• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

VLS Veliki Teleskop Srbije

Started by Toma B, June 24, 2005, 05:00:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Toma B

 Da li neko zna sta se desilo sa projektom jednometarskog teleskopa negde u juznoj Srbiji???
Bese to negde u Astronomiji objavljeno jos prosle godine...a od tada nista...
Hoce li to biti jos jedan od nasih "velikih" projekata na papiru?
Ako neko nesto zna... :blink:  

Dule_smor

 Meni je drugar koji studira fiziku rekao da bi trebalo uskoro da pocnu radovi...raspitacu se malo detaljnije.

Toma B

 Prema "Astronomiji" trebalo je da radovi vec budu zavreseni.... :(  

Toma B

 Izgleda da ce i ovaj projekat ostati samo mrtvo slovo na papiru...
...nije da sam ocekivao vise s obzirom na to gde zivimo...

ZNA LI NEKO NESTO VISE???

Sasa

 Pa radi se o izgradnji opservatorije na... na... e zaboravih, na jednoj planini u juznoj Srbiji. Dr Knezevic je prosle godine na Letenci rekao da su radovi pri kraju, da su sredstva obezbedjena (ili obecana) i da ce sve biti - bas kako pise u Asronomiji.

E, ali ovo je Srbija sto znaci da uvek moze da krene nagore. Mislim da je u pitanju samo obicno, tradiocionalno kasnjenje, ali da ce se opservatorija zaista zavrsiti.

Ne ide odmah metarski teleskop, vec jedan od nekih 60 cm. Mislim da je taj vec stigao. Nakon jedno godinu dana rada opservatorije donece se odluka da li da se nabavlja teleskop od metra.

Dule_smor

 Mislim da je na Staroj planini...

Sasa


Toma B

Evo prodje vise od pola godine; ima li kakvih promena po pitanju "Velikog Teleskopa"?
:?  :?  :?

gucic

Cim niko nista ne prica, znaci da nema. Mozda gresim...nadam se da gresim.

Sasa

Evo raspitacu se, ali tamo se radi. Mislim, nije se odustalo od tog projekta. Mislim da se sada vrse neki sporedni gradjevinski radovi.

Eto, ako bude zainteresovanih mogli bismo da organizujemo izlet do te opservatorije.

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gucic


Skyw@lker

"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

eyej

He he.. ljudi.. postoji velika razlika u "obecana" i "obezbedjena" sredstva! Kod nas je sve obecano.. i nazalost, ostane tako!

GENESIS

Ima li nekih lepih vesti po pitanju nove opservatorije ?