• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ajde da vidimo nesto

Started by Sich, November 01, 2004, 09:10:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Da vidimo rezime posle ~pola godine rada foruma

70 clanova, od toga ~10 aktivnih, nesto oko 900 postova, iliti oko 4 posta dnevno.
Nekako mi se cini da u polsednje vreme je neka stagnacija, iliti efekat produzenog leta :)

Ok, kako da afirmisemo ovaj forum kod potencijalnih clanova
pa to je pitanje na koje treba da imamo dobar odgovor

Kao prvo, potencijalni clanovu su u prvom redu citaoci Astromagazina
Radimo na tome da se diskusije sa astronomskog magazina i astronomije prebacuju na ovaj forum.
Ipak to za sada nije islo, pokusacemo da proradi. Da ne radi vidi se po neposecenosti poslednjeg podforuma koji se bavi am-om i casopisom

Forum na elitesecurity-u ima dobru rubriku nauka, ali tamo ljudi prvenstveno idu onako usput jer ih vise interesuju neki drugi forumi na elitesecurity sajtu ali svrate i na nauku

OK
Kako da dovucemo ljude na ovaj forum koji bi ga posecivali, ali ili ne znaju za njega ili im nije privukao dovoljnu paznju?

Ideje, sugestije, misljenja
Pa da ih ukomponujemo nekako i da krenemo sa "marketinskim" potezima

Sta velite?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 Ja mislim da je osnovni problem to sto kod nas Astronomija nije toliko zastupljena,a NAROCITO mislim na medije! Tek u po nekim novinama nadje se nesto o astronomiji i to jednom u mesec dana! I naravno pola toga se izlupetaju a ne prenesu pravu informaciju... E sad....ljudi slabo znaju o Astronomiji bas iz tih razloga! Pa ja bre naletim na neke FAKULTETSKI "obrazovane" ljude a oni nemaju pojma koliko ima planeta u Suncevom sistemu!? A ako "pogode" kolko ih ima i pitam ih koja je,recimo, najveca.....zlo i naopako! Znaci treba prvo NAUCITI ljude osnovne stvari,da bi oni bili SPOSOBNI da se ukljuce u diskusije! Kako ih nauciti!? Prvo i osnovno da MEDIJI mnoooooooogo vise pisu o Astronomiji i dogadjajima! A ja bih uveo Astronomiju i u OSNOVNE SKOLE a ne da se 2-3 strane nalaze u GEOGRAFIJI! Uf..........nikad nisam napisao duzi post! :) Nastavicu moram da palim sad....

Miranda

 Da nastavim...... Desava se, i to vrlo cesto, da se PLANETE Venera i Jupiter povezuju sa SATELITIMA! I to, neki ljudi, imaju pouzdane informacije iz VOJSKE da su to spijunski seteliti.....? :huh: Sta mi tu ima dalje da pricamo....?Vrlo je jasno da je narod po pitanju Astronomije TOTALNO NEOBRAZOVAN! (eh, da je samo po tom pitanju neobrazovan gde bi nam kraj bio.... :D ) Zato i nema ljudi na sajtu! Pa da li ste primetili da nekih 20-ak ljudi koji su registrovani nema niti jedan post!? A isto toliko ih ima sa po jedan ili dva posta....mogu jos dosta primera da navedem ali..... da li sam negde pogresio....?

Miranda

 Starsno....evo jutros mi je komsija reko da je video VOJNI SATELIT prosle noci oko 4 ujutru! E takvih ljudi je, nazalost, mnooooooogo! I onda krenes da mu OBJASNJAVAS da je to planeta a on te gleda ko tele i NE VERUJE!! :huh:  Bruka!

Dule_smor

 Za kvalitet je  potreban kvantitet.Mislim da treba omasoviti ove diskusije da bi bilo i vise kvalitetnih tema...znaci kacite link na forum svugde:).

Miranda

 E pa to je ono..... mi ne znamo kako da omasovimo teme vec pola godine... osim ako ne dodje neko poput Viduse pa se onda krene u pravi "obracun". Ali ajde da probamo sa linkovima.....

Miranda

 Izgleda da se budimo...... :D  

Miranda

 Dule.....? Sich......? Ostali.....? Gde ste svi nestali....? :(  

Dule_smor

 A brate smor, samo vikendom imam net u smederevu, radnim danima sam u bgu na faksu i tako:).

eolac

 Potpuno se slazem sa Mirandom u pogledu osnovnih znanja prosecnih ljudi u Srbiji o astronomiji. S druge strane da je forum vezan za astrologiju poseta bi bila enormno veca. Sad but true!  

Miranda

 Pa tu si upravu! Ovaj nas narod sve radi naopako tako da bi sigurno dosli svi "astrolozi".... mislm,astrologija i astronomija NE MOGU da se porede....zalosno je sto se Astronomija ne ceni ovde.... a razlog je,ako nisam pomenuo, to sto nema pravu priliku da pokaze svoju lepotu.....

Miranda

 Nego Sich..... jeste li probali sa nekim marketingom....?  

milosh

 Elitesecurity forumi okupljaju veoma veliki broj ljudi tako da mislim da jedan baner na njihovom sajtu bi doneo mnogo poseta. Ako ne baner onda bar jedna tema u forumu "nauka" koja bi uputila posetioce na ovaj forum.

Miranda

 Ne veujem da ce to dozvoliti..... :(  

luna

 

 Zalosna smo mi zemlja,ovde ljudi ne razmisljaju ni o zastiti ove nase Zemlje a kamoli o svemiru.I ja sam imala prilike da se sretnem sa fakultetski obrazovanim covekom koji ne zna da je Sunce zvezda!!!  Slabo ima literature,casopisa,umrla sam od srece kad sam slucajno naisla AM! Nego da li nekozna sta se desava sa mesecom.Mislila sam da cu ovde naci nesto o tome,ali nigde se nista ne pominje.