• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMIJA broj 24

Started by GENESIS, January 27, 2007, 03:30:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

January 27, 2007, 03:30:37 pm Last Edit: January 28, 2007, 11:39:41 pm by GENESIS
ASTRONOMIJA broj 24 izlazi iz štampe početkom marta meseca. To je baš u vreme spremanja za MESSIER MARATHON 2007. Mogao bi da izađe članak o pripremi takmičara za predstojeći maraton. A naslovna strana bi mogla da bude u duhu maratona.


GENESIS


GENESIS

Saša,

Reci nam šta se sprema za ASTRONOMIJU broj 24 ?

Srdačan pozdrav

wexy

Možda bi mogla da se odradi tema o onom teleskopu na planini Vidojevica, o tome odavno nema nikakvih informacija (barem ja nisam upoznat).

Sasa

Hmm, Vidojevica! Pa o toj opservatoriji je na Letenki naširoko pričao direktor AOBa Z. Knežević.. Nešto ne ide onom brzinom kojom bi trebalo.

U broju 24 će biti dosta "lakih" članaka, zabavnih. Biće pregled najdogađaja u astronomiji prošle godine, pa onda pregled planetarnih misija koje se odvijaju ove godine, priča o najsjajnijim kometama u zadnja 2,5 veka. Onda intervju s prof. S. Lukić o studiranju astronomije u NS, pa o tome kako danas čovek može da se sahrani u svemiru i koliko to koša, pa o trkama moonbuggyja, pa o tome koliko kilograma raznog materijala je Zemlja isporučila Mesecu (170.000), a koliko je donela s Meseca (Amerikanci 382 kg + Rusi 326 grama) itd, i jedan ozbiljan članak o Magelanovim oblacima sa nekim novim saznanjima. A biće i jedan mali, ali perfektan poster. Sliku ste videli, ali verovatno niste znali šta ona sve krije.

GENESIS

Zanimljivo. Jedva čekam da izađe novi broj Astronomije.

wexy

Lepo.

Offtopic: :o U ovom momentu kad kucam Sasa ima 559 poruka, ja 159, GENESIS 359, hehe, sve na x59 :).

GENESIS

Stigao je novi broj (24) časopisa Astronomija u trafike.

Toliko ima zanimljivih tema da ...  Ma vidimo se kasnije kad pročitam sve.


stameni

Jedva čekam da pročitam tekst o nanosatelitima.

Mmm... Astronomy... :)

lemonxxl

Ha tekst je odlican, clanak za 5, a i ostali dijelovi casopisa. Nisam bio upucen da toliko sondi vrslja oko marsa i na njemu.

GENESIS

Meni se najviše dopao članak o studijama astronomije u Novom Sadu.

Drago mi je da pored ovih afera u Kragujevcu postoji još uvek neko kome je stalo da se usvoje evropske norme.

Sasa

Studije u NS? E pa u sledecem broju citacemo sta o tim studijama kazu studenti.

Meni se narocito dopao clanak o najdogadjajima i to uvodni deo. Zivimo u vremenu kada se sve intenzivnije prelazi na nove oblike energije, a da toga nismo ni svesni. Jednog dana, ne tako dalekog, prestace da se proizvodi i poslednji automobil na benzin.

stameni

Quote from: Sasa on March 06, 2007, 12:55:27 am
Studije u NS? E pa u sledecem broju citacemo sta o tim studijama kazu studenti.


A može li biti nekog teksta o studijama u BG?

Poznajem jednog forumaša i jednu forumašicu koji bi mogli o studijama astronomije pisati "iz prve ruke". A pomenuta forumašica ima i koleginicu astrofizičarku... :) (... istina, postdiplomca, ali...)

Dj* i C*, vas gledam ;)

GENESIS

Teško da će za časopis studenti da izjave šta stvarno misle o fakultetu na kome studiraju , jer još će dolaziti na taj isti fakultet.




Daphne

Varas se, Genesis  ;D Licno sam intervjuisala studente sa PMF-a u Novom Sadu i stvarno su rekli sta misle.
Ima i pohvala i kritika. Nije zgoreg pomenuti da je na studijama astronomije, kao i na citavom PMF-u od prosle godine uvedeno ocenjivanje profesora  ;D tako da svi moraju podjednako da se trude i nema ljutis ako te neko iskritikuje. Malo sam se zacudila sto prof. dr Svetlana Lukic nije spomenula u clanku evaluaciju profesora.
Mislim da je to izuzetna promena u odnosu na prethodne nacine studiranja.
Ovako ni profesori ne mogu bas da rade sta hoce...

p.s. I ja studiram astronomiju u Novom Sadu