• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kiša pada,gde ste?

Started by Kizza, September 04, 2007, 11:54:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

 ;D ;D ;D
Ovo me podsetilo na mene...ista situacija; nov teleskop a napolju oblaci i kisa.
Evo ti link ka stranici gde se redovno apdejtuje satelitski snimak Evrope...
Kako mi se cini jos ce neko vreme biti oblacno... :P
Sorry...


Toma B

September 05, 2007, 02:46:48 pm #17 Last Edit: September 05, 2007, 02:53:38 pm by Toma B
 ??? 8) :o
Sto se cudis...pa rekao sam da cu ti poslati link...
Nisam ti samo rekao kako, a mislio sam telepatski...vidis da si uspesno primio poruku...  :-[ :-[ :-[ :P ??? ;)
Vrlo rasejano od mene...
Evo ti jos jedan ovaj put ne-telepatski, ali se apdejtuje samo 4 puta na dan.
http://www.sat.dundee.ac.uk/abin/geobrowse/MSG/2007/ a moras i da se prijavis (dzabe).

Kako se sad izvlacim.... :-\ :-[ :-[ :-[ :-\

sale11472

Quote from: AshPiranha on September 05, 2007, 02:16:31 pm
Prokleta kiša.

Stigao mi teleskop.

Prokleta kiša.


AHA ZNACI TI SI KRIV ZA OVO VREME!!!!!!

Dobro je taman sam mislio da je krivica do mene i ponovnog pokretanja "radova" stativu i novom paralelogramu ;D ;D ;D ;D
BTW ja sam zadnja dva dana (tj prva dva dana mog odmora) bio u........ krevetu tj oba sma prespavao ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Topli pozdrav za Aku :)
I mi roboti imamo dusu, a sto se tice avatara, meni nisu vazni.
Volim zanimljivi diskusije,ako su argumentovane to bolje,ali ta mala slicica je nedovoljna da nas prikaze kakvi smo u realnom zivotu.
Mašta nema dimenziju!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: Kizza on September 05, 2007, 11:39:27 pm
...ali ta mala slicica je nedovoljna da nas prikaze kakvi smo u realnom zivotu.


U pravu si, ali "ta mala slicica" pomaze da nekog prepoznas kad ga sretnes na Letenci ili vec....
Na primer Daphne uopste ne lici na svoj avatar... ;D <stich>

Aka

September 06, 2007, 04:30:50 pm #21 Last Edit: September 06, 2007, 04:36:12 pm by Aka
Hvala na lepoj dobrodoslici..  :)

Divni ste.

Nesto razmisljam mozda je neko od clanova foruma  bice sa neke druge planete?  Pa zato ne stavljaju svoje slike.    :o :-X

Recimo, cudi me sto Toma B ne skida naocale   8) a sunca ni za lek poodavno.   ??? 

Kizzo od mene, na zalost,  neces cuti mnogo argumenata, barem sto se tice oblasti kojom se forum bavi, tu sam da bih ucila od vas.

Znaci sve je na vama.  :) 

Kizza

Ne znam sto su bitne slike?Ako budem stigao doci cu na Kolarac,strasno me zanima tema "Tamna matrerija", pa ce mo se upoznati!
Ja sam "poluaktivan" jos na dva strana foruma i nisam video ni jednu licnu sliku.Ako hocete nema problema,mozda moze prvo anketa?
Aki,ja sam na ovom forumu mnogo naucio,mada je sada neka mala stagnacija,sto rece Sasastar puno ljudi ga poseti i brzo odustanu.Ja nisam takav,mada jos nisam doziveo neko "pljuvanje" a mislim da sam ga zasluzio.Super je ali ubaci i ti neku Temu,cisto da vidis kolko znas ili da saznas nesto sto te zanima!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Aka

Kizic, salim se ja za slike.

A za pitanje, neka hvala, veruj da znam koliko ne znam.   >:( ;D

sashastar

Znaci AKA moracu upotrebiti skeniranje sa mog svemirskog broda
da otkrijem sta to krijes samo jos da ti otkrijem lokaciju i onda.....
Ako dobijem dozvolu nemoj da se uplasis teleportacije.

sale11472

Quote from: Aka on September 06, 2007, 04:30:50 pm


Recimo, cudi me sto Toma B ne skida naocale   8) a sunca ni za lek poodavno.   ??? 




Hehe pa to Toma skriva identitet :P ja ga eto nisam uopste video sa naocalama ;D ;D ;D ;D a imam i fotke za dokaz ;D ;D mada ni ja eto ne skidam naocare za sunce (evo i sada ih nosim kao neku anti-dodole varijantu ;) ) a i moj avatar je sasvim lican ;D

BTW najbolje se uci kroz pitanja dakle shoot ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

Quote from: Kizza on September 06, 2007, 09:42:22 pm
Ne znam sto su bitne slike?Ako budem stigao doci cu na Kolarac,strasno me zanima tema "Tamna matrerija", pa ce mo se upoznati!

Pa i ja sam planirao ako stignem da obavezno (he he pa pisalo - obavezno) dodjem na kolarac.
Aka zdravo, zivo!,
ovde se ljudi znaju (barem sam takav utisak stekao). Kiza i ja smo novi (cestitam na zvezdici) on je polu robot ja sam robot, a roboti su deo nas tvrdi Kizza, a podrum je omiljeno mesto kada pada kisa...  Slobodno udri po pitanjima neces ostati ako nista drugo ono barem informisana, ako ne i zadovoljna odgovorom. Daklen, ovo je izuzetno mesto za ucenje i razmene misljenja u skladu s nivom koji donosis sa sobom.
Haj ho!

Kizza

Ne mogu da verujem da je predavanje otkazano!
Ono za upoznavanje ostaje za drugi put ;D
Aki,mora da te nesto zanima a da je u vezi sa Astronomijom :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Da, predavanje je otkazano, je se dr Mijic razboleo. Ali postoji dogovor da on ipak odrzi to predavanje kada ponovo bude dolazio u BG - sledece godine.

Ali zato ce biti drugih interesantnih predavanja iz ciklusa "Nasi u svetu". Izmedju ostalog, za kraj novoembra u planu je drigi deo, nastavak, predavanja dr M. Filipovica. Ako se secate, pre jedno dve godine on je odrzao jedno izuzetno interesantno i kontroverzno predavanje o kome se posle nedeljama pricalo (i na ovom forumu). E sada je u planu drugi deo (od tri) predavanja.

Ali, bice jos reci o tome.

sashastar

Ako bude kao proslo predavanje Filipovica itekako ce biti interesantno.  :)