• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ronilački svet

Started by GENESIS, July 11, 2006, 10:30:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

July 11, 2006, 10:30:32 pm Last Edit: December 09, 2006, 06:09:46 pm by GENESIS
Evo jedne lagane teme za sve ljubitelje ronjenja.

Ako ima zainteresovanih za pohađanje različitih kurseva ronjenja neka posete sledeće prezentacije:

Ronilački klub CALYPSO: www.calypso.co.yu



Ronilački klub SEBASTIAN: www.sebastian.org.yu



Ima li onih koji pamte film Veliko Plavetnilo ?


Evo linka i za ljubitelje ronjenja na dah. Ovde se možete upoznati sa svim kategorijama iz te oblasti:

www.aida-srbija.com/discipline.html




Ništa bez dobrog foruma posvećenog roniocima:

www.akademijaronjenja.com



Nadam se da ste uživali.



Srdačan pozdrav

Skyw@lker

Genesis - prava stvar!!! Ronjenje obozavam i taj film naravno. Morske dubine su kao i dubine kosmosa - tajanstvene i jos nedovoljno istrazene! Samo taj kurs ronjenja nije nimalo jeftin, al koliko para toliko i muzike.  :wink:
poz.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS

July 12, 2006, 09:30:43 pm #2 Last Edit: January 21, 2007, 09:21:38 pm by GENESIS
Skyw@lker,

U pravu si. Zaista mnogo košta. Važno je i odabrati dobar ronilački klub sa licenciranim instruktorima.

Pozdrav

gucic

Najbolji i najpouzdaniji ronioci su na Zanjicama u CG. To su ljudi iz BG-a koji tamo preko leta drze kamp.
Klub "Bravo".

GENESIS

July 13, 2006, 07:46:13 pm #4 Last Edit: January 21, 2007, 09:23:54 pm by GENESIS
Svi sertifikovani ronioci u svom matičnom ronilačkom klubu mogu da popune formular i da dobijaju na kućnu adresu besplatno časopis RONILAČKI SVET.

Ako želite da vidite šta ima novo od opreme za ronioce sledite sledeći link:

http://www.mares.com/hp.php?region=ALL

charlie

Genesis, da li si ti ronilac? Deluje kao da jesi. Ako je to slucaj, mogao bi da nam ispricas gde si sve ronio i kako je bilo. Ja volim ronjenje te obozavam ronilacke price  :) .

Skyw@lker

Definitvno bi mogli da organizujemo jos neko okupljanje, mislim mi sa foruma... Recimo na Adi, lepo je vreme pa da povezemo lepo i korisno...  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

Mogu ja da vam ispričam priču kako me crnogorci zamalo nisu ubili Å¡tapinom dinamita. (ViÄ'e kol'ki tuljan a joÅ¡ ispučća mehuriće, daj cigaru i dinamit)
Å to je tu:

Nikom ništa.
Zamalo nisam nastradao. To je bilo iza ostrva Sveti Nikola pre par godina.

Ili da vam ispričam priču kako sam našao vrh od amfore koji krasi policu moje sobe...
Ima toga ali ne ide bez piva (mada je zvanično ronilačko piće Lozovača)

charlie

'Ajde da ne cekamo to pivo, pa nam Djorvoze opisi detaljnije cime si to naljutio Crnogorce.  :)

Skyw@lker

E narode jel ima neko od vas bajs? Ajde da se bre dogovorimo i idemo da se vozimo po Adi, a usput pokupimo neko pivo i cice (Charlie ti sama sebe pokupi hehe - sala mala  :D )
Ne ozbiljno ajd da ne ispade da ja svaki put pokrecem neka okupljanja u BG-u, na Letenku necu ici  :( ali ko hoce i moze sad preko leta, da se okupimo na Adi recimo, neka otvori poseban topic il mi se javi na pm, icq, mail whatever pa da se organizujemo...
By the way dosta smo odlutali od teme ovog topic-a, al i na Adi ima valjda ronilacki klub tako da....  :wink:

P.S. Djole sad si ostao duzan pricu, nemoj da zezas krizu...  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

mravic

Mislim da ti je velika greska sto ne dolazis na Letenku. Jedini je problem kada jednom dodjes posle te vuce da ides svaki put.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

charlie

Skyw@leru, ne mogu da verujem da si se usudio da napises da neces doci na Letenku :shock:
Inace, nije ti losa ideja da skoknemo do Ade, cim se zavrse letnji kampovi.

ZecPec

Kada birate gde da radite kurs, obratite paznju na broj instruktora u klubu, to mnogo govori o kvalitetu (http://www.bezbednost.co.yu/in_kl.php). Sto se tice cene, varira od 150 - 400 Eur samo za obuku, medjutim koga zanima, neka kontaktira ili klub ili mene, jer mi prvimo ronioce zbog lepote ronjenja a ne zbog novca (samo pokrivanje osnovnih troskova).
evo i linka za zainteresovane... http://www.bezbednost.co.yu

Slobodno pitajte sve sto Vas zanima...

charlie

Koliko casova obuhvataju osnovni kursevi u tvom klubu i na kom mestu se odrzavaju tj. na kom bazenu?
Poznato mi je da postoje kursevi na Tasmajdanu, ali su poprilicno skupi. Sigurno ih ima i na Banjici, ali se nisam preterano raspitivala.

ZecPec

Ne postoji odredjeni broj casova (postoji doduse propisani) za obuku ronilaca vec se kandidati obucavaju do onog trenutka dok ne steknu potrebna znanja i vestine za sigurno bavljenje ronilackim sportom (nekima je potrebno vise vremena a nekima manje) ali je to negde oko dva meseca uglavnom. Kursevi se kod nas odrzavaju na bazenima Banjica i Vracar i to vikendom (subota i nedelja) Banjica, Vracar ponedeljak sreda i subota. Dakle pet termina.