• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

sta to behu datule?

Started by r2d2, August 15, 2007, 12:15:01 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

August 15, 2007, 12:15:01 pm Last Edit: August 19, 2007, 12:41:47 am by mmilan
jest slazem se
nego sta to behu datule?



Podeljena tema. Ovo je nastavak na: http://www.astronomija.co.rs/forum/index.php/topic,1502.msg16227.html#msg16227

ikalo

ako me sjecanje ne vara, to je neko kostunicavo voce sa bliskog istoka...

Sich

datule = urme. voce-plod odredjenih palmi
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

r2d2

Quote from: Sich on August 17, 2007, 08:17:16 pm
datule = urme. voce-plod odredjenih palmi

Znaci urme, iako sam to  vec probao ,  nisam sumljivo lice (tek da se zna he he).

mmilan

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

ikalo

Ma ja sam kriv.. ja i moje slikovito prikazivanje problema.. a onda me svi shvate bukvalno.

r2d2

August 18, 2007, 10:49:13 am #6 Last Edit: August 19, 2007, 01:16:11 am by mmilan
Quote from: mmilan on August 18, 2007, 01:26:29 am
Cccc, koji offtopic :)

pa u skladu sa ikalovim opisom /banane datule/ prvi sebe prijavljujem da nisam taj s dva lica /nika/, a da bi to uradio morao sam da se raspitam o datulama, pa i nije bas 100% off topic nego eto rasprava o banovima i dvojnim licnostima :D /datule su uzgred....



Editovan naslov nakon podele teme. Vise nije offtopic :)

sale11472

Ehhh kad su vec datule tj urme u pitanju mogu reci da su stvarno daleko najbolje marke deglet nur jos ako rastu u okolini Sot el Dzerida u Tunisu ufff mada sam ih ja ljustio u vreme kada im nije najbolji period tj na prelazu septembar/oktobar a najbolje su kad sazrevaju u decembru, cisto onako info za onekoji razmisljaju da docekaju novu godinu u Tunisu ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

Quote from: AshPiranha on August 23, 2007, 02:18:27 am
ummm...
ispravka u mom postu zameniti tamna materija sa egzoticna materija
tako mi i treba kada kucam bez razmisljanja....  ;D
napravih himeru od teksta
sorry

da li bi nekome smetalo ako bih koristio englesku terminologiju?

btw za tamnu materiju, kalkulacija je da ~73% dark energy, 23% dark matter, 4% ono shto vidimo :)







E sad sam zbunjeniji od odnoga sa datulama. Sta je to himera (ne racunamo mistsko bice iz stare grcke s mnogo glava??????????)

AshPiranha

Quote from: r2d2 on August 23, 2007, 07:32:43 pm
E sad sam zbunjeniji od odnoga sa datulama. Sta je to himera (ne racunamo mistsko bice iz stare grcke s mnogo glava??????????)


Himera je životinja koja je nastala od 4 roditelja (2 oplođena jajeta ili embriona su se spojila) ili 3 roditelja (oplođeno jaje spojeno sa neoplođenim ili jaje oplođeno sa 2 spermatozoida) i ima 2 ili više "populacije?" ćelija koje su genetski različite i zadržavaju svoje genetske karakteristike.

evo jedne: http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=3995&sectionid=3510208

tako i ja nagrdih tekst :)

burga

Осим што означава митско биће, химера се (са малим почетним словом) користи као нешто магловито, нејасно, иреално... некад као опсена, варка... Отуд и назив Дучићевог путописа Градови и химере

r2d2

Quote from: burga on August 24, 2007, 06:17:52 pm
Осим што означава митско биће, химера се (са малим почетним словом) користи као нешто магловито, нејасно, иреално... некад као опсена, варка... Отуд и назив Дучићевог путописа Градови и химере

e hvala, ja bio uveren da je u pitanju nova internet rec knp `vidusa`

AshPiranha

Quotee hvala, ja bio uveren da je u pitanju nova internet rec knp `vidusa`


Шта је `vidusa`  ? ;D

sale11472

Kad nisi geek pa slabo divanis internetovski  :P  ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

AshPiranha

yeah right, 10x na odgovoru  ;)