• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sta znaci-Srecna Vam Nova godina?

Started by Kizza, December 30, 2007, 08:46:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Ovih dana ljudi čestitaju jedni drugima,obično ovom rečenicom -"SREĆNA TI NOVA GODINA!". Zanima me da li to Vama nesto znači ???
Da li stvarno mislite da će vam to pomoći ili je to deo paganskih običaja ??? Da li mi sami krojimo sebi sudbinu ili Vaš "volan" života drži neko drugi  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

I ja sam se to pitao, ali izgleda da tu nema nekog konkretnog odgovora. Ljudi to rade po nekoj navici, odnosno po nekom obicaju da jedni drugima pozele sve najbolje i ''kao'' jos jednom pisem ''KAO'' sve ce ti se ispuniti u narednoj godini, ali i sami znamo da to nije tako... Jer svasta se desi za 365 dana...Tako da , po meni to silno ljubljenje posle 12h ( 00:00 ), i stalno govorenje, SRECNA GODINA, SVE NAJBOLJE... tra la la od kojega me zaboli vilica, ja mislim da je to sve suvisno, ali opet kada covek razmisli, kako bi sve izgledalo kada toga nebi bilo, kada bi to bio dan kao i svaki drugi ( kao i sto je, ali je samo napumpano... )... |Opet znam neke koji se tom danu raduju ko da se ponovo radjujau i te fore, ma ludnica... Nemam pojma... Voleo bih da cujem sta drugi misle ....
Ali eto... Posto je obicaj.... Ljudiu Sve najbolje u sledecoj 2008 godini, i sta jos da vam kazem ... DRZITE SE... i ajmo NAPRED ASTRONOMIJO....
P.E.A.C.E.

sale11472

Ne razumem zašto bi bilo suvišno nekome uputiti lepe želje za celu narednu godinu ??? ???

Evo ja vam svima želim sve najbolje i SREĆNU NOVU GODINU ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Ajme zar je tako loše da vam netko poželi sreću? Baš me zanima da li bi tako pljuvali po sreći da vam se desilo, naprimjer, ovo:

http://www.24sata.com/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=34745&_no_browse=1

r2d2

obicaj ili ne ipak je astronoski dogadjaj,  usvojen i vazi za ceo svet.e sad nije mi jasno sta sad kizza /koji je inace terminator he he/ ima da tupi i smara , pitajuci se i podizuci nasu bednu svest na veci nivo od svesti pagana?
uostalom kizzo ti si se deklarisao kao ateista, a paganstvo kao izraz se obicno vezuje za konfesiju, a NG su slavili i komunisti.
ja sam mnogo glup pa ne mogu da zakljucim sta si ti to u stvari pitao, oprosti,  pa ako te ne mrzi objasni otkud se takvo pitanje rodilo u tvojoj glavi i sta si ti hteo da proizvedes pitajuci nas ovde sta znaci nova godina? ili si samo onako lupio pa da bude zanimljivo ???

lepo je  pozeleti srecu bilo kojim povodom, pa cak i bez povoda!!!

SRETNA NOVA 2008 GODINA ,

puno srece, zdravlja, i ljubavi

i nek  nebo bude bistro i duboko

i tako dalje a bogami i tako blize.


sh0

Sve u svemu ljudi, evo nama nove godine jos za manje od 12 sati, tako da... ja vama zelim SVE NAJBOLJE sto se moze pozeleti i naravno o iz srca! Zelim vam da budete uspesni u sledecoj godini, zdravi, zaljubljeni da imate para a sve ostalo ce doci samo od sebe. uzivajte i zaboravite na sve lose sto vam se desilo u prethodnboj godini jer je nova tu da vam to sve zameni. Eto toliko od mene, onaj ko veceras negde ide da proslavi docek zelim mu lep provod, a ostali ako ostajete kuci, ma nema veze, i vama ce biti dobro. Sve u svemu UZIVAJTE i cujemo se sledece godine... a do tada VELIKI PPOZDRAV IZ APATINA I SVE NAJBOLJE PRIJATELJI.
POZ...
Nebojsa Zoric

data

dan kao i svaki obican samo sto prelazimo iz ove u sledecu godinu a ljudi sto su se tako zauzeli to je opet nesto drugo,sve najbolje u sledecoj godini zeli vam data.

Kizza

Samo me zanima DA LI SREćA POSTOJI ???
Normalno da je želim svim ljudima ali šta ona tačno znači i da li važno da se to kaže baš na ovaj dan ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

robert


Kizza

SREĆA JE KAD SI ZDRAV :)
SREĆA JE KAD SI ZALJUBLJEN :)
SREĆA JE KAD TI NEKO UZVRATI LJUBAV :)
SREĆA JE KAD OTKRIJEŠ NOVU KOMETU :)
SREĆA JE KAD IMAŠ PRIJATELJE  :)

ŽIVOT JE SREĆA, VOLITE GA :) :) :) :) :) :) :)

ŽELIM VAM SREĆNU I USPEŠNU NOVU 2008 GODINU,AL STVARNO :-*
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

January 01, 2008, 11:10:42 am #10 Last Edit: January 02, 2008, 01:25:29 am by Sasa
Hmm, a pare... ;D OK, vidim da mi je potpuna sreca nedostupna jer ja kometu (i to ne bas sasvim novu) mogu da otkrijem samo na kompjuteru... i srecan sam sto je za sad samo kometa problem.

Zelim vam srecnu novu Astronomiju. Izasla je!

Daphne

Kada nekome kažemo: Srećna ti Nova godina, to znači da želimo da mu ova godina bude bolja nego prethodna. Zato ja svima želim srećnu Novu godinu,
više zdravlja, više ljubavi, više uspeha u poslu,
više bavljenja sobom a manje drugima,
više astronomije a manje astrologije,
i najviše vere u sebe - jer sami smo odgovorni za svoj život i svoje postupke.
A najviše bih poželela da svako konačno shvati da sreća leži u nama samima, a ne u stvarima i ljudima
koji nas okružuju :)

SREĆNA VAM NOVA 2008 GODINA!

Skyw@lker

Jako lepo receno!  :) Pridruzujem se cestitkama... Mislim da je slavljenje Nove Godine jedna od stvari koje nas cine ljudima, ma koliko obicaj bio star lep je i treba ga cuvati dok je sveta i veka...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."