• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
March 28, 2024, 08:31:26 pm

Kloniranje

Started by flintviking, June 13, 2007, 12:40:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

A kada klonovi shvate da su bolji od stvaraoca eto nama belaja

Dušan

Ja sam za kloniranje velikih naucnika, knjizevnika, slikara, muzicara, tj. genijalaca koji doprinose razvijanju sveta... u pozitivnom smislu...  :)

Nisam za kloniranje vojnika, politicara, itd.

sashastar

June 14, 2007, 12:02:19 am #17 Last Edit: June 14, 2007, 12:06:14 am by sashastar
Spominjete nase nazovimo to elitne zemljanke za kloniranje.
Zar nemislite da bi i one htele da imaju elitne klonirane zemaljce.
A mi neklonirani mozemo samo da blejimo.



flintviking

June 14, 2007, 01:27:06 am #18 Last Edit: June 14, 2007, 01:29:16 am by flintviking
Ja bih klonirao moju komsinicu...... u mnogo primeraka.......  :P ;)

mjovicic

Hajde nesto malo strucnije na ovaj gore off  ;D

Prvo, recimo da kloniramo sve genije koji su pogurali ljudsku zajednicu, niko od njih sigurno ne bi bio genije u danasnjici  ;D

Zasto?

Verovatno se oni ne bi bavili naukom vec recimo politikom, berzom, racunarima...

Na njih je uticalo vreme u kome se ziveli kao i okolina. Hajde da kloniramo Pamelu, ali ko garantuje da ce ona biti neko i nesta ako je strpamo u neku prosecnu skolu sa ostalim siromasnim crncima i latino amerikancima  ;D

Nadam se da shvatate poentu  ;)

Toma B

Quote from: Dušan on June 13, 2007, 02:26:37 pm
Ja jedino znam da je dr. Mengele radio takve eksperimente. Da li neko mozda ima neki link o tome? 

Ovaj odgovor sam hteo poslati juce ali furum je bio nedostupan....

Ja ne znam da je dr.Mengele radio takve experimente osim u jednom igranom filmu koji je IZMISLJENA PRICA (mislim na film Momci iz Brazila).
Mozda sam ja neupucen a mozda samo nisam dovoljno informisan...Koliko je meni poznato 40-tih godina proslog veka nisu postojali nikakvi uslovi za kloniranje nicega ,a i da jesu verovatno ne bi bili smesteni u logor Ausvic...
Pomenutom nikada nije sudjeno za pocinjena zverstva. Onda nek neko kaze da pravda uvek pobedjuje...

Toma B

Quote from: mjovicic on June 14, 2007, 08:15:41 am
...Hajde da kloniramo Pamelu, ali ko garantuje da ce ona biti neko i nesta ako je strpamo u neku prosecnu skolu sa ostalim siromasnim crncima i latino amerikancima  ;D

U pravu si potpuno , mozda ne bi bila tako pametna kao ova sada postojeca originalna Pamela...

Quote from: flintviking on June 14, 2007, 01:27:06 am
Ja bih klonirao moju komsinicu...... u mnogo primeraka.......  :P ;)

Eto vidis da si i ti ZA!!!
Sto bi klonirao komsinicu....sigurno pravi ukusne kolace ?!? Jelda??? ;D

mravic

I ja sam za komsinicu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

flintviking

To care, pa da jednom pametno upotrebimo nauku,

Inace, mislim da postoje pouzdani istoriski podaci o dr. Mengeleu, i ako ne budem lenj, naci cu ih.
sa sigurnoscu moze da se tvrdi da jeste radio eksperimente.

mjovicic

Koliko je meni poznato on je samo secirao a ne i klonirao, kao sto neko rece malo mi to sumanuto, jer ako je DNK otkrivena 195x godine nesto pre njegove smrti (1959. godine) malo je verovatno da je uopste i mogao tim problemom da se pozabavi zbog nauke i tehnologije koja bi mu bila potrebna za tako nesto, sve je to vise domen SF-a i neonacista nego ozbiljnih naucnih proba  8)

flintviking

Za to vreme to su bile ozbiljne probe, ne zaboravi da trada napravljena atomska bomba, recimo, nije ni prineti danasnjim....
tada je to bilo ozbiljno.
mada bi ona i danas napravila haos.
mozda nije najsrecnije poredjenje.

sashastar

A niko ne rece da bi klonirao samog sebe.

flintviking

Zar bi ti to uradio, zamisli molim te.....
ja licno, nebih. I sam sebi sam naporan.

Daphne

Ja bih rado sebe klonirala :) to bi mi bilo od velike pomoći prilikom spremanja ispita ;D
A sada ozbiljno: nisam protiv kloniranja ljudskih organa, ali što se tiče kloniranja celog čoveka...
zaista ne vidim neku svrhu tog postupka?
Čak ni u loše svrhe. Niko ne može da bude siguran da bi klonirani Hitler bio isti kao i "pravi".
Možda bi od njega postala prava maca...

sashastar

Nijedan klon ne bi bio isti kao original.
Osim u fizickom smislu.
A sve ostalo stvara se iskustvom samim nacinom zivota.........
Zar neshvatate kako nastaje licnost coveka ........