• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlozi za poster

Started by GENESIS, March 05, 2006, 10:50:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Nadam se da Vam se svidja predlog za poster u ASTRONOMIJI br. 19  :roll:


GENESIS

Evo jos jednog predloga .  :roll:


Skyw@lker

Odlicne fotke! Mada ja bih voleo da malo budu i posteri sa temama nekih planeta i meseca - odavno nisu bili. Npr. poster sa mapom Meseca ili Marsa.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS


Sasa

Da sve su to sjajne fotografije, ali mogu na poster jedino ako su veeelike. U pitanju je vise desetina, cak i vise stotina MB. Inace ne bi ispale dobro.

sashastar

Joj GENESIS malo si uranio sa predlozima.
A i predlozi moraju da imaju svoju odgovarajucu velicinu da bi
se stampalo za casopis.
GENESIS pogledaj u topiku Astronomija br.17 kako idu predlozi za poster

Ali koliko ja znam u iducem broju nece ici poster vec SF dodatak.
Iako bi ja voleo da ima sve.

nobody

Ja bih ovako nešto voleo da vidim na svom zidu. Veći fajl je 26 Mb-a

Znam da je rano, al kad mi je fotka već pri ruci...

SrdjanP

Quote from: "nobody"Ja bih ovako nešto voleo da vidim na svom zidu.


Mozda na srednjim stranama, dimenzije su idealne.
360 stepeni panorame tesko mogu lepo da se uklope na poster dimenzija 50x40 cm. Jedina varijanta jeste, kao sto radi Nacionalna geografija, da se napravi mozaik sa mnogo slika, a u gornjem delu i panorama.

Sasa

Paaaa mozda bi slika sa Marsa mogla da ide na srenjim stranama, onim koje se razvijaju.... To ne bi bilo lose tim pre sto postoji ideja da se u narednom broju posveti izvesna paznja Marsu.

Djorvoz




Veca slika: (3055x2829, 2094 KB) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Table_of_Astronomy%2C_Cyclopaedia%2C_Volume_1%2C_p_164.jpg

This image (or other media file) is in the public domain because its copyright has expired.

This applies to the United States, Canada, the European Union and those countries with a copyright term of life of the author plus 70 years.

charlie

Svidja mi se Djorvozov predlog. Ima smeka  :) .

nobody

November 30, 2006, 07:46:43 pm #11 Last Edit: November 30, 2006, 07:57:23 pm by nobody
Ona slika oprtjunitija na ivici kratera...bog postera će vas surovo kazniti, ako ne vidimo taj poster u narednom broju. Samo da znate ;D

Sasa


nobody

December 01, 2006, 11:11:46 am #13 Last Edit: December 01, 2006, 11:17:03 am by nobody
Mislio sam na veći, kao što je bio M42, i (po mogućstvu) ne kompozitni.

Imam osećaj da će odgovor da bude Mnogo hoćeš :)

Sasa

Pa ovako: u narednom broju ide kalendar! Astronomski, sa odgovarajucim podacima. Posle toga ili poster ili SF fanzin...
Veliki poster moze da se stampa tek kada se skupi puno ljudi koji zele tako nesto.

Sem toga, potrebno je da se svi, ili vecina slozi da im treba bas takav poster. Mnogi bi zeleli neki drugi.

Sem toga stizu nove i nove uzbudljive fotografije sa Marsa, a mnoge ce zaseniti ovu koju ovde sad pominjemo. Na primer:
http://hiroc.lpl.arizona.edu/images/TRA/TRA_000823_1720/color.html !
Prijatno  :)