• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
March 28, 2024, 08:20:20 pm

Kloniranje

Started by flintviking, June 13, 2007, 12:40:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Nauka je na korak od ovog velikog poduhvata. Ostaju dileme, da li tako nesto treba raditi, i koja bi bila svrha postojanja takvih bica.
Dilema je zaista ogromna, ...
Postoje mnogi argumenti koji govore u prilog kao i oni koji govore protiv ovakvih istrazivanja.
Kakvo je Vase misljenje o tome.

flintviking

Ja sam prvi glasao, Protiv

sashastar


sale11472

Kao sto rekoh krajnje je vreme da prevazidjemo strah od vatre a mogao bih i da dodam da je krajnje vreme da prevazidjemo fascinaciju istom.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

June 13, 2007, 09:24:58 am #4 Last Edit: June 13, 2007, 09:27:17 am by Toma B
Malo si zbrkao pitanje...ne zna se jasno sta koji odgovor znaci.

Da li ste za ili protiv kloniranja ljudi:
Da
Ne

Zar nisi mislio ovako:
Da li ste za kloniranje ljudi:
Da
Ne

ili ovako:
Da li ste za ili protiv kloniranja ljudi:
Za
Protiv

A sto se odgovora tice...ZA! (necu argumentovati sada...)
Znam da ce mi neki zameriti zbog ovoga ali to je moje misljenje...

astromilke

June 13, 2007, 01:34:23 pm #5 Last Edit: June 13, 2007, 01:37:25 pm by astromilke
Mnogo je bolji pravac da se roboti usavrse, prosto receno oni bi bili laksi za kontrolu nego klonovi i u svemu bolji.

OFF:

Skoro mi je jedna drugarica ispricala kako su, ne znam ni ja gde, napravili robota i smestili u vestacko telo koje izgleda kao veca beba (malo je to morbidno), koza joj je siva relativno slichna nashoj i najzanimljivija stvar je to sto je softwer koji je u "mozgu" robota samostalan tj. samostalno uchi, reaguje na pokrete, shumove i ne znaju do koje granice ce to ici! Kontam da nije bas ta granica ne znam ni ja koliko daleko ali opet, treba se zapitati!




SW Newton 76/900
EOS 1200D

mjovicic

Hajde da cujem ljude koji su protiv hehe

I sam sam ranije bio protiv no sada sam polako promenio svoje misljenje, naravno ne u potpunosti, ali koliko zaista znate o kloniranju?  ;D Nemojte da se sve svodi na etiku ili nesto slicno  8)

Dušan

Ja sam glasao za "Ne znam". Stvarno, koliko ustvari znamo o kloniranju? Kako znamo da je to stetno ili korisno?  ???

Ja jedino znam da je dr. Mengele radio takve eksperimente. Da li neko mozda ima neki link o tome? 

NASA

ja sam glasao za ne :)
ipak svaki covek je jedinstven i ima nas dovoljno za sve poslove ;)

Sich

Quote from: astromilke on June 13, 2007, 01:34:23 pm
Mnogo je bolji pravac da se roboti usavrse, prosto receno oni bi bili laksi za kontrolu nego klonovi i u svemu bolji.


Klonovi NISU za kontrolu. Klonovi bi bili ljudi kao ti i ja, a ne neciji robovi.
A tu se i namece eticko pitanje kloniranja za dobijanje potrebnih delova tela.
Tu bi postojali problemi veci od problema abortusa.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

mjovicic

Da slazem se sa Sichom :) Mada nikada necemo znati dok ne pokusamo. Isto tako kada su zapoceti eksperimenti sa fisijom, niko nije slutio da ce se to primeniti na Hirosimu i Nagasaki.

Sto se Mengelea tice ni to nije potpuno pouzdano, jednostavno je bio kasapin...  :o

Sich

I ja se slazem sa tobom :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

E pa lepo resenje za nasu zemlju lepo iskloniramo nase politicare
i lepo ih izvezemo i eto nama preporoda.

Ali ako pocnu da se horoskopdzije kloniraju eto nama i veselja.
I to na Grandovskom nivou.

Samo cu da dodam
Evolucija VS Kloniranje

flintviking

Neko moze klonirati ljude pa ih regrutovati u vojsku i tako voditi ratove bez gubitaka, jer za klonovima nema ko da zali.
Iskloniras milion vojnika i eto ti velika Bugarska. :D

NASA

ali sta da radimo s onima koji se vrate???
posaljemo u OUTER-SPACE? ;D