mečeva“, rekao je plejmejker Galatasaraja.

Djorvoz

Ja ipak mislim da je nas igrac malko igrao košarku na travi.

gucic

Ne bih se slozio.
To je bila Bozija ruka.

Sasa

Pre nekoliko dana naisao sam na sledeci tekst o fudbalskom prvenstvu (a i sire):

Kako je sve ovo meni smesno.... Mada, "smesno" nije prava rec. I u svemu je tako, u svakom segmentu postojanja ove jadne drzave.

Ne to sto smo izgubili - boze moj, losi u fudbalu, koga briga. Nego to sto sam, sasvim slucajno, dan pred utakmicu cuo nekog naseg reprezentativca ili sta vec kako se gadja onim frazama "mi sada moramo da pruzimo dobru igru.... nas takticki cilj.... motivacija je na nivou.... momci znaju sta ovo znaci za nas.... mi cemo ovo.... mi cemo ono" - Ja sam se odmah setio nasih politicara, nasih sluzbenika, nasih reprezentativaca iz drugih sportova, nasih ucesnika u bilo kojoj aktivnosti koja na ovaj ili onaj nacin predstavlja drzavu - svi samo nesto mudruju kako cemo mi ovo ili ono, a niko da prizna da je ovaj narod mlitav i nesposoban i da treba da menja svoje NAJDUBLJE poglede na svet! Dok u osnovnom shvatanju realnosti kod ovog naroda bude tih tumora i dok bude gresaka u temeljima sve ce da samo pada u vodu a kvazistrucnjaci i demagozi ce samo da mudruju "ako bude lepo vreme, dobra atmosfera, nasi strucnjaci obave posao kako valja a pritom bude razumevanja sa svih strana - i, i jos ISUS SLETI SA NEBA DA NAS SPASE - ja sam uveren da cemo mi sve iznenaditi pozitivnim rezultatima u toj oblasti o kojoj me pitate! " Tako meni zvuci svaki govor bilo kog "reprezentativca" Srbije - kako u sportu, tako u (jos vaznije) politici, kulturi, nauci, itd. Bilo da je u pitanju utakmica ("mi cemo da damo sve od sebe...."), bilo da je u pitanju neki drustveni sistem ("mi nastojimo da u buducnosti svi problemi budu reseni"), bilo da je u pitanju EU i hapsenje Mladica ("nase sluzbe rade punim kapacitetima") - sve je isto. I svi se nekako nadaju, svi ti intelektualni kolosi, da ce nekako, nekim cudom (ja stvarno mislim da su svi ovde kolektivno poceli da veruju u cuda samo zato sto ih mrzi da veruju u rad i trud) - biti neki pozitivan rezultat, ili barem neki rezultat koji moze da se proglasi pozitivnim. A onda bude 6 prema 0. I barem je jasna slika.

Omiljena mi je jedna izjava nekog od onih "odela" iz sveta sporta (da li je neki selektor, direktor, vlasnik ili stavec stvarno ne znam - a ne secam se vise ni koji je sport u pitanju) - kaze on: "Mi cemo na ovoj utakmici da damo svoj apsolutni maksimum na terenu i van njega!".

Mislim, posebno mi je drago sto ce dati maksimum i van terena, svakako se tu biju odlucujuce bitke na svakoj utakmici i u svakom sportu. To samo pokazuje nedostatak kompasa u glavama tih genijalaca - koji bi da igraju sport "van terena" ili, ne znam, ulaze u EU preko Afrike.... "A, uostalom, mozda Oli Ren i promeni misljenje" - rece onaj tamo ministar vera nekoliko sati pre nego sto su nam lupili crveni karton za pregovore.

I onda mi je prosto drago kada se nesto desi sto tako ocigledno pokazuje krah svega - pazi, sest : nula. Ne dva : jedan, ne dva : nula, nego SEST prema NIJEDAN. To je ta nasa motivisana i takticki opremljena ekipa koja ce da bude iznenadjenje sampionata. To je Srbija u EU 2012. To je ono cuveno "najvece srpsko jezero.... U SVETU"!

A najbolje je sto se tocak okrece beskonacno - ne bi me iznenadilo da neko sada "otkrije" da je tim SCG imao najcistije carape na sampionatu i da su zato, nekako, moralni pobednici takmicenja.

Iako je to nemoguce - toga sam svestan - pravo resenje bi bilo da ovaj narod kaze: hajde da ovaj put uopste ne odemo na sampionat. Ne ide nam. Hajde da vidimo da li mozemo da podignemo profesionalizam u svim institucijama ove drzave, da podignemo moral celom narodu, da ponovo uspostavimo osnovne vrednosne sisteme utemeljene na realnosti i zivotu - pa da radimo, znojimo se i budemo veseli. Kao sto je Djiki pokusavao da nam kaze pa su ga ubili. Kao sto je, ne znam, jos Car Dusan hteo da uvede nekog reda kada je donosio onaj zakonik. Da se malo potrudimo oko onih manje svetlucavih stvari - kao pojedinci i kao nacija - da se pogledamo u oci i prestanemo da se igramo. A onda, kada sve pocne da se odvija na zdravim temeljima, ko zna.... Ne bi me iznenadilo da i pobedimo u tom fudbalu, gods be praised. Ili barem shvatimo da nismo u tome dobri, vec godinama nismo dobri, ali da mozemo da budemo sampioni u, recimo, obrazovnom sistemu, zivotnom standardu, izvozu paradajza, vaterpolu ili razvoju softvera....

Dotle, bice 6:0, pa 12:0, pa....

GENESIS

Da li se neko bavio statistikom ?

Da li ima losijeg tima na ovom svetskom prvenstvu od naseg ?  :(

stefan