• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija br. 30

Started by Pavdu, March 02, 2008, 09:24:56 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pavdu

Hoće li ovaj broj da ima onaj stručni dodatak?
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Sasa

Daaaaa: PROBLEMATIKA VREMENSKIH PUTOVANJA Darko Donevski, dipl. astronom PMF Novi Sad
i
CEFEIDE Marino Fonović Th e American Association of Variable Star Observers, Cambridge (MA)

Oba clanka su vrlo ineresantna. Tako kazu oni koji su ih procitali pre objavljivanja. Planiran je i treci clanak, ali nije bilo dovoljno prostora tako da taj ostaje za sledeci put (inace on je iz oblasti astronautike)

Skyw@lker

Sale, strucni dodaci su pravi pogodak - sve pohvale proslom broju, narocito mi se dopalo u dodatku tekst o kometama. Elem kada izlazi Astronomija br. 30?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Evo je http://www.astronomija.co.rs/astronomija/30/sadrzaj.htm

Inace podatak o prijemu Dodatka je vrlo koristan, jer je bilo dileme da li da se ide snjim. Neki su govorili da ce on rasterati publiku.

U ovom broju (30) jako mi je tesko da izdvojim jedan ili nekoliko najinteresantnijih clanaka, jer ij, po mom misljenju ima mnogo. Evo da idem redom, po secanju.

Verujem da ce mnoge zanimati da procitaju biografiju M. Grifina. Covek ima 7 diploma i uci za osmu. Inace nije ubedjen da su ljudi odgovorni za zagrevanje planete.

Jako je interesantna prica o vestackim promenama lokalne klime. Pa to je pravo oruzje. Bukvalno!

Transhumanizam - neki smatraju da evoluciju treba ubrzati, drugi stavljaju ostre primedbe. Po meni ovaj i clanak o klimi su ipak najbolji u ovom broju.

Da, preskocio sam Budzet Nase. Odlican, analiticki clanak. Svaka cas autoru. Hmm, i njega smestam u naj.

Onda tu je i prica o Merkuru i novim fotografijama, pa vec standardni clanci iz rubrike Zagonetni kosmos, a to uvek s uzivanjem citam.

Pa prekrasna opservatorija u francuskim planinama (e da mogu tamo da odem)

Itd. sad sam shvatio da sam preopsiran pa cu zavrsiti sa Radanom. Ovog puta Radan je po svom ukusu uredio Galeriju. Zatim je predlozio sledeceg za gosta urednika....





NaraYan


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Daphne

E da!
Sta je sa Astronomijom br. 31???
Ne mogu da docekam da procitam vesti  ;D

Sasa

Paa, izbori su, štamparije su prezauzete, pa stalne poslove eto odlažu. Ali: ASTRONOMIJA JE ODŠTAMPANA! Na kioscima će biti u ponedeljak ili utorak.

NaraYan

Dodaci su odlichni. Mada znaju da mi izgledaju kao hijeroglifi ali to je moje neznanje u pitanju  ;D