• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

FORUM ASTRONOMSKOG MAGAZINA 2006.

Started by GENESIS, July 01, 2006, 04:15:07 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Imam predlog. Da organizujemo izbor za forumasa godine. Predlozicemo nekog:

-Ko svojim ponasanjem i radom treba svima da sluzi za primer
-Ko pise za Astronomiju i Astronomski Magazin i time doprinosi popularizaciji astronomije

To mora biti neko koga poznajemo iz kampova , sa predavanja i slicno jer onaj koga znamo samo po postovima na forumu nece dobiti puno glasova. Predlazemo kandidate do 1. Decembra 2006. a onda saberemo glasove. Proglasimo pobednika , urucimo plaketu , a pobednik casti (al sam ovo poslednje lepo smislio)

Za 2006. godinu plaketu najboljem urucujemo na okupljanju za novogodisnje praznike.

charlie

Deluje mi kao da je ovo poziv za starije forumase, ali koji su voleli da posmatraju sa strane, a ne toliko da ucestvuju u prici.
Na osnovu zabelezenog na forumu, ja bih predlozila sashastar.

charlie

Kako je moj predlog baziran iskljucivo na statistici koja moze da se oformi citajuci stare topike i kako se sashastar ne uklapa u dati profil, povlacim predlog. Rado bih izdvojila celu ekipu koja se pojavila na okupljanju forumasa, jer to su se u mojim ocima pokazali k'o pravi entuzijasti: Galactica, Mravic, Skyw@lker, Stameni, Djorvorz. Kako je tesko istupiti javno, ovo glasanje bi bilo najbolje odraditi anonimno. Znaci, da se negde postavi pitalica i da se posalju imena recimo trojice (tesko je odluciti se za jednog !). A da ne zaboravimo na Sasu, Sich-a, Genesisa, wexy-a, Dule_smor, stefan, vanillasky, eyej, Maxcope, bobo, Miranda,TenMonGaKuSha, ...   :?  :shock:  :o  :oops:  :verysad:

Sasa

Bolje je da se posalju imena TRI a ne trojice :)

charlie

Ok, trebalo je da budem univerzalnija i napisem "troje", ali sta ces kada su svi pobrojani (nadam se da ne gresim) muskarci.

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mravic

Ako nema gde da se glasa ja cu ovako javno.
Posto nema vise Sashastara, barem nista ne postuje, njega izbacujem sa liste mada je nekada bio prvi na listi.

Mislim da je Maxcope(nadam se da sam dobro napisao) na prvom mestu.
On dolazi sa najduzim i najkvalitetnijim objasnjenjima sto se tice instrumenata a to mi je najvaznije.

Na drugom mestu bi bila Charlie zato sto ima uvek dobrih ideja i naravno sto je simpaticna, dobar organizator i ako se ne varam jedina zenska ovde na forumu.(jedina koja komunicira sa nama)

Treci bi bio Gugi.  On mi je simpatican zbog svog zanimanja ( u privatnom zivotu) a uz to se interesuje za astronomiju, astrofotografiju, naucnu fantastiku i slicno.


Naravno i da su mi dragi svi koji su bili na skupu u Bg. ali nekako se led mora probiti.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Galactica

1. Maxscope
2. Sasa
3. SrdjanP

Obrazlozenje:

Maxscope pise tekstove tako da i ja kao totalni pocetnik mogu da razumem.
Sasa pored svog redovnog posla stize i da brine o casopisu , forumu AM , knjizi , kampovima i uopste mi nije jasno kako sve to postize.
SrdjanP razmislja kao pravi naucnik.Odlicno sprema predavanja. Pise super tekstove.

Sasa

Svidja mi se ideja da biramo najforumasa i drago mi je sto se i moje ime naslo u spisku kandidata, ali meni je logicno da administratori i moderatori budu iskuljuceni iz ovog izbora. Dakle, mene svakako preskocite.

Gugi

:)  He-he, simpaticno, ali necu vam se, za sada, pridruziti u odabiru (glasanju) NEGO tek nakon Letenke. Naime, ocekujem da se SVIII tamo nadjemo, upoznamo i tek onda...

Ma htio sam samo naglasiti kako bi sve vas volio uzivo vidjeti na jednom jedinom mjestu gdje bi se ipak mogli skupiti. Ja sam planirao odlazak godinu dana i izgleda da je sve rijeseno: bit cu slobodan u petak, subotu i nedjelju. To znaci da dolazim na Letenku!

Ovog puta forumasu Lajosu, starom astro drugaru, javljam na vrijeme da podjemo zajedno!

P.S. Kupio sam vrecu za spavanje na Subotickom buvljaku za 'iljadu dinara! Dobar posao, ali ne zelim ni slucajno spavati na Letenci! Ajd, dobro, barem malo a ne kao onaj SICH koji se u subotu iz kreveta dignuo nesto pred podne... :grin:  :D

No ipak:

1. Srdjan je srdacna osoba!
2. Mrvic je spreman pomoci kad jaaako zatreba (teleskop smo moj cackali nesto..)
3. Gucic i Pavle su odmah priskocili u pomoc!
4. Sasa je ipak velika legenda: izuzetno gostoljubiv, odusevljen astronomijom i promidzbom astronomije, dobar drugar i...on je u stvari duhom kao mladi covjek od 25 godina!
5. Makedonci-simpaticni su!
6. Bobo? Nevidljiv covjek, ali kad mu prepoznas obrise u mrklom mraku, zanimljiva astro-diskusija&druzenje moze zapoceti!
6. Nedeljko M. - rado poucava mlade astrofotografiji i nenametljivo odusevljava za astro ljepote!
7. Mladici iz BIH-a: volio bih  da opet budu s nama!

Ima jos dobrih momaka, a o curama necu ni rijec. Zasto? Jos onda (Letenka 2005) sam ih pozvao da nam se pridruze na forumu. Hej, pa ipak se tu okupljamo! Nisu se udostojale, sve do pojavka...

...Charlie koja je zanimljiv izuzetak i neka ne pomisli odustati od pisanja na forumu. Naprotiv, neka pozove i druge! :)


charlie

Trudicu se, sto se tice privlacenja novih "nada". Ovaj forum je zakon (pa i sa svim manama, ako ih neko nadje  :)  )!

Skyw@lker

Da je tu Sashastar glasao bih da on bude na prvom mestu. Tesko je odabrati prva tri mesta pa bih se u potpunosti slozio sa Galacticom. Dakle moja lista bi isto bila:

1. Maxscope
2. Sasa
3. SrdjanP

Da postoji jos mesta definitivno bih ubacio Genesis-a, Gugija i Mravika!
:D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

Uvidela sam da nisam glasala, pa evo mojih tri "the best":
1. SrdjanP
2. Maxcope
3. Genesis

Predlazem da onaj koji pobedi izabere po svojoj zelji novu emoticons koja bi usla medju ove standardne.

Maxscope

Quote from: "Sasa"Svidja mi se ideja da biramo najforumasa i drago mi je sto se i moje ime naslo u spisku kandidata, ali meni je logicno da administratori i moderatori budu iskuljuceni iz ovog izbora. Dakle, mene svakako preskocite.


To sto si ti naveo nije ni izbliza dovoljan razlog da budes iskljucen iz izbora, tim pre sto je "forumas godine" pogresan naziv za ovaj izbor.
"Ko svojim ponasanjem i radom sluzi za primer ,pise za Astronomiju i AM i doprinosi popularizaciji astronomije"....................
Dakle pisanje na forumu nije jedini uslov po cemu tvoje opravdanje da si  administrator foruma ne moze biti uzeto u obzir.
Sa druge strane tebi bi plaketu "astronom godine", "forumas godine" ili kako god da se ovo priznanje nazove trebalo dodeliti dozivotno. Da nije tebe ne bi bilo ni ovog foruma, ni magazina Astronomija, ni AM-a ni kampa Letenka, predavanja.............uopste astronomije kod nas.
Ja mislim da je ovo dobra ideja ali koja bi trebala da izadje izvan granica ovog foruma. Pre svega glasanje bi trebalo da se odrzi i na sajtu AM-a, i preko magazina Astronomija, sa time sto bi magazin Astronomija bio pokrovitelj.
Glasanje bi sada trebalo samo nagovestiti putem AM-a Astronomije i foruma, ali bi se samo glasanje trebalo odrzati na kraju godine recimo novembra i decembra, jer ne mozes glasati za nagradu 2006-te godine vec sada u junu/julu.
Dalje, kao sto sam predlozio glasanje bi trebalo izaci iz okvira ovog foruma, jer sansu trebaju dobiti i oni koji rade na astronomiji ali nisu na ovom forumu, i ne samo amateri vec i profesionalci kao Cirkovic na primer.
Na kraju godine magazin Astronomija bi dodelio priznanje (bez ikakave nagrade) u obliku neke plakete za doprinos popularizaciji astronomiji na ovim prostorima tokom tekuce godine.
Mozda jos bolje da se priznanje nazove recimo "Milutin Milankovic" za doprinos i popularizaciju astronomije a koje svake godine dodeljuje magazin Astronomija.
Mozda bi na ovaj nacin i neki pokrajinski zavod pristao da bude pokrovitelj i bude ucesnik u dodeli plakete kao sto su uradili za Mesierov maraton.
U svakom slucaju hvala Mravicu i svima koji su mene naveli na listi, ali ja mislim da bi ovu Genesis-ovu ideju trebalo prosiriti i pruziti sansu svima.

Sasa

Hajde, o svemu tome cemo pricati kad dodjes na Letenku! :)

Inace, postoji odavno ideja da AM dodeli neko priznanje onima koji su u prethodnoj godini najvise doprineli razvoju astronomije kod nas. Pa jedne godine to je i uradjeno na skroman nacin: http://www.astronomija.co.rs/nauke/istorija/xxvek/yu2000.htm

Onda se ispostavilo da je u tim posnim vremenima postojao jako mali broj kandidata, pa to vise nismo radili, ali sad... OK, trebalo bi sa tim nastaviti, sada na ozbiljniji nacin.

Evo razmisljajete o tome...

P.S. Da se razumemo, ne postoji sansa da se moje ime tu nadje ni medju 100 kandidata (za svaki slucaj, ako nekom tako cudna ideja padne na pamet).