• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Popularizacija Astronomskog Magazina

Started by flintviking, May 13, 2007, 11:18:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Nije hvaljenje, ali znate li kada je jedan sajt dobar.
Onda kada jedva cekate da ga otvorite i da gledate.
Ovo je jedan od retkih sajtova gde je na forumu manje zanimljivo nego na glavnom delu.
Zato ja manje dolazim na forum a vise na stranice sajta.

Sajt Astronomskog Magazina je izvanredan, strucan i kao retko gde za njega pisu najkompetentniji ljudi.

Kome god sam ga preporucio i predlozio ostao je odusevljen. Cak i oni koje to ne zanima.

Zaista, najbolje uradjen sajt, i ovo nisu reci hvale vec susta istina.

Ja imam jos jednog favorita a to je sajt www.verujem.org  neka mi ne zamere sto spominjem to ovde, ali ako ga otvorite videcete kako  je bogat sadrzajima. Naravno koga te teme zanimaju.

Zbog Astronomskog Magazina razmisljam da se otkacim od ovog dial-up interneta i predjem na neki bolji.

Nego, malo sam se raspricao, a jednostavno sam imao potrebu da pohvalim sajt, inace meni licno najposeceniji, po nekoj mojoj statistici, iako ovde na forumu provodim veoma malo vremena.

Molio bih urednike sajta da nam daju predloge kako da popularisemo sajt, osim sto ovako u direktnim kontaktima kazemo nekom.

Nadam se da je suvisno da pitam da li se svi slazu sa mnom, mislim da ce se svi sloziti.

Najlepse zelje u buducnosti.

Ovde je najbolja druzina skupljena, ovakav entuzijazam se zaista ceni.

Sasa

Lepo je procitati ovakvo pismo. Hvala u ime svih koji se trude da AM bude sto bolji.

Kako popularisati AM? Pricajte ljudima o astronomiji. To je dovoljno.

flintviking

Dan dva sajt nije radio, skoro se nisam zabrinuo za nesto kao za to da li ce sajt ponovo raditi i na moju veliku radost mogu da kazem da
,, ponovo radi bioskop,,

Neka nam nas Astronomski Magazin traje do kraja sveta.

Sasa

Da, sajt nije jedno vreme bio dostupan, zbog nekih radova na serveru. Sada bi trebalo da je sve u redu. Zapravo, AM je sada na jednom vrlo dobrom serveru i ocekujem da i on (AM) i ovaj forum reda bez problema.

flintviking

Zelim sve najbolje ovom sajtu i stojim na raspolaganju za svaku pomoc u vezi rada .

Sasa


flintviking

Eto, dok sam bio na jednoj drugoj temi, setih se necega.
Da li nije glupo da odstampam stotinak malih plakata u crno beloj varijanti, sa www. adresom astronomskog magazina, i da to mozda zalepim na nekim mestima ili jednostavno podelim , ili obadva.
Pa malo popularizacije nece skoditi.
LJudi mozda i neznaju za sajt.

Sasa

Hm, hm.. lepo, ali neka, nemoj se trositi na to. Evo, ako hoces da pomognes sajtu, napisi nesto zanimljivo.

flintviking

nije bas neki trosak, necu se pretrgnuti, a pokusacu da napisem nesto za sajt, mada nisam preveliki strucnjak za astronomiju. Pokusacu da nadjem nesto sto bi zvucalo zanimljivo, ali naravno izvori ce biti tudji,
bila bi mi cast da mi tekst bude na sajtu, no, trebace mi vremena , nebih da se obrukam prvi put.
a za ove reklame, onda uradicu tako, posto mi to stvarno nije problem.
cuo sam da su jos neki clanovi foruma reklamirali sajt tako.
pa sto da ne . Ako nam je drag, zasto da ne ucinimo to za njega.
Ono sto mene licno odusevljava ovde jeste entuzijazam koji prevazilazi sve granice.
Eto za sajt pisu i iz inostranstva ljudi, predpostavljam bez ikakvog posebnog interesa, osim sto to zele i vole.
bas danas sam se setio g. Korada, i nesto mi je on na pameti.
No dobro, malo sam nepovezano sve ovo napisao.
Posted on: May 28, 2007, 02:01:00 AM
Evo, uskoro krece neka emisija na tv metropolis, problem je samo da ja imam tu stanicu a nemam je
no dobro,
racunam da ce clanovi foruma prenositi najzanimljivije delove

a zasto nebi oni koji imaju radio i tv kartice snimali te emisije pa ih razmenjivali i tako to

ha, kako sam se samo toga setio
Posted on: May 31, 2007, 11:57:17 PM
O ovom pisanju za sajt...

to nije ni malo lako, samo kad bolje razmislis, treba tu mnogo znanja, ali i opste kulture, pa i talenta za pisanje,
treba paziti da ne bude plagijat, da se ne ponavlja...

nije lako.

mada je lep izazov

Mozda moj mladi prijatelj Dule moze da se oproba u tome, mislim da bi trebao

Dušan

Ja sam vec pisao:

http://www.astronomija.co.rs/dubokisvemir/galaksije/ngc1300/ngc1300.htm(prvi i za sad jedini clanak, a nadam se da ce ih biti jos ihihi...

flintviking

Sta samo jedan clanak, hajde Dule, sta je to za tebe  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

rekoh ja da si talenat a ti kazes, nisi.
Posted on: June 04, 2007, 10:15:45 PM
Sinoc mi se tesko, ;u stvari nikako nije otvarao sajt AM,  nije neki problem valjda bio opet..

Sasa

Ati je opet nesto radio na serveru. Pa, valda je to normalno.

flintviking


sale11472

Veliki majstor kotlica iz Subotice, (koliko sam upucen Tajdovci ga prozivaju za neki gulas na Letenci< mozda bi to rebalo da ubace u svoj zvanicni program ;D )  koji kad petlja oko sajta mi moramo da budemo strpljivi ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

flintviking

Gulas, mmmmmmmmmmmmm   nije bas za ovo doba dana.... nije za liniju..............
Posted on: July 05, 2007, 10:30:18 PM
E, ovaj gulas ne prestaje da mi se vrti po glavi, pa jos ovako kasno, gde mi ga spomenu.
Pokazacu sve porive ljudske duse..... :P