• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PGSP 2008.

Started by Bobo, May 24, 2008, 07:58:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

Pozdrav,

Nesto je do sada bilo samo natuknuto, pa evo prve sluzbene najave za
ovogodisnji PGSP koji je deveti veliki godisnji star party u organizaciji AD
Beskraj. PGSP 2008. ce se odrzati 29.-31. kolovoza. Kao i prosle godine,
projekcije, predavanja i smjestaj ce biti u lovackom domu Muljava, a
promatranja kod spomenika.

Program je skroman (naglasak PGSP-a je na promatranjima), ali vrlo zanimljiv.
U petak 29.8. Gregor Srdoc ce odrzati radionicu snimanja tranzita exoplaneta
TrES-3 uz pomoc CCD kamere. Obrada podataka ce biti objasnjena i odradjena u
subotu. Nadamo se da cemo u subotu moci odrzati i predavanje o Hrvatskoj
meteorskoj mrezi.

Ove godine cemo takodjer imati listu objekata za "PGSP izazov". U slucaju
loseg vremena, biti ce druzenje u planinarskom domu uz projekcije filmova.


Bobo

Iako je sada euforija oko Letenke ;) podsjećam na to da razmislite o dolasku na ovogodišnji PGSP - a ako ste na Facebooku pogledajte najavu eventa:

http://www.facebook.com/event.php?eid=18803813090

sale11472

E jbg ja bi rado došao ali ne mere i Letenka i još nešto slobodno pre odmora a odmor tek kad lepo pročitam vaše izveštaje.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Pa mislim da se već nekako iskristalisalo: početkom leta ide Leenka, zatim dolazi PGSP i Skoplje (Ruđer malo šeta sa svojim programom, pa je još neuhvatljiv).

Bilo bi dobro da sva okupljanja uskladimo i tako omogućimo maksimum. Možda da za sledeću godinu napravimo zajednički kalendar događaja.

marino

Quote from: Sasa on July 04, 2008, 04:12:43 pm
Bilo bi dobro da sva okupljanja uskladimo i tako omogućimo maksimum. Možda da za sledeću godinu napravimo zajednički kalendar događaja.


e to te ja pitam...postoji niz dogadjanja u i oko astronomije tijekom godine...pgsp,letenka,vsa,cLARKe....stvarno bi bilo ok da to vremenski pozicioniramo pa da pojedini ljudi stignu na vrijeme si isplanirati sto zele/sto mogu doci vidjeti/sudjelovati

to bi bilo super
m
Vidulini Observatory

Bobo

Što se PGSP-a tiče, uvijek organiziramo star party za vrijeme mladog Mjeseca krajem 8. ili početkom 9. mjeseca, još od 1999.

Sasa

Da znam, a Letenka se nekako skrasila u 7. mesecu. Radan planira nešto za 1. 8.... Ne znam kada idu ostala okupljanja, ali dobro je da uvek nešto ide.

marino

cLARKe se pozicionira krajem lipnnja (VI) pocetkom srpnja (VII) a AsimoV krajem srpnja (VII) pocetkom-sredinom kolovoza (VIII)
m
Vidulini Observatory

Danijel

Ako ćete dolaziti na PGSP, to radite na VLASTITU ODGOVORNOST, organizatori ne odgovaraju za posljedice ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

cola

Ne odgovaraju??
pa nista onda :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Danijel

Pa dobro, ako u međuvremenu otklone opasnost, bit će ražnja od svinjskog praseta i mravlje salate ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Bobo


Danijel

Pa aludirao sam na Davorovu karikaturu i Todorovu priču od kojih mi još suze cure od smijeha ;D
Naravno da je to sve dobra šala, dođite slobodno na PGSP, nema tamo ni podivljalih veprova, a niti ubojitih mrava ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Pazi ovako. Javio Koča (trenutno ne možda sam da se okači na forum) sledeće:

- autobus od BG do Petrove Gore, luksuzan, klima, puno prostora za opremu, 50 mesta = 80 000 dinara (oko 1000 e). Što više ljudi to je jeftinije po osobi.

Dakle, zainteresovani treba da se jave do kraja nedelje, kada se zaključuje spisak.

(u slučaju da se prijavi mali broj ljudi, postoji mogućnost da se iznajmi nešto manje od ovog autobusa).

2. Morali bismo da dobijemo pouzdan podatak da li tamo može da se kampuje! Bobooo!

sale11472

Samo vi mene dražite i mamite posle kad me na poslu XXXXXXXX što svaki čas tražim slobodan dan....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D