• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nikola Tesla - RTS 9.jul

Started by gucic, July 08, 2006, 10:56:24 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

Ma Tesla je bio zaista genije i izvan svog vremena, al mislim da ne treba nikakva obrada podataka da mi kaze da je Tesla bio u pravu kada je hteo da pravi "zrake smrti" ili "da prenese Zemlju u drugu dimenziju", jednostavno znam da su to gluposti bilo da je to rekao Tesla (uz svo duzno postovanje) ili tzv. autobiografi, prevodioci, tumaci njegovog dela ili sta vec... Mislim da treba biti "cvrsto na Zemlji" kada se govori o Tesli kao i bilo kom drugom velikom naucniku na Zemlji.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

charlie

Smatram da detaljna objasnjenja o npr. astralnoj projekciji (lupam) u Teslinim radovima ne bi mogli naci, iz prostog razloga sto on sam nije voleo puno da pise, a kamoli da obrazlaze svoje teorije, te moj predlog je zapravo ideja da se stane na put misitifikaciji Teslinih radova. Ovako ljudi imaju prilike i da "lupaju" iz prostog razloga sto njegovi radovi nisu do kraja obradjeni, cak ni od strane onih koji o njegovim radovima pricaju! I dok god postoji taj tracak misli "a sta ako tamo negde pise...", desava se vec ono sto sam navela.

Skyw@lker

Pa to ti kazem.... Slazem se u optunosti sa tobom na demistifikaciji Tesle. A propo toga, kao sto je rekao neko posle onog uzasnog "Izbora za MissYU" - "...da je Tesla zaista izmislio vremensku masinu sprecio bi da se takav krs od manifestacije uopste odrzi..."  hehehehe :grin:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Charlie & Skyw@lker - sto se mene tice, u pravu ste.
Problem je izgleda u tome sto cemo morati da cekamo proslavu 200-godisnjice pa da neko konacno iscita to sto se nalazi u muzeju.

Sada mistifikujemo Teslu. Docice vreme kada cmo morati da ga demistifikujemo:o)

ercegovac

Ramisljajte vedrije.Mozda se rodio vec isti u nas Srba ! :D
To oko okultizma...Naravno Bog postoji.Ja ne smatram da je okultno to sto Tesla pokusava da ga objasni svetom fizike i nauke. Okultno je to sto ne uspeva da uveri i druge u verodostojnost svojih ideja.Pre bih upotrebio rec cudesno.Nesto kao visi andjeli u Jevreja i Hriscana .Visi andjeli ili arhangeli Mihail,Gavril(onaj film o Drakuli)...

ercegovac

inace kad smo vec kod okultnog evo mojih podataka
21-12-1980 16:30  BGD 20 I 29 44 S 48
Preporucio bih obilazak manastira Privina Glava kraj Sida . Otac Gavril je kao pravi Arhangel Gavril
Postoji li veza sile duse koje te teraju da verujes-kosmicke sile gravitacije kao analogija?
jer mi dodjemo kao vakuum i voda zivota .Vakuum je dusa koja drzi oko sebe  vodu zivota.
Moj problem je bio nedostatak vere u Boga i manjak zelje za borbom .

Skyw@lker

Ah evo nam i jednog vernika... Pazi ovako nemam nista protiv da ljudi veruju u Boga, pa 98% populacije koji zivi na Planeti spada u taj broj, al ja sam u ovih drugih 2%. Znaci ovde se diskusija zavrsava, bar sa moje strane. Jedno je vera, drugo je nauka - treba videti razliku.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

QuoteJedno je vera, drugo je nauka - treba videti razliku.

Amin!
:)

Skyw@lker

U novoj "Planeti", tema broja je "Nikola Tesla - um za sva vremena". Tekst je odlican a nesto mozete procitati i na njihovom sajtu:
http://www.planeta.org.yu/
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Skyw@lker

http://www.b92.net/tesla/zivot.php - zanimljiv sajt gde mozete ostaviti svoje utiske o zivotu i izumima N. Tesle
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

ercegovac

Quote from: Sasa on July 19, 2006, 01:16:45 am
QuoteJedno je vera, drugo je nauka - treba videti razliku.

Amin!
:)

naravno postoji i vera u nauku . Amin i na to :)