• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMIJA broj 26

Started by Toma B, July 13, 2007, 01:01:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dušan

Prenesi pohvale pre svega Bojanu Arbutini, Marinu Fonovicu, Dragu Dragovicu, i jako dobar je clanak o maglini Carina i Eti Carine  ;). Jedino mi se malo nije svideo clanak o metodama merenja brzine svetlosti. Mislim da ta tema zahteva mnogo vise teksta...

Sasa

OK hvala u njihovo ime. Clanak o merenju brzine... pa nema bas puno prostora u A.

sale11472

Heh menu u clanku o merenju brzine nije smetala duzina, dao je covek lep kratak osvrt na istoriju. U stvari nista mi ne smeta u clanku samo mi je zabavno navodjenje onolikih fusnota, mislim da proscni kupac astronomije zna ko je svaki pojedinacni omenuti naucnik tako da su ta objasnjenaj cist visak ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Dušan

Covek kod koga sufusnote najkorisnije i najbolje uradjene je Drago Dragovic. Svaka cast!

mmilan

Meni u tekstu "Koliko najtoplije moze biti" (Drago Dragovic) smeta to sto lako moze da navede na pogresne zakljcke, sto je nedorecen, neprecizan itd. ALi o tome uskoro u detaljnom komentaru na taj clanak.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Toma B

August 09, 2007, 10:25:46 am #20 Last Edit: August 09, 2007, 10:33:18 am by Toma B
 ;D ;D ;D
Moj dvogodisnji sin takodje misli da je ovo stvarno dobar broj Astronomije!!!





;D ;D ;D

Orion

Moj prvi broj! Napokon sa nasao. Casopis je super! :D :D :D

Dušan

Quote from: Toma B on August 09, 2007, 10:25:46 am
;D ;D ;D
Moj dvogodisnji sin takodje misli da je ovo stvarno dobar broj Astronomije!!!

;D ;D ;D


Mali astronom... Buduci astronom...  ;) :)