• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

U Rusiji ukraden meteorit

Started by Toma B, August 13, 2007, 10:08:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

Vesti sirom sveta prenele su da je u Rusiji ukraden meteorit mase oko 3 tone.
Nestao je dok se muzej u kome je cuvan selio iz stare u novu zgradu...Kako se ispostavlja meteor je nestao jos juna meseca, ali kako to da to do sada nije otkriveno niko istraga ce ustanoviti  ;D.
Pitam se kako su mogli da ne primete da im nedostaje taj maleni kamicak....

Link : http://www.spacedaily.com/reports/070810141359.etefl0m1.html

Kizza

Verovatno su vajari od njega napravili Lenjina ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar

Meni deluje apsurdan cilj te krade.
A sta ce sa tolikom kamencugom ?
Jedino ako hoce da ga rasparcaju pa da ga prodaju potencionalnim
ko zna kakvim kupcima ,a sigurno je da ih ima.
JOJ koliko se FERENGIJA nakotilo na ovoj planeti.

r2d2

hm, mozda im je ispao iz kamiona. nego koliki je krater napravio taj kamencic ako je tezak tri tone? da nije to neka novinarska patka?

NShappy

Ma bre kakav je to meteor u jednom komadu od tri tone?!?

Toma B

Quote from: NShappy on August 13, 2007, 01:12:12 pm
Ma bre kakav je to meteor...


Veliki!!!  ;D ;D ;D
Navodno deo meteora koji je izazvao Sibirsku eksploziju....

mravic

Ma nista ja ne verujem, to je kao oni meteori u Srbiji dole sto su bili po novinama. Kamenje od nekoliko tona ali kratera nigde. Mozda je to taj iz muzeja :).
Taj od 3 tone bi napravio krater od stotinjak metara najmanje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Kizza

Da li ima neki konkretan dokaz o meteoritu?Ipak ga je neko doneo,mislim na ime ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

ikalo

Ne bih sad da se pravim pametan, ali... ovo meni više liči na pokušaj varanja osiguranja...

mislim da bi se do sad pročulo za taj komad meteorita koji je porijeklom iz doline Podkamenaje Tunguske...

Toma B

Quote from: Kizza on August 13, 2007, 06:04:16 pm
Da li ima neki konkretan dokaz o meteoritu?Ipak ga je neko doneo,mislim na ime ;D


U tekstu kaze:
       "Foundation director Yury Lavbin brought the three-tonne rock to Krasnoyarsk after an 2004 expedition to the site of the so-called "Tunguska event" -- a mysterious mid-air explosion in Siberia in 1908 that was 1,000 times more powerful than the nuclear bomb dropped on Hiroshima in 1945."

Slobodni prevod:
      "Direktor fondacije Jurij Lavbin doneo je 3-tonski kamen u Krasnojarsk nakon ekspedicije na lokaciju "Tunguske ekspolzije" 2004-e -misteriozne vazdusne eksplozije u Sibiru 1908-e koja je bila 1000 puta jaca od atomske bombe bacene na Hirosimu."

Mene vise zanima kako nisu primetili da im "nesto fali" od juna meseca do sada... ??? :-[ ;D ;D ;D

sale11472

QuoteLavbin claimed at the time to have discovered the wreckage of an alien spacecraft during the expedition.


Milsim da ovo dovoljno govori o tome kakav je meteorit u pitanju i zasto je na njega obracana "posebna" paznja ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sich

Epilog price je da to nije meteor, vec neka kamencuga koja je bila izlozena mikrometeoritima od tunguskog meteora. Nije jasno zasto su prenosili koliki kamen, jer posle prve kise od tih mikrometeora nije ostalo nista. Kasnije su samo nadjeni ostaci u korama drveca.
A cela prica je verpovatno nastala kao rezultat nedosatka inspiracije nekog novinara. Hah, i to sa senzacionalnim naslovom
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Kizza

Ne bih da optuzujem G.Jurija ali verovatno je morao da necim opravda tolike troskove ekspedicije?
Da li ga je nasao na povrsini :o ili u krateru 8)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Meteoriti nemaju obicaj da meko  :P slete na planetu a 3 tone je ipak mnogo ::)!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?