• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nova Letenka

Started by NASA, January 28, 2008, 07:59:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Evo, Korado je napisao da će maraton biti 05-06.04.2008. godine.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

NASA

Quote from: mravic on February 07, 2008, 09:31:04 pm
Pa ovo je idealna prilika da nesto naucis. Da ti neko pokaze kako se traze objekti, kako se kolimira i sl.

doci cu najverovatnije...
samo da vidim oko skole i to...

Stojanov

Letenka je samo jedna i, kako bi se danas reklo, postala je nas brend. Za posmatranja i astrofotografiju interesantno podrucje je severni deo Kucaja sve do Dunava - pogledajte LP kartu. A nije previse udaljena od Novog Sada ili Beograda . Ima prostranih livada na 300-400m nv.Krajem marta nameravam da obidjem taj kraj , u mom 4WD ima jos dva slobodna mesta...

Pavdu

Quote from: Stojanov on February 13, 2008, 08:18:19 am
Letenka je samo jedna i, kako bi se danas reklo, postala je nas brend. Za posmatranja i astrofotografiju interesantno podrucje je severni deo Kucaja sve do Dunava - pogledajte LP kartu. A nije previse udaljena od Novog Sada ili Beograda . Ima prostranih livada na 300-400m nv.Krajem marta nameravam da obidjem taj kraj , u mom 4WD ima jos dva slobodna mesta...


Postoji LP karta za Srbiju?
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Opticar

Quote from: Stojanov on February 13, 2008, 08:18:19 am
Letenka je samo jedna i, kako bi se danas reklo, postala je nas brend. Za posmatranja i astrofotografiju interesantno podrucje je severni deo Kucaja sve do Dunava - pogledajte LP kartu. A nije previse udaljena od Novog Sada ili Beograda . Ima prostranih livada na 300-400m nv.Krajem marta nameravam da obidjem taj kraj , u mom 4WD ima jos dva slobodna mesta...


Kao sto znas, ocekujem da za mene bude rezervisano jedno mesto. Mozda tri zbog opreme. I da konacno vidimo taj deo divne Srbije. Za ovakve kampove nam ne treba ni tus, ni tekuca voda, ni topla soba, niti struja vec samo sator i volja. Spremi D300 pa da oderemo nebo. :)
Mislim da ce nam se pridruziti i najiskusnija ekipa Sumadije. Hehehe.

mravic

February 15, 2008, 02:09:17 pm #21 Last Edit: February 15, 2008, 05:19:26 pm by mravic
Mozda tebi ne treba tus, struja, prodavnica, ali onda bi na kamp doslo deset ljudi. To bi najverovatnije bio p....bal. Ovako je drustvo svakojako, ne moze niko da nadje izgovor zasto ne doci kad svega ima.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Stojanov

QuoteTo bi najverovatnije bio pederbal.


Veoma neukusno i bez obzira na zargon, smatram da takvim izrazima nije mesto na ovom forumu.




Opticar

Quote from: mravic on February 15, 2008, 02:09:17 pm
Mozda tebi ne treba tus, struja, prodavnica, ali onda bi na kamp doslo deset ljudi. To bi najverovatnije bio p....bal. Ovako je drustvo svakojako, ne moze niko da nadje izgovor zasto ne doci kad svega ima.


Pa pederbal je i ovako bio prvih par godina na Letenci tako da nema sta da se bunis :) A jest' ti malo prejak citat.
Inace, na kampove gde nema tusa, vode, struje idu svi u svetu i to po raznim pustinjama i planinama gde jedva ima lisajeva. Vidim da tamo to nikome ne smeta. Kako cemo u Evropu ako stalno kukamo?

mravic

Ne, ja ne kukam. Ja bi sigurno bio u tih deset. Ali kamp se na pravi samo zbog nas koji tamo dolazimo godinama, vec da privucemo mlade ljude. I ne pravimo mi kamp prezivljavanja vec Astronomski kamp.
I izvinjavam se ako je moj komentar nekome zasmetao.  ::)  Necu nikad vise. :-X
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Stojanov

Lepo. Nije problem u tome da izmenis prvobitnu poruku tako sto dodas tacke vec to sto se drzis  neprimerene definicije druzenja astronoma amatera. Uvidjas da je sve to nepotrebno...
Ponavljam ono sto sam rekao u prvom postu : Letenka je samo jedna. I potpuno nevezano za Letenku, sta ima lose u tome da se ispita neko interesantno mesto sto se tice posmatrackih uslova?
Pomalo zavidim Radanu i njegovim skopljancima na cestim astronomskim izletima. Cak i onda kada nebo ne obecava. Bilo bi dobro kada bi se nesto slicno desavalo i kod nas.

mravic

Nema nista lose da se ide i na druge terene. Pa to ja radim stalno. I  ja pokusavam da nadjem neko mesto bez LP-a. Pa naravno da postoji bolje mesto od Letenke, ali za jednu malu grupicu ljudi, ali ne i za jedan astronomski kamp gde treba da dodje 200 posetilaca.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk